Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router na zkvalitnění signálu kvůli poruchám sítě

Ahoj všichni, mám doma UPC net a dost často mi to padá. Třeba na 30 vteřin, na minutku, apod. Na infu mi poradili, abych si koupil nějaký lepší router, že mi to pomůže. Ten jejich základní prý není nic moc a kvůli kumulaci signálu to může občas padat.
Neporadili byste mi, jaký router si mám koupit? Děkuji.

Nevím jak máte upc do domu ale pokud normálně kabelem RJ45 do wifi, tak jestli máte nejaký dalí internetová kabel tak ten připojte do žlutého portu a do pc a zkuste zda jsou výadky porád či nikoliv. Pokud se výpadky projevují i při připojení po kabelu, tak kontaktujte upc, že máte výpadky i po kabelu a čili je to pak jejich problém, pokud ovšem výpadky po kabelu nenastanou, je na místě koupit lepsí Wifi router. Těžko vám bez jakýchkoliv informací mohu nějaký doporučit, nepíšete zda je to byt, rodinný dům, popřípadě jak velký a hlavně jaký wifi router tam máte teď (napsáno zespodu).

Pán z technické podpory říkál: "Tím, že je v okolí hodně wifin (já jich "vidím" 9), může signál kolísat a vypadávat, přepojím Vás na jiný kanál, ale nemusí to pomoci. Potřebujete lepší router nebo být na kabelu. Ten náš, co si budeme povídat, není nic moc."

A ještě mi poslal tento e-mail:

Vážený pane
Dle domluvy vám posílám návod na změnu kamálu wifi.
Nejprve si stáhněte do Vašeho počítače program pro kontrolu vytíženosti jednotlivých WiFi kanálů, např WIFI-scanner:
wi-fi-scanner

Tímto programem zjistíte který vysílací kanál není ve vašem bytě vytížen (1-13 , nedoporučuji 1,11 ani 13)

Následně přenastavte na nejméně vytížený vysílací kanál, podle následujícího postupu:
1. Připojte koncové zařízení (laptop, desktop) kabelem k modemu
2. Do adresního řádku internetového prohlížeče zadejte IP adresu modemu - 192.168.0.1
3. Zobrazí se stránka s výběrem jazyka, kde je třeba změnit položku "Country" na "Česko", položku "Language" na "Čeština" a následně potvrdit tlačítkem "Next"
4. Dále se Vám zobrazí stránka, kde vyplníte uživatelské jméno a heslo ve tvaru admin/admin a stisknete tlačítko "PŘIHLÁSIT"
5. Po přihlášení vyberte volbu "BEZDRÁT"
6. U položky "Kanál", zvolte nejméně vytížený kanál (nejvhodnější kanál zjistíte například pomocí programu WiFi Scanner)
7. Poté změnu kanálu potvrďte stisknutím tlačítka "Uložit"
V případě přetrvání potíží odpovězte na tento email, nebo nás kontaktujte telefonicky na čísle 241 005 100 nebo 729 929 111 a společně vše prověříme.

dost často mi to padá

teoreticky může být vadný jen napájecí adaptér, můžeš doma pohledat náhradní, než to upc pořeší.

edit: pokud ti padá jen wifi příjem a zapomněl jsi to jaksi napsat, pak by šlo použít např. wr941 nebo wr1043, zapojený jen jako ap.
a chce to vybrat co nejméně zarušený vysílací kanál, viz odpověď toho technika.

Zaruseny moze byt router a/alebo aj pocitac. Zistenie zarusenia na pocitaci je mozne zistit wifi-scannerom. Na routroch sa zistuje rusenie funkciou pod nazvom site-survey. Najproblematickejsia vec je prave zistenie toho, co vlastne rusi. wifi scanner totiz vidi len okolite pristupove body, ale nevidi vysielajuce pocitace.