Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows.old-kde najít soubory?

Dobrý den, dnes jsem udělal čistou instalaci Win 10 s tím, že jsem nechal aby se vytvořila složka Windows.old Na co jsem se tedy chtěl zeptat je to, že před čistou instlaci jsem měl nainstalovany virtualbox takže by někde ve složce windows.old měly být ty virtuální stroje uložené abych je nyní mohl spustit když nainstaluji virtualbox. Můj dotaz tedy je kde tyto virtuální stroje najdu? Přede děkuji za odpověď!

V podstatě není nutné ani dodržet stejnou cestu. Osobně bych ti doporučil si udělat zvláštní složku pro VirtualBox, klidně C:\VirtualBox a tam nasměrovat všechny stroje i konfigurační soubory.

Pokud pak nainstaluješ virtualBox a otevřeš .VBOX soubor, budeš mít virtuální stroj zpět. Nejhorší, co se může stát je, že budeš muset ukázat cestu na VDI soubor (virtuální disk)

aj keby to myslel tak, tak stale plati, ze okrem toho sa jedna o inovovany OS - nikto nevie v akom stave su tam registre ci syst. subory, co kde poostavalo, atd....to vie len ten, kto v MS cely proces upgradu vymyslal, ze kde sa co zapise/prepise/vymaze, atd.

Proste inovacia nieje cisty install a v pripade problemov je aj tak vzdy dobre to sformatovat, aby si clovek bol isty ze funguje z nezadrbaneho OS.

Doteraz (pred W10) to bolo tak ze instalator nic neformatuje ak to formatovanie explicitne nespustis rucne, aj ked zvolis instalovat nanovo.
http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/how-do -i-remove-the-windows-old-folder

If you install Windows 7 by performing a custom installation and don't format the partition during the installation process, files that were used in your previous version of Windows are stored in the Windows.old folder.

custom installation je normalna instalacia nanovo, ne upgrade ani refresh files.
http://www.tomshardware.co.uk/forum/1372-63-window s-clean-install

I just installed Windows 7 Home Premium 64 bit. I used to have Vista Business 32 bit. I did a clean install by booting from the 64 bit installation DVD and selecting the clean install option. Now, I thought that my hard drive would be formatted with this option, but apparently I still have EVERYTHING I used to in this Windows.old folder.

U W10 je na vyber viac moznosti, neviem teraz zhlavy co ktora robi, ale uz aj pri upgrade na W10 mas moznost nech nepouzije ziadne nastavenia ale nech necha na disku subory.
Ono to je totiz dost zasadne potrebna vec, nainstalit Win aby sa nic z povodneho nebralo ale neformatovat pri tom disk. Napr. ak je povodny system uplne rozdrbany. Ze o tom nevies neni moj problem.

U vsetkych predoslych Win to bolo tak ze ked si instaloval normalne Windows (tam nebolo ziadne zachovavani ani nic podobne) a na disku uz bol adresar Windows tak to povodne proste instalator premenoval na .old, a vytvoril si nove Windows a ProgramFiles, a mal si uplne cisty Windows. Co presne robi Win10 zhlavy neviem, ale cista dotazovatel pisal cista instalacia, predpokladam ze to je potom stejne jak predosle Win. Nebolo to podla mna se zachovavanim suborov, to by mal tie subory normalne v profile a ne v .old. IMHO. Nechce sa mi to testovat s W10, s predoslymi to bolo tak jak pisem. Cisty install nic nezachovavat -> vznikli .old zlozky.
P.S. ale hovorim ze neviem zhlavy jak to tam u W10 MS pomenoval tie moznosti (co presne je se zachovanim a bez zachovani alebo co este tam je). Ale vyznam toho .old je prave ten, ze v novych nic z toho proste neni, preto tam nechava tie .old.

děkji za všechny odpovědi ale mám ještě problém nyní spustit virtul. stroje vždy to vyhodí chybu Nepodařilo se otevřít sezení k virtuálnímu počítači Win 7.

VT-x is disabled in the BIOS for all CPU modes (VERR_VMX_MSR_ALL_VMX_DISABLED).

Návratový kód: E_FAIL (0x80004005)
Komponenta: ConsoleWrap
Rozhraní: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}

co s tím?

A predtym si tam mal jaky Windows? Mal si ho tam nechat ked fungoval.
To "64 bitovy" vidis jasne napisane v ovl.panely - system hned na prvej karte kdesi? Ak ne tak je 32bitovy.
Dalsia vec je aj ze jaky virtualbox presne pouzivas, mozno musi byt 64bitovy aj on, neviem zhlavy teraz. A stiahni si uplne najnovsi z ofic.stranok.

ano intel virtulization technology (v BIOSu) vypnout restartovat zapnout restartovat. ok ale když zapnu svůj virtuální Win 7 tak naběhne pouze UEFI interactive shell v2.0 a dál už se to nespouští tak už nevím. Jinak ovladače jsem všechny instaloval a to z webu výrobce, ovladače byly označeny jako určené jen pro Win 10

Co splietas nastav si spravne cestu na disk v nastaveniach virtualPC, a vo virtual BIOSe nastav legacy boot. W7 si urcite nemal v uefi boot, a shell je UEFI boot. P.S. Po tom exite v shelli si mozes spustit aj boot manager ci tam neni nieco. Ale spravne riesenie viz prvy riadok.