Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Office zdarma?

Ahoj,

potřebuji kancelářský balíček Office (Word a Excel). Vystačím si se základním využitím a nepotřebuji být online. Jako systém využívám Windows 10. Je zde nějaká šance, jak tyto programy využívat zdarma (programy typu OpenOffice a podobně neberu, potřeboval bych klasické Office)? Nepotřebuji být online. Případně nějaký tip na nejlevnější zakoupení office (jednorázové).

Díky moc.

Kdyby to šlo legálně sehnat zdarma, tak by za to asi lidi neplatili, co?

Možnosti:

MS Office koupit
Udělat si účet na hotmailu a pracovat v MS Office zadarmo na webu
Sehnat si někde hromadnou licenci zdarma, typicky pro studenty
Používat LibreOffice, který je zadarmo a zrovna konkrétně Word a Excel jsou v něm IMHO lepší, jak v Microsoftím

Mně nejde o obrázky, ale o "mohutnost" MS Excelu ve zmiňovaných oblastech (makra, VBA, kontingenční tabulky, vazba na další programy). Na zhotovení mustru faktury či přehledu podnikatelských úspěchů v zemědělství (prodal jsem 5 samyc) Libre, Open a další klony určitě stačí. Ale že by to bylo lepší, tomu se budu bránit :-)

Ve Wordu je mi to jedno, používám jen zlomek funkcí, stačil by mi bohatě i WordPad, co je zadarmo. Office (2007, předtím 97) mám kvůli Excelu a Accessu.

Pokud tazatel potřebuje "jen základ" (jak uvádí), měly by mu snad ale ty různé kopie Excelu a Wordu stačit.

Některým lidem vyhovuje (dělám to tak všem svým známým) mít Libre Office plus WordViewer, ExcelViewer a PowerPointViewer které jsou zadarmo a otevřou všechno, aniž by se to rozsypalo nebo pozměnilo. A když potřebujou jednou za čas něco vytvořit, tak to vytvoří v Libre Office.

Žádná plnohodnotná náhrada MS Office neexistuje.

Záleží na tom, k čemu to chceš.

Na nějaké domácí "úřadování" ti stačí Libre, Open i jiné mnohem jednodušší prográmky.

Pokud bys to chtěl na nějakou vážnější práci, tak si holt budeš muset zaplatit MS.

Např. pokud budeš chtít soubory měnit mezi více lidmi/firmami (např. cenové nabídky, rozpočty, kalkulace), tak je MS Office standard a nikdo se ti nebude přizpůsobovat...