Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Takt cpu (fx8300 asus a5m97 r2.0)

zdar, kolik si myslite, ze by byla dobra frekvence a maximalni napeti aniz bych ten cpu 100% poskodil? mam chladic fera 3
premyslel jsem o 4.4ghz a 1.38v
popr. mohl by mi nekdo hodne zkuseny, nejlepe i s touto deskou presne poradit, jak co nastavit? kdysi jsem taktoval bez zvysovani napeti a mel jsem z low gta v 50fps ultra50fps, far cry to same, z low na ultra... jenze padal win, ted mam koupenej chladic, a neco jsem s tim taktovani mzkousel, ale nevymackl jsem z toho o nic vic :(
diky :)

mohl by jsi mi nejak vic poradit? nejak konkretne postup?
mam dat treba frekvenci 4.4 (to je na me ne? ps: musi ten cpu na te frekvenci jit, pokud budu zvysovat nebo snizovat napajeni, nebo se muze stat, ze ten cpu je nejlepsi na frekvenci treba 3.8?)
ok, dam frekvenci napr. 4.4, napajeni 1.33 a kdyz padne tak 1.34, 1.35 atd do maxima 1.4 -> to uz by mel byt urcite stabilni win a zaroven vykony pc ne?
ps: na turbo core 0 a 1 f4.2 mi win padal pri napeti neco kolem 1.30 :(¨
jen jeste dotaz, zvysuji jen cpu ratio- frekvenci a napeti na cpu, nebo i napeti nb cpu a dalsi veci?

ano, uz jsem sem jednou psal, bohuzel jsem nedostal, nebo tam teda alspon nevidim nic konkretniho, ptam se tu na maximalni napeti cpu, popr i frekvenci atd. a nejake rady, jak to teda konkretne taktovat, na yt jsem nasel nejaky videa, ale nejsem v aj nejaky odbornik a uz vubec ne z hlasu, z textu jeste tak nejak pochopim a prelozim, ale mluvenou formou ne, na google jsem taky koukal, ale tam toho taky konkretne nejak moc srozumitelneho nebylo

Taktování je nutné znát, ne se do něho pustit jen tak, na oc je potřeba kvalitní deska, výkonný chladič (ten tvuj je tak tak) a hlavně kvalitní křemík (cpu), ale to se těžko určuje. Nastav jen 4.2Ghz (max turbo takt) a tak to nech. Víc to nemusí přežít tvá základní deska.
Nastav násobič na 21. A vypni šetřivé funkce, protože potom taktování nemá smysl.

Maximální napětí je jen 10% nad standart!!!

dekuji za 1. srozumitelnou odpoved, takze nasobic na 21 coz je 4200ghz jestli se nepletu a ten "takt" teda jen na to turbo, nabo i na ostatni jadra, zakladni takt je 3.3 tak jestli je mam tak nechat, jeste otazka, mam nastavit turbo 0 i 1 na 4.2ghz? ps: mam zvysit napeti? protoze tam mivam kolem 1.1 coz je udajne malo a navic mam tuseni, ze i pri 3.3 + 4.2 turbo mi win padal

Turbo vypneš, AMD Cool&Quiet vypneš, násobič nastavíš na 21x, uložíš, restartuješ.
Pokud bude OS nestabilní, tak dáš násobič na 20x.
Otázkou je, jestli ti to za těch pár % stojí, očividně jsi trubka na entou a skončí to špatně.
Několikrát ti bylo řečeno, že na taktování nemáš vhodný chladič a ani desku, ale i přesto chceš dosahovat závratných frekvencí.

Dneska už není moderní taktovat přes amd overdrive? Měl jsem 7 let phenom ii x3 720 be a taktoval jsem jen přes Windows. Běžel na 0,8 - 3,5 Ghz, nebo jen na 3,5 při hraní (na net a filmy nepotrebuju max frekvenci). Poslední dobou je to nějaký komplikovaný

ja mam teploty i u 4.4 a 1.4v do 60 stupnu pri hrach na ultra (napr gta v)
ok, rekneme ze bych sel na vsechny jadra 4.2 a dal tam napeti neco kolem 1.3v, to by slo ne?
ps: na nic jineho, krom frekvence-nasobice cpu, cpu napeti a zakazani saving mode energie sahat nemam? :)