Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový chladič na FX-8320

Tak jsem se rozhodl koupit lepší chladič než muj GELID Solutions Tranquillo r 2. Tenhle na 4Ghz prostě nestačí.
Teploty v OCCT 67st je moc. No jo, ale který? Čtu recenze a nevím jakej koupit. Jsem ochotnej dát za něj 1200Kč.
Zatím jsem vybral

http://www.czc.cz/raijintek-ereboss/148021/produkt tenhle v testu nedopadl zrovna dobře, ale byl to předprodejní vzorek.

nebo

http://www.czc.cz/scythe-scmg-4000-mugen-4/129288/ produkt

nebo

http://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-xe1236/15388 3/produkt

Pánové tak jsem koupil SCYTHE Mugen 4 PCGH Edition a hádejte jaké jsou teploty. Uplně stejné nic se nezměnilo!
Podle mě vyhozené peníze do hajzlu! A duvod? Konkávní základna takže chladič nedoléhá celou plochou. Kurva to musím brousit ještě i chladič? Já se na to fakt vyseru!! Tak ted nevím.. Mám ho vrátit stím, že má křivou základnu a požadovat jinou značku nebo šmirgl, ovšem nevím zda to pomuže.

Nic nebrus daj tam pastu tenku vrstvu a nasad chladic a meraj jaku to ma teplotu. Pri otvorenom kejse.
Ak mas heatpipe chladic tak heatpipes maju blbu ucinnost v niektorej polohe (tusim vodorovne) neviem jak si to tam nasadil. typicky to ma byt nasadene tak ze vetraky maju fukat akoze dozadu kejsu.

o takych problemoch som este nepocul, mozno ti napisu ludia co skladaju PC denne (ja skladam len svoje) ale nemyslim si ze je to normalne co pises. Uchytenie chladica mas jak, mas to vsetko spravne aj na spodnej strane dosky mas to zelezo jak ma byt vsetko, spony su napnute tak jak maju byt vsetky?
Su tie heatpipes u CPU horuce ked sa to CPU podtaktuje?

P.S. kolko si tam dal tej pasty? Ja som daval vzdy absolutne najtensiu vrstvu jaku som rozotieranim sparatkom dokazal vytvorit, a ked som dal potom chladic dole tak to bolo vidno ze celou plochou to bolo dosadnute, pasta pekne vytlacena z celej plochy prec (ostala len na mikronerovnosti)

Já taky ne to je až s FX-8320. Ten Phenom(4 jádro) co jsem měl před, ten v pohodě 4Ghz (def 3,2Ghz) a teplota 50st max. Na něm Arctic fr 7 pro r 2.0.

Pastu jsem tentokrát dal bobek na ihs a hotovo. Trubice jsou za chodu vrtulí studené. Gelit jsem testoval s vypnutou vrtulou zachvíli vřelej jak prase ruku na to nešlo dát.

Shrnutí:
1. je mi líto zesnulého procesoru
2. pokud se situace nezměnila s novým k lepšímu, tak je to vlastnost toho "traktoru"
3. na nějakých 50°C při OC zapomeň, zvláště v zátěž testech
4. už jsem psal/zkusit snížit základní napětí, každá "setinka" dolů bude na teplotách poznat

- Byt tebou snizim trosku V-Core, zkousel jsem to u 8350tky a drzel se normalne, v testech bez chyb, ale presnou hodnotu si nepamatuji, ale rozdil teplot byl skoro 10° §§§ coz stoji za to. (turbo OFF + snizeni vcore, takt 4Ghz a teploty se stanou akceptovatelné)

Samozřejmě že vyplatí když kupuješ cpu za 4500kč oproti intelu stále ušetříč. Na intel taky musíš dávat dobré chlazení aspon i7. A ten kdo kupuje grafiky typu r9 280x/290 má určitě 2400kč.
Ale mě je to jedno třeba jsi tam dej za 500kč a pak brečte že to odchází. To je jako dávat fx9590 na základní desku za 2000kč.

no vidíš, to já si raději pořídil taktovací CPU od intelu za 6000Kč, nataktoval na 4,2GHz a chladím to tranquillem za 500 úplně v klidu a potichu. Cena je stejná (tedy o 500 nižší), jen ten výkon je někde jinde než u "traktoru" a navíc mi v bedně nestraší kilová věž.

P.S.: jo a ten procesor mám už 3 roky. ;-)

a traktor je tu jenom ten co to pořád říká

To mám radost, že tě to stále irituje.
Už několikrát jsem ti vysvětli, že "traktor" = AMD Bulldozer a to u nás na vsi znamená pásový traktor s radlicí.
(někdy se zastav na venkově a dotyčný stroj si prohlédni, ale dej pozor kdyby náhodou po návsi pochodovali živé husy abys nebyl zaskočený)
Jinak montuješ se do něčeho co sis ani řádně nepřečetl, děláš chytráka a nevíš která bije.

A na internet a videa mi stačí fx 8350

- Na to staci i jednojadrovy Atom, "V pohodě utáhne i gtx 970 u kámoše" to je uplne jedno jestli u kamose nebo jinde, na 970atku staci s prehledem i I5 3Gn

ve hře nepoznám jestli je tam i7 nebo fx8350 tedy zda nepočítám 5fps

- Na to bys musel udelat Benchmark vice her, kde rozdil v nekterych pripadech muze byt az 20-30FPS, dle optimizace her multy/core etc.
- FX typu 83xx nejsou spatne procesory, ale maji své vyuziti, proto kdyz ho nekdo zakupuje, musi vedet k cemu ho bude pouzivat....(Alternativa muze byt take, vytapeni bytu:-) )

No záleží včem. Já halvně na bežnou činnost jako internet a hry= k čemu 8 000kč i7.
Nemám monitor který umí zobrazit víc jak 60 fps. Pak bych bral intel. Takhle mi stačí fx. Mě osobně hra nešla pod 40 fps. A zda máš 40 nebo 60 fakt nepoznáš. Pokud jo napiš a stavím se u tebe a ukážeš mi to.

A zda máš 40 nebo 60 fakt nepoznáš. Pokud jo napiš a stavím se u tebe a ukážeš mi to.

- Sice nevim proc mi to pises nikde jsem netvrdil opak, ale budiz.
- Ale zkratka, u nekterych jednovlaknovych her, se FX83xx propadne na hodnotu vykonu i pod i3, naopak ve hrach optimizovanych na Multy-Core se drzi slusne, takovy rival i7 3770.