Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosba o pomoc se sestavením herního PC

Dobrý den, původně jsem psal jiné téma viz: http://pc.poradna.net/q/view/1595247-dotaz-ohledne -vyberu-noveho-herniho-pc kde jsem se ptal na názory ohledně výběru 2 sestav na Alze, ale byla mi doporučena varianta že bych si měl spíše lastní PC nechat sestavit tak píši ještě tohle téma.

1. Co potřebuji: Chci PC na hraní her tak aby vydržel dejme tomu 4 roky(pokud to lze :D ). Je mi samozřejmě jasné, že do budoucna bych nehrál hry na Ultra rozlišení a nastavení.Co se týče CASE, tak bych měl požadavky aby tam hlavně dobře fungovalo chlazení, takže aby se tam třeba vešel ještě nějaký větrák navíc, nebo aby v budoucna šla třeba přidat ještě jedna graf karta, paměti atd. Momentálně mám CASE taky celkem velký, takže velikost není problém. Jen snad aby nebyl nějaký úplně hnusný a měl nějaká USB vepředu. Disk normální+SSD. Jinak do PC nemám žádné komponenty vše potřebuji nově.

2. Finanční limit: mělo by to být do 40 000 Kč, pokud by to vyšlo méně budu samozřejmě rád.

3. Operační systém: Víc lidí mě odrazuje od Windws 10 z důvodů toho že si člověk prý nemůže vybírat aktualizace a že mají 10 údajně dost blízko ke špionážnímu softwaru :) . Nyní mám Windows 7 64b a jsem s nimy spokojen. Takže bych si je s novým PC koupil asi znovu, nezapočítavejte je však do limitu, ty si koupím zvlášť. Nebo je nějaký důvod proč vzít Windows 10?

4. Monitor: Monitor hodlám zatím používat můj starší. Bohužel k němu nemohu najít papíry abych přesně napsal jaký je, ale rozlišení plochy a u her je 1920x1080, frekvence 60 Hz. Do budoucna mám v plánu si také kupovat nový až tento aktuální doslouží, ale jsem spokojen s rozlišením 1920x1080 a ani nepotřebuji už větší monitor nebo mít 2 vedle sebe.

5. Sestavení PC: Jediné co jsem kdy sestavoval nebo s pc dělal, tak byla výměna zdroje. Raději si chci PC nechat sestavit(zdarma) a otestovat u CZC, takže i tam bych asi chtěl poprosit o výběr komponent.

Ještě bych se chtěl zeptat jak je to se zvukovou a síťovou kartou, ty už jsou na desce integrované? nebo se musí kupovat také? Co paměti, myslíte že stačí 8 GB, protože mi bylo rečeno, že víc je vlastně plýtvání penězi pokud nepotebuji pc na nic jiného krmě hraní. A vždy můžu v budoucnu paměti doplnit.

Všem předem děkuji za odpovědi.

Zalman Z3 Plus
Seasonic SSR-550RM 550W
MSI H170 GAMING M3 - Intel H170
Intel Core i7-6700
SilentiumPC Fera 3 HE1224
CRUCIAL Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400
CRUCIAL MX200 - 500GB
Seagate Desktop HDD - 2TB

23.600 Kc

Bez graficke karty, protoze behem nekolika tydnu bude na trhu GeForce GTX1080 za cca. 20K, ktera natrhne p.del vsem dosavadnim grafikam nebo GeForce GTX1070, ktera by mela byt za 13K a porad to bude spickova grafika nebo Polaris 10 (asi Radeon R9 480) s vyhledem na cenu okolo 10K, ktery bude sice o neco slabsi, ale zase vybaven technologii asynchronnich shaderu, coz mu prida na vykonu, jakmile se ta technologie zacne objevovat v novych hrach. Proto bych v tuto chvili jednoduse zadnou grafiku neporizoval a pockal, pocitac ma integrovanou beznou neherni grafiku (deska + procesor s grafickym jadrem), takze bude fungovat i tak, ma integrovanou zvukovku i sitovou kartu na desce.

Co se tyka tveho monitoru s 1920x1080, tak maximalne pripada v uvahu GTX1070 nebo Polaris 10, vic nevyuzijes, ale i tak se vyplati pockat, protoze grafiky budou postavene na nove technologii 16nm/14nm a budou mit i snizenou spotrebu energie pri lepsim vykonu, takze stare grafiky se pocita ze budou neprodejne, jakmile vyrobci vyjdou s tema novyma ven.

Kdyby sis chtel priplatit:

tak taktovaci procesor i7-6700K, ale musel bys koupit i podstatne drazsi desku.
Doporucil bych i HDD WD Black 2TB s 5 letou zarukou, ale stoji pomalu dvakrat tolik nez ten co tam mas ted.
Pameti jsou levne, takze muzes uvazovat o tech samych pametech v konfiguraci 2x8GB, ale v podstate to nevyuzijes, tak je to zbytecne.

jj, uz jsem zaznamenal, nicmene radil bych pockat na vlastni vyrobu jednotlivejch vyrobcu s vlastnim navrhem chladice, OC profilu apod. Nejak nechapu, kdo si koupi o cca. 2.000,- drazsi kartu s hlucnym referencnim chladicem primo od NVidie.

samych pametech v konfiguraci 2x8GB, ale v podstate to nevyuzijes, tak je to zbytecne.

• No nech bych, nekteré poslední titule (hlavne na DX12) mají hodne k hranici 8Gb, dnes bych dnes do nové sestavy urcení Gming zakoupil rovnou tech 16/2x8 :-)

DX12 by mely potrebu RAM naopak snizit. Naopak si myslim, ze hra ktera nepobezi na 8GB RAM nepobezi ani na 16GB RAM, protoze v te to byt opravdu nemuze a hra s takovou potrebou RAM znamena, ze je spatne navrzena a ze se bude trhat vzdycky, nebot RAM neni zase tak rychla, aby v realnem case zivila grafiku, od toho je graficka pamet primo na grafice.

Ale pokud na to ma finance, at si tam klidne hodi 2x8GB, jak uz jsem psal, je to levne a maximalne to bude zahalet, zhorsit to nic nemuze. :-)

Víc lidí mě odrazuje od Windws 10 z důvodů toho že si člověk prý nemůže vybírat aktualizace a že mají 10 údajně dost blízko ke špionážnímu softwaru :)

• A to ze jediny Wind 10 má DX12 uz ti kamarádi nerekli ze ?
• To spionování není tak zhavé, dneska overováni nainstalovaného SW, HW delá kazdá druhá aplikace, goolem pocínaje.

Takové to blablabla o win 10, mi pripomíná takové to " na jedné strane vesnice si prdnul a nakonci se uz se riká ze se posral"

Jak víš, že to W10 špiclování je/není tak žhavé? ;-)
A těch DX12 only her je, co? :-p

----
Je pravda, že mít PC jen na hraní, taky by mi asi W10 nevadily. Ale nechat si sjíždět pracovní PC s důležitými a důvěrnými daty, děkuji, nemám zájem. Enterprise neseženu, pracovně zůstanu ještě dlouho na W7/Pro. Časem možná na virtuálních W7, klidně bez přístupu k netu.

• Dite uz opravdu do zadnice !! S tím vasim spiclovaním, trapaci..
• Sami si instaluji do PC chlívy vseho druhu a pak rvou o spiclování, hlavne ze mají, CC, gmail, chrome, steam, origin, plus dalsí xxx hovadin dokonce pod Admin uctem.
Cekam az se ozvou mistní IDIOTI co 10 ani nezkusili, nebo napul nainstalovali nejkou Prewiev verzi, at zacnou rvat jak je 10 nahovno !!

Kdyz ty 10 nechcete tak si je neinstalujte ale nechte druhé, at si udelají vlastní obrazek na tento novy OS..

A tech DX12 her je co ?
• Ano je (staci vytahou hlavu z riti) a nejde jen o DX, take pripravované UWP, nebo jeden obchod pro PC a XBOX, ke kteremu se bez 10 nedostane.
• Na hraní bych doporucil jedine Window 10.

Nepouzil bych tve expresivni vyrazivo, ale souhlas, na novy PC nove Windows, takze urcite Windows 10. Kdo nechce spiclovani, tak jedine linux, protoze ve Windows 7 jsou ty same spiclovaci funkce pridany pomoci aktualizaci a vetsina lidi vcetne ajtaku u nas v praci je do pracovnich PC instaluje, takze rozdil oproti Windows 7 stejne neni. + jak pises, to by na tech pocitacich nesmel bejt pomalu zadnej soft.

Však v klidu, já jen na netu četl dost negativních ohlasů, že tam byl keylogger, že aktualizaci si nejde vybrat a instalují se vždy automaticky i když člověk nechce, četl jsem i docela dlouhé pojednání co vše to někam posílá. Psalo se tam například že při prvním puštění to někam posílá něco z webkamery(fotku?) :D . Člověk v dnešní době neví čemu má věřit, když každej píše něco jiného. Raději chci 7 ale pokud z hlediska budoucnosti a optimální chodu komponentů, dx12 a tak podobně vychází lépe 10, vezmu 10.

jiste, telemetrii jsi nenainstaloval ty, ja, potom to nemaj na pocitaci moji rodice, protoze jim to spravuju ja a kdo este? (snad nemusim vysvetlovat pointu, ze telemetrii nenainstaloval nevyznamny pocet uzivatelu, ja si to uvedomil, kdyz jsem zjistil, ze o tom, ze to tam je formou updatu KB nevi ani ajtaci u nas v praci)

• Spanelsky umím, jako vtip hezké, ale bavi se o zcela o necem jiném.

POZOR Sousedi vás také smírují a dívají se vám do "SCHRÁNKY", znají vase "JMÉNO", ví "KDE BYDLÍTE", asi vám je tam nastehoval Microsoft..

Osobně hardwaru moc nerozumím, zabývám se tím až v okamžiku, kdy uvažuji o novém PC.

- z těch útržků informací, které vstřebám, se mi výhledově líbí ta nV GTX 1070. Až se její cena bude blížit 10.000.
- co se týče skříně, preferuji decentnost (žádné blikače), hliník, dobře řešený windtunnel (vpředu dole nasávání, vzadu nahoře výfuk, jinak žádné další vrťule). Podívej se na značku LIAN LI
- nejsem na rozdíl od většiny fanda SSD disků, preferuji na OS Velociraptor. Na data/hry vybírej podle náročnosti na prostor; dnes bych (osobně kvůli hrám) míň jak 4TB určitě nedával, klidně 2+2, nemusí to být na jednom disku
- s limitem 40k bych šel určitě do 16GB RAM. Ale jak píšeš, můžeš paměť přidat i dodatečně
- u CZC jsem si nechal sestavit už několik PC, problém jsem nezaznamenal. Reklamaci grafiky nV8800 (napotřetí) uznali a vrátili peníze, 2x byla "na opravě"

GTX1070 bude okolo 12K, neni spatna, ale furt nejsou asynchronni shadery, coz stale az na vyjimky (Hitman) nevadi, nicmene predpokladam, ze ty hry s touto technologii budou a pak se zacne vykonove propadat, nicmene lidi co upgradujou grafiku rocne opravdu nemaji duvod tohle nejak resit.

Jenomze CZC nevede Lian Li a protoze skladaji zadarmo, tak kdo si neslozi sam, tak se musi poohlednout jinde.

Velociraptor neni spatny, ale dnes uz je to historie, nove PC bych uz na tom urcite nestavel a popravde uvazuju, ze si ho necham jako pracovni disk na data, na kterych se zrovna dela, aby to bylo rychle a koupim i do toho pracovniho pocitace jako systemovy disk SSD.

Podle me jsou CZC malinko horsi nez Alza, co se tyce reklamaci, aspon takovou mam zkusenost, vetsinou vyreklamuji, ale nestane se, ze by vymenili kus za kus, coz Alza obcas, kdyz je to jasny pripad udela, hlavne aby byl zakaznik rychle odbaven a nezdrzoval dalsi byznys. ;-) Jenze Alza chce za sestaveni nechutne penez, takze na sestavy urcite CZC.

No pokud zase CNB neudela nejakej podraz a neoslabi korunu.

Jinak ceny jdou dolu u SSD a u pameti, ale u tech si myslim, ze uz to moc dolu jit nemuze.

Nikdo samozrejme nevi, ale ja si myslim, ze ceny dolu behem leta nepujdou.

O ktere GK teda uvazujes?

GTX1080 by mela byt behem tydne, 14 dni.

GTX1070 si myslim nejdyl do mesice.

R9 480 alias Polaris 10 si myslim, ze muze bejt za mesic nebo az za dva.

---

Takze zalezi jak moc to PC potrebujes, koupit ho ted a potom jenom nechat domontovat grafickou kartu nebo si ji tam dat sam (je to jednoduche), muzes vzdycky. Pocitac bude zatim behat na interni grafiku, ja to tak mam uz 3/4 roku. :-D (Ale nehraju na tom hry.)

Uvažuju o té GTX 1070 která také bude mít teda tu novou technologii 16nm/14nm, jestli jsem to pochopil správně. Myslím ale že když budu čekat na grafiku tak to pak koupím najednou protože takhle bych měl PC bez GK a poběží mi zbytečně záruka, když ho ještě nebudu využívat. Nehledě na to že bych to měl od CZC sestavéné a kartu si tam musel pak dát sám a toho se docela bojím, stačí tam něco při montáži ulomit a 10k v hajzlu :)

Můžu se ještě zeptat jak jsi ty komponenty vybíral? Zajíma mě třeba ta základní deska, čím jsi se řidíl, že zrovna tuto. Není ten zdroj příliš slabý? Taky bych chtěl ještě poprosit jestli můžeš doporučit nějakou dvd mechaniku k té sestavě. Ten ventilátor v sestavě je přesně kam? na předek bedny? Sorry že se ptám jako idiot ale prostě tomu moc nerozumím :)

Zalman Z3 Plus - skrin jsem nemel moznost, ale vypada slusne, obcas tu na ni nekteri stavi, ma dostatek prostoru pro GK

Seasonic SSR-550RM 550W - kvalitni zdroj s jednou 45A +12V vetvi, tichy, na tvou sestavu je uplne v pohode, sam ho planuju koupit asi za mesic na podobnou domaci sestavu, mam ho v praci na jednom PC

MSI H170 GAMING M3 - Intel H170 - vlastni zkusenost, desku mam doma na pocitaci, H170 je idealni cipset pro netaktovaci i7

Intel Core i7-6700 - tenhle procak mam, pokud neplanujes pretakt, tak idealni volba do vykonneho herniho PC

SilentiumPC Fera 3 HE1224v - mam starsi verzi Fera 2, vybornej chladic na procesor na misto hlucneho boxovaneho, krasne tichej, jednoducha montaz

CRUCIAL Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400 - vyborny pameti za slusnou cenu, pokud budes brat 16GB, tak urcite take tyto: CRUCIAL Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 2400

CRUCIAL MX200 - 500GB - SSD disk pro system a instalace her jako C:

Seagate Desktop HDD - 2TB - disk na uzivatelska data a zalohy

GeForce GTX 1070 - nova GK na 16nm procesu od NVidie, predpoklada se nizka spotreba a paradni vykon, jedinne co trochu kazi dojem je chybejici podpora asynchronnich shaderu, ty podporuje jen AMD, ale i u nich je treba cekat na 14nm proces a grafika R9 480 bude nekdy za mesic nebo mozna jeste dele, zatim nebylo oznameno

Lite-On iHAS124, černá Bulk - velmi slusna DVD mechanika, ale v podstate je jedno kterou vezmes, muzes klidne i nejlevnejsi ASUS DRW-24F1MT, černá, bulk, take je v pohode

Nejhorší je, že člověk v oblasti nákupu PC může čekat navěky. Pořád je něco nového, co má teprve přijít :-)
Já postupuji stejně jako ty; od prvního popudu "chci nový PC" po vlastní koupi uplyne třeba i půl roku. Postupně si upřesňuji a ujasňuji požadavky, mezitím se objeví nějaká musthave komponenta, překopu to… tak to proběhne ještě několikrát, až pak do toho jednou seknu.

Jasně, pokud tě tlačí čas, tohle absolvovat nebudeš.