Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava + OS

Zdravím, chci si nechat začátkem prázdnin sestavit u CZC novou sestavu. Využití bude hlavně filmy, internet, CS:GO, Dead Island, Minecraft a v budoucnu Mafia III. Nedávno jsem tu četl podobné téma v podobné ceně a zkusil jsem se z tama poučit a sestavil jsem si tohle. Zkontrolujte prosím kompatibilitu všech použitých komponent a řekněte, co si o tom myslíte. Předem ale píši, že nechci nic extra, nepotřebuji hrát hry na nejvyšší detaily atpd. Jsem ochoten připlatit třeba další 1000,- ale víc opravdu ne, jednak už tak je to pro mně celkem pálka a pc pro mně není v žívotě zas tak důležité, abych do něj investoval majlant.

Chtěl ještě zeptat, zda stačí boxovaný chladič? Někde jsem četl, že lepší chladiče se kupují spíš když se uživatel chystá taktovat a to já v plánu nemám.

Dále jsem se chtěl zeptat, zda je možné na tuto sestavu nainstalovat Win7 a použít klíč, který mám zespodu notebooku (Win7 Home premium 64x), na czc mají nejlevněji Win10 za cca 2500,- a takovou pálku se mi opravdu platit nechce a po Win10 ani moc netoužím.

Letmým pohledem bych řekl, že to vše fungovat bude. Osobně bych to teď koupil bez GPU (používal igp v procesoru) a GPU bych koupil novou v létě - AMD i nV budou vydávat nové a podle všeho snad významně lepší grafiky.

SSD mi přijde malé, buď bych ho tam nedával, nebo bych dal aspoň 250GB. Tohle bude spíš ke vzteku bych řekl.

Boxovaný chladič... Ono stačit by to mělo, ale v zátěži to bude hučet. Radši bych koupil pořádnej chladič. (třeba místo toho SSD)

Legálně ten klíč smíš použít jenom na ten notebook.

S tou grafikou si to ještě rozmyslím. SSD by mělo být jen na operační systém a důležité programy jako je antivirus atpd.. Hluk z chladiče by mi zas tak nevadil, viděl bych to tak, že bych ho zkusil a kdyžtak časem přikoupil nějaký pořádný. A co se týče windowsu tak mi asi nezbývá nic jiného, než zakoupit ten Win 10 že?

Chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem testují v czc novou sestavu, nemá-li nainstalovaný operační systém. Napadla mě totiž možnost zakoupit Windows zde za nějakých 1600,- jen by to pro mně znamenalo, že bych musel přikoupit ještě dvd mechaniku, kterou už následovně asi nikdy nevyužiji.