Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU nestiha chladit

Dobry den, v pc mam 3 vetraky, vepredu, vzadu a na cpu. Ten na CPU mi ale nestiha chladit a prehriva se mi pc, v BIOSu mam nastavene AUTO ale pride mi, ze se mi vetrak neotaci na plny otacky. Jak bych to mel opravit, nebo zjistit jestli to je fakt max ?

FAN: SilentiumPC Fera 2 HE1224
CPU: AMD FX-8300
MB: ASUS M5A97 R2.0

PC se mi vypne, pri delsi zatezi. Zajima me, jestli kdyz bych si nastavil v BIOSu jenom ENABLED, jestli mi to vetrak necha zaplne na urcenem poctu rpm, nebo jestli to budu muset furt prenastavovat.