Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nová kuchyně - výrobci - vaše zkušenosti

Zdravím všechny,

budu si do nového bytu pořizovat novou kuchyni. Bohužel mám omezený rozpočet, tak by mě zajímalo, jestli máte zkušenosti s nějakými výrobci kuchyní. Podmínkou je, aby měli sídlo v Brně, potažmo v Blansku a okolí.
Firma, co nám staví byt, tak spolupracuje s dvěma kuchyňskými výrobci a to s KORYNA a SYKORA.
Pokud jsem slyšel, tak Koryna je dost drahá.
Jediný, co mám, tak je vlastní lednička.
Díky za každou připomínku, nápad, zkušenost... cokoliv.
lock (karel)

Asi ti moc neporadím, ale kuchyni mi před čtyřmi roky dělala firma z Prahy, a to Katalpa. Sídlí i v Brně (kontakty.php). Zkušenost s nimi mám (dělali nám dvě kuchyně, v mém bytě a u rodičů) dobré, jen nedovedu posoudit zda jsou levní či nikoli. Návrhu kuchyně se mnou strávili nejedno odpoledne, přístup mi přišel profesionální, mohl jsem si nadiktovat vše do posledního šroubku jak to chci. Kucnyň mám trochu atypickou, protože jde o podkroví, proto netypická výška horních skříněk a ještě je tam jedna skříňka šikmo. Stála 83000 Kč, v ceně byla vestavěná lednice, vestavěná el. trouba a plynová varná deska (nerez), nerez dvoudřez + páková baterie, bezkomínová digestoř a elektrický průtokový ohřívač. Jak jsem uvedl, je to ale čtyři roky a nevím jaká je situace nyní. Pravdou je že firma má pražské sídlo cca 5 min od mého domova a stále funguje, jde zřejmě o zavedenou firmu...

Jéééé, já bych potřeboval kuchyň, co sama stojí - co se ty skříňky nahoře nepřidělávají na zeď, ale jsou nasazeny na spodku. Tyhle kuchyně marně dlouho sháním. U mlaďase v patře to nejde dát na zeď (šikmé stěny v podkroví). Jsem z Prahy a okolí, dovoz mám (Ford Tranzit).

To zní jako zákeřný úkol pro kuchyňáře:-) Já o tomhle nic moc nevím, nikdy jsem to neviděla, ale....já ty kuchyně nedělám:-D
Asi je to dost atypický požadavek. Ale zavolat a zeptat se můžeš...

Tak jsem se ptala...říkal táta, že dnes je to sice už poněkud vzácnost, ale že by to klidně udělali. Prý když na mejla studio@kate-trading.cz pošleš nějaký fotky toho místa, kde to potřebuješ, nebo když se domluvíš na návštěvě, tak že ti to klidně zkoukne. Říkal, že by sice asi zkusil najít jinou variantu než stojící kuchyň, ale pokud budeš trvat na stojící nebo pokud to jinak nepůjde, tak že to klidně udělají.
No a dost se divil tomu, že se snažíš něco takovýho sehnat už dlouhou dobu :-)

Díky moc :-*. Stavím se tam, mám to docela při cestách. Skutečně, v žádných Europa Méblech a Skontech a já nevím kde ještě jsem to nesehnal ani neviděl. Všude to mají na pověšení. Už jsem vymýšlel, že udělám nějaký panel, na který to všechno přišroubuju, ale na to zase nejsou lidi :-).

Náhodou jsme zrovna dostavěli, takže taky pořizujeme novou kuchyň. Za poslední měsíce jsme obešli spoustu kuchyňských studií a podrobně prozkoumali nabídku všech nábytkářských kolosů... a hlavně nabrali mraky zprostředkovaných zkušeností od lidí - userů. Překvapivě (aspoň pro mě) nám z toho vyšlo, že nejlepší je sestavit a nakoupit komplet kuchyň sakumprásk z ikey, včetně spotřebičů a profi montáže. Zprůměrované reference ohledně kvality a výdrže jsou kupodivu jasně výborné, lepší než u kuchyní z kuchyňských studií. A z té jejich nabídky se to dá sestavit tak, že to i docela slušně vypadá.

i my jsme ted dorekonstruovali - vse delano na zakazku od soukromnika (velmi sikovneho),pokud clovek pozaduje netypicke sestaveni - vyplati se to (ceny nejsou az tak silene - vse je o domluve)a hlavne vidim krasnou praci a ne seriovou skatulu (budu na to koukat cely zivot ;-) )

Já mám právě v plánu dnes odpoledne (asi tak za hodinu vyrazím) obejít několik místních firem, který kuchyně dělají a zjistit, co nabízí. IMHO jsem přesvědčen, že místní firma dokáže udělat dobrou kuchyň za nižší cenu, než velkovýrobci (jako Koryna).

Když jsem se ženil, prodávali v bazaru pod Libeňským mostem noční stolky po 30 Kčs. Plánoval jsem, jak jich 50 koupím sešroubuji z toho obývák atd. Ale na novomanželskou půjčku se tenkrát mohlo kupovat pouze někde (v bazaru ne), tak to mám z Kotvy...

Tak už mám vybráno. Zvolil jsem jednu místní firmu, dodávají nábytek i do hotelů, penzionů... takže žádnej malej garážovej výrobce, cenově sice nejsou nejlevnější, ale očekávám kvalitu.
Uvidíme....