Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripojeni 2 wifi routeru

zdar, chtel bych se zeptat, chtel bych pripojit starsi wifi k prodlouzeni signalu, stejne heslo, stejny nazev, proste vse stejne, chtel bych se zeptat, jestli jen staci propojit 2 routery nebo se musi neco nastavovat atd.
PS: melo by vliv, kdybych prepajel antenu na nejakou vetsi?
diky :)

Když chcete wifi router len na zosilnenie signálu, tak pichnete kábel z Lan portu jedneho routera na Lan port druhého routera, v nastaveniach zmeníte iba kanál...
ak by ste vymenily anténu trebárs 2dbi za 5dbi nebo za 8dbi tak signál posilníte, možno kúsok zvätšíte dosah, ale len o málo.

velmi pohodlné, ale nejhorší řešení je opakovač/repeater:
přijímá a dále posílá wifi, umísťuje se cca do poloviny vzdálenosti mezi první router a špatný signál.
propustnost je díky tomu pod 50% a protože starý router může mít wifi g, je to shitové řešení.

lepší je udělat ap: vytáhnout kabel nebo powerline spoj až do nepokryté části, tam zapojit druhý router.
- ten buď umí režim "ap" bez nat,
- nebo bridge,
- nebo jde zapojit jen lan částí jako wifi-switch se stejným nasatvením, jak píšeš (ovšem pozor na konflikt ip lan a dhcp).

anténa se šroubuje. pokud není na konektor, kašli na pájení a raději napiš, co máš v ruce za kousky, jestli to má vůbec význam.

plechovka je aspoň o kúsok lepší rešení, jinak tá iba zmení smerovosť, neposilní signál ani nezvätší dosah, len spravý to že za routerom 180° oblasť bude úplne bez signálu alebo s velmi slabým, a na druhej strane 180° oblasť bude mať dlhší dosah...

nikdo te nenutil reagovat, kdyz jsme u toho, kde si vzal, ze jsem student a navic, myslis, ze studenti nemaji brigady? ale ok, jen si priste nemusis vylevat zlost na ostatnich za to, ze te doma tvoje mlada sprdla :)
ted pro ty, co jsou ochotny a ne nabruceny jako tady pan touchwood, kdyz chci pripojit-duplikovat druhou wifi, tak po pripojeni ji musim v pc nejak nastavit? diky

Dobre vysledky aj vo vnutornych priestoroch sa daju dosiahnut so smerovou panelovou antenou 6-12dBi. Moze byt aj amaterska konstrukcia vo verzii BiQuad. Problemom moze byt, ze na notebookoch sa to da pouzit jedine ak sa pripoji USB wifi a na routroch treba pouzit rovnaky pocet rovnakych anten. Najlepsie sa to robi s jedno antenovymi routrami. No a samozrejme uplne najlepsie to chodi ak su take anteny na obidvoch stanach, t.j. na pocitaci aj na routri.
Aj plechovka vyhovie, ale musi byt dobre skonstruovana. Nepresnost vo vyrobeni, moze znamenat neuspech a sklamanie. Pozri si detaily ako sa taka antena robi a tym nemyslim na yt. Na yt je ohromne mnozstvo fake videii.