Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD nenačíta TV

Ahoj.
3 roky som používal ext. HDD WD My Passport 1T bez problemov v TV aj PC. Žiaľ odišiel.
Včera som kúpil WD Elements 1T s domnienkou že bude fungovať rovnako. Nefunguje. V PC ano, v TV nie.
Fungovanie HDD v TV je pre moje decká dôležitejšie ako v PC.
:-)
TV HDD načíta, ale píše že na disku nie sú žiadne hudobné či filmové súbory napriek tomu, že sú tam filmy,fotky aj hudba. Skúšal som preformátovať, ale nepomohlo.
Pomôže mi niekto prosím HDD rozchodiť aj na TV(Samsung).
ďakujem
Milan

To nebude jeho problem:

3 roky som používal ext. HDD WD My Passport 1T bez problemov v TV aj PC. Žiaľ odišiel.

Ale mohl by zkusit udelat format HDD na TV a pokud to na TV zacne chodit, tak pak zkusit pripojit k PC, jestli to tam pobezi nebo ne.

Tak je mozny, ze se to opravdu na tve TV formatovat neda a ze je pocitano s formatem na PC, coz prave umoznuje a indikuje bezproblemove pouziti bez sifrovani, to je dobre. Pak teda vidim jedinou moznost, kde muze byt chyba v tom externim HDD.

Zkus od nejakeho souseda/kamarada pujcit jiny HDD, jestli bude fungovat a jestli ano, potom ten tvuj reklamuj, nech si vratit penize a kup interni SATA HDD + SATA krabicku.

Je to mozne ze ak ma nejake security sracky tak sa najprv hlasi ako cdrom a potom sa to nejak meni v zavislosti co zdetekuje, ale to by malo byt nejak nastavitelne nejakymi toolmi, ak to ma taku fcionalitu. Sa mi nezda ze by to bolo defaultne uz povolene. Ale cinan je schopny vsetkeho, samozrejme, nehadam sa.

Mozno tam mas GPT oddiel, skus si urobit MBR oddiel. (viz napr. gparted, apod). A najprv len nejaky maly povedzme 100GB a sformatuj to najprv na FAT32. Potom to nieco najde?
A skus nejaky film rovno do rootu, a hlavne nech tam nie su nejake specialne znaky v nazve, nazvi ho len test.avi apod.

A vytvorenie maleho oddielu:
pravy klik na start (alebo na tentopocitac-spravovat) - sprava diskov
1. pravy klik na oddiel - zrusit
2. pravy klik na prazdne miesto - vytvorit primarny oddiel
3. nastavit si tam velkost len 50GB
4. nastavit ze formatovat na FAT32, alebo neformatovat vobec, a formatovat az potom cez pravy klik.
Alebo si nainstaluj nejaky normalny partition manager (alebo si vypal gparted live linux apod) a nepouzivaj windowsieho neschopneho schvalne skripleneho spravcu diskov.

A jake mas disky v tom PC? Je jeden z nich ten USB disk? Je ta hviezdicka v stplci GPT? Ak ano tak to je asi pre TV problem. Najprv si ale zisti ze ktory disk je ktory. Napr. pomocou
select disk 0
detail disk
select disk 1
detail disk

P.S. a potom si zvol ten USB disk pomocou select disk SPRAVNECISLO, a potom tam napis clean a potom exit, a potom si urob normalne v sprave diskov na nom normalny MBR oddiel, a ne GPT.