Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arduino - knihovna firmata

Zdravím, nema někdo zkušeností s touto knihovnou?.
Main_Page

This "firmata_test" program works with boards running StandardFirmata version 2.2 or higher on standard Baud rate 57600.

Zkoučim na unu a fakt jim to funguje.
Použivam zdrojak příklady - Firmata - Standardní Firmata
Když však nahrají zdrojak do arduina, po rebootu mam všechny digi piny přeple na input ve stavu low.
Proč?

Dale by mně zajimalo proč nefungují další sample?
Konkretně SimpleDigitalFirmata.
Rad bych ovladal jen digi piny.
StandardníFirmata je dělana pro vše co knihovna umi.
Jsem začatečník a zas takové znalostí nemam, abych si moh pomazat co nepotřebují.

Toto mi funguje když je v arduinu zdrojak StandardníFirmata.
Se zdrojakem SimpleDigitalFirmata ne.

#!/usr/bin/python
# -*- encoding: utf-8 -*-
from pyfirmata import Arduino, util
import time
board=Arduino('/dev/ttyUSB0')
ledpin = board.get_pin('d:10:o')
ledpin.write(1)
time.sleep(10)
ledpin.write(0)
loading...

Ta kniznica je na to aby si cez seriovy port z ineho PC nastavoval nejake piny. Po restarte logicky potom asi piny budu asi zas na defaulte vsetky, a zas si cez seriovy port zvonku mozes nastavovat piny.
Ked nepotrebujes ovladat piny zvonku, tak nepouzivaj ziadne kniznice, ale rovno si nastav pin v arduine, na to netreba ziadne kniznice je to jedna instrukcia CPU.

Tak jinak.
Potřebují s raspi zapinat piny na arduinu a take čist jejích stav.
Ten python zdrojak je na raspi.

Když nahrají do ardujina ten StandardFirmata.ino
příklady - Firmata - Standardní Firmata
Tak to funguje.

Jelikož chci jen přepinat a čist digi piny, zkouším tedy ten SimpleDigitalFirmata.ino
A ten se stejným kodem python nefunguje.

Pokud poradite jný, lepší zpusob, budu rad.

Ja našel ještě toto.
https://williamjturkel.net/teaching/history-9832b- interactive-exhibit-design-winter-2012-connecting- arduino-to-processing-with-firmata/
Ale nedovedu přidat knihovnu cc.arduino, ktera je v javě s připonou jar.

Co znamena "nefunguje"? Dostanes na terminal cez seriovy port nejaky message ked zmenis nejaky vstup?

Tie zdrojaky si predsa mozes porovnat aj sam, pre digitalne piny je to stejne v oboch pripadoch, takze neni dovod aby tam nieco nefungovalo. Chybaju tam ale tie casti uzavrete v #ifdef FIRMATA_SERIAL_FEATURE, pripadne si to tam mozes pridat, alebo si overit ci to je v tom standardnom definovane, nechce sa mi skumat v zdrojakoch kniznice ze co to je konkretne za feature.

P.S> a nikto nikde netvrdi ze ten simple ma fungovat s nejakym posahanym scriptom z pythonu, reaguje to na messages na nastavenie pinu, a posiela to zmenu vstupov. NIC VIAC. Posahany script moze potrebovat viac (napr. sysexCallback cez ktory si nacitava informacie atd) Pouzivaj ten standardny firmware, ked nevies poslat message rucne cez terminal.