Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem ZK a Procesoru

Zdravím, mám aktuálně modernizovaný PC situovaný do této stařičké základní desky. RAM využívám DDR3, OS je společně s programy na dvou SSD diskách, které pracují s rozhraním SATA 6Gb/s. Grafiku vlastním ASUS TURBO-GTX970-OC-4GD5. Potřeboval bych novou základní desku stejných rozměrů, abych do ní toto vše zapojil a k tomu rovnou doporučit nový procesor, neboť můj aktuální je poslední, zastaralým komponentem v PC. Rád bych s čipem od Nvidia okolo 10,000 KČ. Děkuji předem za rady. :-)

Děkuji Vám za návrh sestavy, ale... RAM mám Corsair Vengeance LP Black 8GB (2x4GB) DDR3 1600M. Potřebuji jen novou základní desku o rozměrech té, kterou jsem uvedl s tím, aby plně využila potenciál SSD disků, které jsem nedávno zakoupil (ADATA Premier Pro SP900 128GB). Současná deska totiž podporuje jen SATA 3GB/s. Ačkoli funguje, je to již dědeček 5 let starý a má už pár svých much (ne zcela funkční některé výstupy a podobně). PC je celkově modernizovaný až na ZD a právě procesor, který momentálně mám AMD Athlon II X4 630 (ADX630WFGIBOX). Problém je opět v jeho stáří, které je následujícím měsícem již 7 let. Jeho hlavní problém v tuto chvíli je, že se velmi přehřívá při nových hrách a čas od času následkem toho vypne PC. Má sestava v současné době utáhne na nejvyšší grafické nastavení i hry typu The Division, nebo Shogun TW2 v bojích s 10 tisíci jednotkami na bojové mapě. Grafiku vlastním ASUS TURBO-GTX970-OC-4GD5. Vámi vybraný procesor mi přijde na obnovu mé sestavy stále slabší. Rád bych se vešel cenově na ZD do 3 tisíc KČ a procesor s chlazením (kolem +/-1K) 10 tisíc KČ (plus případná rezerva, která by vznikla na ZD kdyby stála pod 3 tisíce). Jediná podmínka, kromě cenové hladiny, je čip Nvidia. S AMD jsem na základě 15 let zkušeností nadobro skončil. Omlouvám se, že jsem ne zcela přesně uvedl celé zadání na poprvé a prosím Vás o nový návrh.

Nějak nevím co je míněno podmínka - čip nV?
(pokud IGP tak procesor Intel má Intel HD Graphics 530 i když nevím kčemu ti to bude, když máš g.kartu dedikovanou)

Jinak, využiješ vůbec i 6700 Skylake (4 jádra + 4HT = umí 8vláken)
Kombinace i5/4 jádra Skylake šesté generace s podporou DDR4 + tvá dedikovaná nV 970 je naprosto dostačující pro všechny dnešní herní stroje.
Jinak pokud ti i7 nedá spát -

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2ZHT013BWC01 3DG40137DX01

Jo a tvoje moduly DDR3/1.5V jsou nepoužitelné, jelikož sice pár desek s.1151 s DDR3 je k mání, ovšem jen pro DDR3 L/max napětí 1.35V.

Možná to chápu špatně, ale jestli to jsou narážky na mé znalosti ohledně PC, nejsou dostačující, proto se ptám na internetu na názory ostatních. Ohledně AMD mám pochybnosti, neboť vždy, když jsem měl notebook s AMD procesorem, byl s tím problém. Ohledně PC procesoru jsem ho sice za těch 7 let nezaznamenal, nicméně mi bylo výrazně doporučeno komunitou v czc.cz a poradci z Datartu, že AMD sice vyjde levněji, ale rozhodně mi doporučují čipy od Intelu. Ohledně těch RAMek, přijdou mi naprosto dostačující, neboť při plném zatížení, které sotva v nejbližších letech výrazně poroste jsou vytížené na max. 65%. Žel Bohu nejsem obeznámený s rozdíly mezi DDR3 a DDR4. Každopádně mám DDR3 a potřebuji, aby díky tomu, jak dobře fungují, se dali použít i na nové desce. Stejně tak grafika (zejména rozměrově, má stávající deska se do bedny vejde tak akorát a grafika se téměř dotýka stěny casu. Takže ve výsledku mi skutečně záleží na uvedených parametrech. Já vím, že DDR2 tam nenarvu, ale pokud jsou DDR3 a DDR4 totožné v provedení zapojení do desky, nevidím v tom problém. V opačném případě bych musel kupovat i nové ramky a můj celkový rozpočet činí cca 13 tisíc (na ZK, procesor a chlazení k němu). Nový SSD (128GB) jsem kupoval proto, že starý SSD (32GB) již nepojme s rezervou OS. ZD je stará a již ji nefungují všechny výstupy správně, proto potřebuji tak jako tak novou a když už, tak aby měla SATA 6GB/s pro plné využití potenciálu nového systémového SSD. Poslední věc, kterou potřebuji je procesor, protože na tom starém odešlo chlazení (řešeno provizorně) a už nejméně rok by potřeboval tu vodivou pastu. Tak jako tak odchází a je zastaralý. Bylo mi kdekoli jsem se ptal důrazně doporučeno chtít vše od nVidia z důvodu lepší herní podpory a funkčnosti. Cena je oproti AMD vyšší, to si uvědomuji. Pokud máte ale názor, že Vaše rada by byla cennější, kdyby se použil AMD, jen vás prosím o vysvětlení proč. Nejsem úplný lajk, ale mám značné mezery - proto se ptám. Ale chápu poměrně dobře.

Ne to nejsou narážky, nýbrž vysvětlení.

Paměti DDR3 s napětím 1.5V použít nejdou pro nový i5 - i7 procesor šesté generace Skylake jelikož hrozí poškození paměť řadiče = procesoru.
(od nV můžeš použít a používáš jen g.kartu nikoliv desku s čipsetem nforce která se drahně let už nedělá)

Dostal jsi dva návrhy na desku, chladič a procesor a paměti DDR4 -
Jeden s i5 za 10 000,-
Druhý s i7 za 13 000,-
Tak nevím co ti není jasné, oba budou naprosto vyhovující a s i7 výkonnější pokud se budu využívat v aplikacích/hrách více jak čtyři jádra.

Záruka ti zaručuje, že ti akorát tak vrátí prachy, když kde nic není, ani čert nebere.
Už nyní je tak o polovic méně desek s.1150 nežli s.1151, takže je patrno, že výroba skončila a prodávají se zásoby.
Jo a bazar bych raději do toho ani netahal.
(pane sice máte sestavu tři roky, ale desku si musíte pořídit jetou z frcu, jo to potěší)
Jinak si navrhuj a zdůvodňuj co chceš, já raději jistotu zvláště pokud jde o peníze druhých.