Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odešel mi Skylake procesor?

Zdar,

co se stalo: zapnu pocitac (Windows 10), jdu koukat na nejaky video, obcas nejaky trhnuti, nezda se mi to, ale neresim, jdu spustit enkodovani, koukam, ze teplota v MSI Afterburner neleti nahoru k 60 stupnum, ale zustava na obvyklych 30, koukam na cas a vidim, ze je neco spatne, misto dvou hodin, je tam osm. Restartuju, spoustim CPU-Z stress test a teplota je stale na 30ti, zjistuji ze procak pise v BIOSu, ze je na 0,8GHz a v CPU-Z je 798MHz.

Aktualizuji ovladace ze stranek vyrobce desky, ale v podstate bylo jasny, ze vse podstatny mam nainstalovano nejnovejsi, koukam, ze je novejsi BIOS, restartuju a nahazuju nejnovejsi C6.

Nahazuju live CD Ubuntu a zkousim tam nejaky testy, ale jelikoz mi liveCD nenajde sitovku, ta se musi doinstalovavat, tak nemuzu na net a zjistil jsem leda to, ze je to nejake line.

Nahazuji boot verzi Intel Processor Diagnostic Tool a na konci mi to vyplyvne jedinou chybu:

-- IPDT Results:
!!! --- Base Clock test Fail --- !!!

Takze co dal?

Jit rovnou reklamovat Skylake nebo i desku?

Mam jeste zkouset vymenit zdroj? Ten nahradni mam, jinak nic.

PC: i7-6700, MSI H170 Gaming M3, EVGA SuperNOVA G2 750W, 8GB RAM - memtest OK, ssd + hdd oba dle SMART OK.

je to tou zkurvenou deskou MSI B150 dela mi to taky! je tam prepinac na slow mod a ikdyz je off jede to na 0,8MHz staci vypnout PC a tento prepinac zapnout vypnout a pak nabootuje normalne JENZE OBCAS SE TO SAMO PREPNE NA SLOW! MSI radi vymenit desku a ja radim DESKY MSI NEKUPOVAT!!!!

Snad jsem to tu nekde napsal, nechce se mi to po dvou letech prochazet, ale po vypnuti uspornych funkci procesoru v setupu BIOSu na desce to prestalo, od te doby dobre. Ale souhlas, moje pristi deska bude nejspis Asus, s tema mam jako s jedinnyma jen pozitivni zkusenosti.

• Tak Asus, AsrocK ma slusné desky, kvalitou lepsi jak, nebo tak, nejsou horsi jak desky MSI.
* Kdyz si vemu, Overclocking, tak je i Gigabyte solidnejsi jak MSI, ale ano, je to také od modelu..ale Asrock neni spatny, clovek se nesmi stale otacet a vse soudit jak co bylo pred 5 lety. Jeste kdyz jsem byl na Kaby jsem seriozne premyslel o Asrock Taichi.
Pro Ryzen na B350, stoji Fatality Gaming, nebo PRO 4 pod 100Euro, slusne chlazene, vsimnout si muzes i kondiku japan, které tak casto uvadi :-) Neni problém na ne osadit i treba takovy Ryzen@1600*X a stabilne ho pretocit.
Mensi nedostatek, nebo pripominka je u osazovani ALC892, ale nevim jestli dokaze kazdy jen uchem a nanormalnich bedynkach vubec rozpoznat rozdil