Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukradený seznam účet

Zdravím, byl mi odcizen Seznam účet, nějakým Chorvatem. Stihl změnit heslo na Steam, ale ten jsem naštěstí získal zpět. Bohužel podpora seznamu mi odmítá pomoci se získáním hesla, jelikož tím, že jsem si zakládal účet před 9 lety si už opravdu nepamatuji co jsem psal do kontrolních otázek.

Seznam prý neeviduje IP adresy což považuji za amatérismus, protože není vůbec divné se přihlásit a změnit heslo ze zahraniční IP.

Nevíte kam psát ? Helpdesk je slepá cesta a ty lidi snad neví ani co píší...

Každé odpovědi si cením.

Děkuji.

Ta jejich technická podpora je zbytečnost nejvyššího kalibru

Směrnice společnosti mi nedovolují předávat kontakty na nadřízené zaměstnance. Rovněž technická podpora ani nikdo jiný jak jsem uváděl nemá vliv na vydávání hesel. Takovou funkci má skutečně pouze automatický systém.

tak jsem aspoň napsal na obchodní sdělení.

Technická podpora je v poriadku a koná v záujme majiteľov účtov. Majiteľ účtu nedokázal vlastníctvo tohoto účtu ani telefónnym číslom (nemal ho v účte zadané) a ani "kontrolnou otázkou" - zabudol ju.

Takto by som mohol požiadať o zrušenie účtu "môjho kamaráta" s tvrdením, že už neviem aké telefónne číslo som zadával a že nepoznám ani kontrolnú otázku - teda že som to zabudol.

Nebuď naivný - v technickej podpore nepracujú žiadni blbci, ktorí rozdávajú prístupové údaje každému, kto sa k nejakému účtu hlási. Prístupové údaje si musel prezradiť nejakej osobe (najlepšiemu kamarátovi) a tá toho zneužila a zmenila ti prístupové údaje.

Navíc Seznam v poslední době se zabezpečením účtu vyloženě prudí, aspoň 3x už se mi stalo, že mi při přihlašování do mejlu vyskočila tabulka, ať si přidám telefonní číslo nebo mail kvůli vyššímu zabezpečení. Takže příležitost byla :-)

byl mi odcizen Seznam účet

A co má firma Seznam i s jejich čoklem společného, že jste měl špatně zabezpečený počítač, nebo jste se přihlašoval z nedůvěryhodného výpočetního prostředku/sítě? A že nejste schopen dokázat oprávnění k tomu účtu?

K tomu účtu jsem se přihlašoval naposled před rokem. Nikdy z nezabezpečené sítě (resp. pouze z mojí IP adresy, doma). Uznávám heslo jsem neměl nejlepší, každopádně je milion důkazů, že adresa je moje, mohu dokázat kopie co mi chodí (pořád) na další e-mail atp. Už jsem na všech službách nastavil větší zabezpečení, každopádně tento účet bych rád dostal zpět.

Ještě je možný, že ti schránku automaticky z důvodu neaktivity zrušili a někdo si ji pod stejným jménem zcela regulérně založil znovu. Zeptej se ještě na podpoře, jak dlouho je schránka založena-tuhle informaci by ti měli sdělit bez problému. Pokud je nově založena, máš smůlu a budeš se s tím muset smířit. Nebo na tento majl napsat a pokusit se domluvit s novým majitelem.
Stalo se mi jednou něco podobného v případě účtu na jednom fóru.

Zrušení účtu z důvodu neaktivity

Dobrý den,
doba neaktivity je 6 měsíců + měsíc kdy jsou posílány vzkazy na kontaktní email o neaktivní schránce a možnosti zrušení k určitému datu. Lituji, emaily smazané z neaktivní email schránky nelze nijak obnovit. Pokud se přihlásíte k emailu poté co byl email zneaktivněn, zobrazí se v základním nastavení pouze s jedním jediným emailem - tím prvním uvítacím.

zdroj

Aha takže je úplně jedno, že veškeré předchozí IP adresy byly z ČR a najednou IP z Chorvatska změní heslo ? Navíc mám nastavenou sekundární adresu kam se z té ukradené posílají emaily dál, to mi příde také dobrý důkaz. Teď budu vymýšlet složitější hesla (naštěstí tento účet není můj hlavní) ale stejně bych ho pořád rád dostal zpět