Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skrin od SilentiumPC s preklizkou

Zdar,
uvazuju nahradit svou bazarovou skrin nejakou lepsi, ale nejak si tradicne nemuzu vybrat, zaujaly me skrine od SilentiumPC, treba tahle, ale nelibi se mi tam ta preklizka, ve ktere jsou zadelane disky.
Ja mam ted v PC dva 3,5" mechanicke + SSD. Do budoucna bych chtel jeste jedno SSD a jeden HDD.

Vubec nejak nechapu, kam prijde 2,5" SSD?

A co se tyka tech HDD, tak mi prijde, ze pod tou preklizkou budou utesneny a nepujde k nim luft, bych nerad koupil skrin, ve ktere bude disku vetsi horko nez je zadouci, moje disky moc teplomilni nejsou :-).
Je mi jasne, ze vic jak 2 HDD pod ten kryt nestrcim a treti pujde casem do 5,25" pozice nahoru, nicmene pujde k tem dvoum dolu luft?

Cau,

https://www.alza.cz/corsair-780t-graphite-series-b ila-d2146052.htm?catid=18849057

Poslední PC jsem skládal do tohohle a je špičková case. Samoyřejmě za tu cenu jeste aby nebyla :-D

Kvalitou i uspořádáním je fakt dobrá. Mě osobně se teda moc líbí, ale já bych za case asi 5tis nedal. No ale majitel to neřeěí. Po půl roce se setavou i7-6700k a GTX 980 není spokojenej a právě čeká na novou gtx 1080 :-D Neberu mu to, přeju mu to když na to má 8-)

Ano, taky o téhle uvažuji (i když mám v záloze ještě jednoho tajného kandidáta), taktéž mají v nabídce třetím dnem tuhle, a ještě je levnější.

Jinak doporučuji minimálně proklikat si videorecenzi (v PL), tam najdeš odpovědi na své otázky ohledně umístění disků apod.

Nejvíce se mi ale líbí ten magnetický prachový filtr nahoře, to musí být radost čistit.

Kdyz se podivas na ty dve skrine, tak u ty M60W chytnu disk 4 sroubama pres redukci do 5,25" pozice, ale u te X70W je tak krytka od skine mala, takze vlastne neni kam chytit zadni sroub, takze se to asi chytne jen 3 sroubama, na mechaniku to staci, ale na disk ne.

Na druhou stranu se mi nelibi, umisteni tech SSD u M60W, radeji bych to videl jak to je u X70W. :-/

Taky sám nevím, proč je u té X70W 5,25" pozice tříbodová a ne čtyřbodová (ale snad i 3 musí stačit), při nejhorším můžeš použít něco jako
https://www.alza.cz/akasa-5-25-mounting-kit-d22679 14.htm?catid=18843029
https://www.alza.cz/akasa-3-5-hdd-mounting-kit-d22 67931.htm?catid=18843029
https://www.alza.cz/silverstone-sdp10b-pro-1x-3-5- 2x-2-5-hdd-d455020.htm?catid=18843029
popř. homemade antivibrační tuning a hotovka.

To s tím airflow pod tou tvou "překližkou", nad tím jsem přemýšlel a ten teplý vzduch se asi musí prodrat kabeláží nahoru, kde SNAD působí odtah horních fanů.

Já jsem problém nezaznamenal, byť je tedy pravdou, že i5 a GTX970 nejsou nějak extra topící komponenty.
Studený vzduch tahám dovnitř zepředu, kde jsou za tou přední stěnou asi 2cm volného místa na vzduch (+nahoře i dole je díra).

Jinak další, dražší možnost je má oblíbená Fractal Design Define R5.

Skříní jsem neměl hromady, takže nemohu porovnávat, ale NZXT, CM Force 500, Define R4 a R5 jsem měl a nebyla to špatná koupě.

Ty Fractaly se mi tezce nelibi, mam pracovni PC v Thermaltake Urban R21, skrin nic moc, ale pochopili, ze nahoru patri jen jeden vetrak.
U SilentiumPC diky tomu jak je to udelany ten otvor pro druhy horni vetrak dokazu zadelat tak, ze to nebude vubec poznat velice lehce, u Fractalu bych musel kupovat plexisklo a lepit to, na to se jim muzu ....

Chieftec je zdroj nahore, ja se rozhodl pro zdroj dole, vim, ze nekdo rekne ze proc, ale proste proto, takova moje uminenost. :-)

Lian-Li se tezko shani, jsou drazsi a ta konkretni nema USB3 vepredu, vim ze jsem to tu nezminil, ale uz jsem v podstate vybral SilentiumPC, akorat ted nevim kterou z tech dvou M60W a X70W. :-)

Tu ne, to bych si od te soucasne bazarovky moc nepomohl. :-)

Mimochodem Enermax, od tech ani kdyby byla se zlata, jsem jim ten zdroj za 2,5K, co odesel po dvou letech a jednom dni, perfektne nastavene kurvitko stale neodpustil a asi nikdy neodpustim.

Jsem ti nasadil brouka do hlavy, což.

K tomu tématu zdroj nahoře X dole, celý život jsem zastánce zdrojů nahoře, ale protože dnes je 99% dole (abys nahoru mohl dát třeba AiO a dole měl ze zdroje 2v1 i vysavač :-D), tak mi nic jiného nezbývá.

No jo, lidi nevědí, co chtějí. Kdysi byly všechny skříně bílé, lidi chtěli černé (exkluzivita). Teď jsou všechny černé a lidi chtějí bílé :beer:

Kaslu na to, jedu na dovolenou a pak se uvidi:

M60W
-ssd disky z druhe strany nechci

X70W
-pouze 2x3,5" v tunelu
-zbytecne velke okno
-pouze 3 uchyty na 5,25"
-pomerne dost velika, rozmery 230 x 508 x 474

Ale fakt je, ze zadnou lepsi skrin jsem v cenovce do 2000,- nenasel.
Vic se priklanim k te X70W, okno mi je vcelku jedno, 4 uchyt vyresim nejakou stabilnejsi redukci 5,25" na 3,5" na disk, u mechaniky je to jedno. Jedinny se mi porad nelibi ten tunel, zvlast tim, ze budou oba disky tak blizko se, kdyz je tam otvor jen na dva a podle me se to v tom tunelu bude spatne chladit. :-/

Uvažoval jsem úplně stejně, ale v plánu mám jen 1 3,5" HDD, což bych vyřešil tak, že do první 5,25" pozice přijde mechanika a do druhé onen disk přes redukci. Dolů bych ten disk nedával, tam mu bude teploučko...

Mimochodem, předevčírem jsem si koupil jinou skříň, ale nebudu tě před odjezdem na dovolenou nasírat :))

Ja jedu az ve ctvrtek, do stredy jeste jsem, ale uz vim, ze nemam cas to resit, nicmene na poradne jeste budu, takze klidne posli odkaz jakou mas.

Jak uz jsem tu psal, na pracovni PC jsem si koupil Thermaltake Urban R21 a na ty penize co to stalo, neni ta skrin zadny zazrak - mekky tenky plech, umazavaci predni kryt, ale bylo tam potreba misto pro pet 3,5" disku, coz ta skrin splnuje.

Este teda, zdroj dole versus nahore.

Dole je lepsi, protoze se zdroj nezapojuje do odvetravani case a ma vlastni okruh, to je rozhodne dobre pro jeho vlastni zivotnost.
Z hlediska ventilatoru to ale znamena mit vic ventilatoru v PC a tedy vetsi hluk, jenze dnesni 14cm ventilatory jsou opravdu tiche a procesry cim dal tim mene topive, takze to uz neni problem.
Dalsi problem se zdrojem dole je prach snasejici se do skrine seshora z mistnosti. To resi filtry, prave SilentiumPC to ma hodne dobre resene narozdil napriklad od Fractal Designu. Takze ja uz v soucasnosti radeji zdroj dole.

Ano, tímto se to obvykle zdůvodňuje. Ovšem nakonec ten vysavač skončí tak, že se zasviní filtr a ten zdroj, chudák, je na tom daleko hůře než když je ve skříni.
Pokud je zdroj v normální skříni nahoře, pak se ani tolik neúčastní výměny tekutiny, protože obvykle ventilátor věžového chladiče CPU žene tekutinu přímo na lopatky odsávacího ventilátoru a podobně dopadá teplá tekutina od GK. Takže na tom ten zdroj může být daleko lépe než ve frikulínských pseudo BTX skříní.

Tak ano, to mas pravdu, pocitac se zdrojem dole urcite nestavet na koberec. Nekteri lide ho maji na stole, ja mam PC pod stolem,ale na vhodne urizle drevene podlozce. Mimo to cca. jednou za pul roku kompletni vycisteni pocitce vcetne zdroje stlacenym vzduchem.

Zkus raději postavit krabici na 2cm polyesterovou desku, odtlumí ti případné vibrace krabice od točáků, určitě lépe nežli dřevo.
Jinak disk nahoře nebo dole - snad je jasné, že teplý vzduch stoupá, takže disk dole v krabici na to musí být s teplotou lépe.

No jak myslíš, ale ta guma je dost tvrdá a malá plocha, jde jen o radu kterou mám odzkoušenou.
Krabici s nějakým papundeklem bych rozhodně nekoupil, nevidím totiž co to má za účel a navíc zvláště když je krabic na výběr snad
dostatek.

Ja to tu nezminil, tak jen abys nerekl, ze si tve rady nevazim, podminkou je take 2x USB3 vepredu, takze to starsi modely nejen LianLi vylucuje. Docela se mi libi i to okno bez otvoru do bocnice, takze proste az na ty veci co tu zminuju, tak fakt ty SilentiumPC se mi libi.

Problem je, respektive moje specialita, ze hliniku ve skrinich vubec nefandim, nevidim jedinny duvod, proc by skrin mela byt z hlinku, pro me idealni 0,7mm plech. Hlavni vyhoda hliniku proti sirsimu plechu je ve vaze a to je mi uplne jedno, respektive klidne dam prednost tezsi plechove skrini nez lehkemu hliniku. Proto jsme Lian Li puvodne vubec neuvazoval.

Jenze vnitrni usporadani te skrine je proste dokonale, zadni vyfukova mrizka je opet dokonala, najdete mi neco takoveho v oceli a beru vsema deseti. Jenze jsem nenasel.

Ty SilentiumPC jsem zavrhl, jako efektni jsou, ale premyslel jsem o tom tunelu a nechci to. At mi nikdo nerika, ze se to nepodepise na disku, ze bude mit treba o tri stupne vyssi teplotu a zrovna disk je nejnarocenjsi komponenta na udrzeni co nejnizsi teploty, tam se kazdej stupen muze pocitat v rocich zivotnosti. OK, jestli do toho tunelu vhani predni ventilator vzduch, ale kudy jde ven?
Nekam dolu asi ne, kdyz teplej vzduch stoupa vzhuru a beztak pod skrini nasava ventilator zdroje, takze to by bylo kontraproduktivni, takze spis tam ten vzduch bude stat a skvirama postupne unikat nahoru, to at si nechaj.

Koukal jsem na ty NZXT a hrozny, Fractal Desing hrozny - derovany az hruza, naopak za zadnim ventilatorem casto nedostatecne derovani, do toho je to vsechno z tenkeho plechu a vratke konstrukce, proste at vymyslim co vymyslim, usporadani jako Lian Li, nikdo nema. :-/

Tak mě se líbí na Lian Li ten broušenej plech + s tím luxus zpracováním uvnitř,USB 3:0 neřeším zatím nemám na to HW a i pak se to dá pořešit jinak nebo vyměnit,já bych asi tolik za novou case taky nedal, ale jak jsem psal na Aukru jsem je viděl často levně do 2000 jenže ty 2:0 USB.U SilentiumPC ten tunel no ,jenže ten maj už všechny case pomalu,nová móda asi a vzhledově jsou na tom asi nejlíp i cenově,osobně bych bral asi tu kdybych neměl žádnou,eventuélně to můžeš uvniř nějak poupravit to nebude asi problém,nic jinýho ti asi nezbude.

nevidim jedinny duvod, proc by skrin mela byt z hlinku

Poznámka:
Svařenec z 2mm Al je daleko pevnější, přenáší lépe vnitřní teplo jako komplet celá krabice a navíc ta jmenovaná váží i tak 6 kg.
(pokud se o nějaké komponent dá mluvit jak o investici, tak to jsou právě skříně od Lian Li)

Na Chiftecu uz starsi typ nedohledam ani nevim jake to melo oznaceni, ale fakt dvirka ne, me se to proste nelibi, to je uplne prvni co odfiltrovavam. Stejne ale diky za tip, treba se bude hodit nekomu jinemu, kdo nema averzi ke dverim. :-)

Diky za tip.

Koukal jsem a skrin vyradila z vyberu bocnice, zcela odmitam derovanou bocnici, takze verze s oknem je pase, verze bez okna se da bocnice podlepit ale i tak, no. A nenasel jsem obrazek z vrchu, lide si stezuji na prilis derovany vrch, kterym pada do skrine prach, ze stejneho duvodu jsem vyradil bedny od Fractal Design.

Se mě teda nelíbí vzhledově i když funkčně asi Ok a ten paskvil bez reset tlačítka bych vypustil rovnou.,ta co postnul POW je slušná jenže má dvířka co ty zase nechceš no.(i když nevím čemu to vadí mám taky u case Al dvířka a otvírám je jednou za rok když něco vypaluju,jinak jsou nonstop zavřený)

Pomerne se mi libi snad nejvic. :-) Ano, opomenuti reset tlacitka je malinko prastene az blaznive ujete, na co Cinan myslel? :-?

Na druhou stranu tlacitko sezenu za 10korun, kablik a je to, konektor do pinu na desce doma mam, nebude to poprve, co jsem si neco takto dodelaval na PC.

Muj Thermaltake to prave vycentrovany ma, respektive perforace + filtr je pres celou sirku skrine, ale ventilator je jen 120mm smerem od vnejsi (sundavaci) bocnice, protoze dal je deska, smyslem toho je aby skrin nebyla zbytecne vysoka, takze top ventilator je vlastne pred deskou.

Tady to vycentrovany neni, ale otvor je vyslovene jen tam, kde bude ventilator, opet proste dan za vysku skrine a me se prave tyto "male" skrine libi.

Jednoduse bud vysokou skrin a potom treba 140mm vycentrovany ventilator nebo nizkou skrin a potom to jinak nez takto udelat nejde.

No jasný je to podle prkna ,ale z venku nic moc ovšem někdo má šouplou case ve stole tak pak to je i jedno nebo to prostě nevadí,sem asi namlsanej těma case co tu mám....:-) (ovšem bejt tebou asi na ní mrknu někde v obchodě protože je levná a spadá kvalitou k tý zmíněný Thermaltake atd,takže dle mého to bude na stejno materiálově .)

Už máš sice vybráno ale.:-)..www.czc.cz.....www.czc.cz....www.czc.cz

Jo, byl to docela férový plech, měl jsem ho krapet ohnutý a to jsem na to ani moc věcí neodkládal. A toho prachu tam fakt padalo dost, děrované to bylo až až.

Když nad tím přemýšlím, jsem rád, že jsem přešel na mATX záležitost. S ATX jsem řešil to samé. V mATX si člověk moc vybírat nemůže.