Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedostatok miesta na disku c:/

Odkedy mám Windows 7, mám s týmto pravidelný problém. Neviem čím to je. Disk mám rozdelený na na tri časti, C: E: F:
C: - 107gb, E: 500gb F: 350gb

Mám ST1000DM003-1CH162 ATA / Seagate Barracuda 1TB 7200rpm 64mb

Keď niečo sťahujem tak všetko buď na E: alebo F:
Pravidelne čistím disk cez vlastnosti a miesta je stále menej a menej a pritom nič neukladám na C:
Antivirák mi nič nehlási, pc nemám zabrzdený, aj keď je 0bajtov voľných na disku tak mi PC ide v poriadku..

Jedine čo mi nejde zmazať je Debug dump files a a Subor vypisu pameti systemovych chyb.. oba maju velkost 312mb...
Najvačší súbor ktorý je na C: je windows.old súbor... nič iné neviem nájsť a už začínam byť bezradný aj keď sa do toho rozumiem ale tento problém neviem vyriešiť...

Som ti moc vďačný za ten program. Práve som zistil 3 najvačšie súbory na disku

pagefile.sys - 12gb
hyberfil.sys - 6gb
bootstrap.dat.partial - 11gb (zložka Bitcoin)

A to kupujem hry cez ofik stránky a mám tu nejakého minera...

Tie prvé dva súbory načo slúžia ? Sú pod zložkou C:/Files

Stránkovací súbor a súbor, kde sa ukladajú dáta pri režime spánku... To je teraz vedľajšie...
Zameraj sa na toho "hajzlíka" - minera a vykop ho úplne z PC. Až sa Ti to Pc podarí odvšiviť, potom, môžeš pokračovať s nastaveniami/veľkosťou bodov obnovy, veľkosťou koša, veľkosťou stránkovacieho súboru atď ...

Pisal som ti to dole.

Na tie viry napr. multibyte MBAM, a eset online scanner. Z niecoho si ten vir spustil, cudzie USB sticky otvaras windows klikanim? Tak uz vies preco. Alebo emaily prilohy strasnedolezitafaktura.pdf.exe (mas skryte pripony?) apod. .doc, .xls z neznamych emailov a mas deravy microsoft office mnozic virov? Apod.

Tak s virmi moc problém nemám, tož nechodím na pochybné stránky, cudzie USB neotváram, tož nemám od koho :D Eset Smart Security 9 mám.
Viem že sú to hajzlíci, asi to bude v niektorej inštalačke hier. Skryté prípony mám povolené. Office moc nepoužívam, gmail ako primárnu komunikáciu. Bitcoin už je preč, ešte to prejdem čo ste mi písali rady a myslím že by to malo byť v poriadku. Nebyť toho programu WinDirStat, dodnes by som nevedel že tu mám minera a ten hajzlík Eset mi nič nehlásil.. :)

Tie prvé dva súbory načo slúžia ? Sú pod zložkou C:/Files

nejsou. jsou přímo v kořeni disku c:\

pagefile.sys - 12gb

swap se nechává symbolický, protože paměti dnes bývá dost. já nastavuju obě hodnoty napevno 512mb.

hyberfil.sys - 6gb

když sis nechal nastavené u stoláku zbytečné usínání místo vypnutí, vytvoří to soubor na disku, kam se uloží obsah ramky.

bootstrap.dat.partial - 11gb (zložka Bitcoin)

máš tam spyware a pro nějakého rusáka pilně těžíš.
-> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
mohl by to zobrazit i úplně neschopný msconfig.exe
a použij antispyware. tipuju, že používáš chrome.

ubývání místa na disku často způsobuje chyba ve w7: rezervuje se nepříčetně velké místo (% disku) pro body obnovení.

ani tvůj účet admoš nemusí mít přístupová práva do všech podadresářů/složek pod windows.old - proto nemusíš vidět skutečnou zabranou velikost.

Windows.old není soubor, ale adresář (složka). A bude v něm okrouhle tak 20-30GB (možná i víc).

Použij Nástroj pro vyčištění systému jako správce, pak bys měl mít možnost smazat složku windows.old
Dále doporučuju otevřít %temp% a ručně jej smazat (win+R zadej %temp% a klepni enter)

Windows.old občas pozriem, mám tam ešte nejaké veci.. ale aj bez toho by som mal mať okolo 50-60gb voľného miesta na disku...temp zložka má dokopy asi 20mb...nerozumiem tomu čo mi papá miesto keď tam nič nemám :D všetko čo sťahujem si ukladám na E: , čistenie disku cez vlastnosti už mám hotový.. stále okolo 500mb voľných a neviem kde čo je...či je to skrytý súbor alebo už neviem...

pme ti dal link na nejaky program ktory ti to pripadne ukaze ze co kolko zabera (edit: skus ho spustit aj ako administrator cez pravy klik).
Pripadne by som tam spustil preistotu aj chkdsk c:
ak to najde nejake nezrovnalosti a mas zalohu, tak skusit potom chkdsk c: /f nech to aj opravi tie nezrovnalosti.

1. Zlozku windows.old mozes zmazat, je to nejaky tvoj predchadzajuci windows. Da sa zmazat az si spustis nejaky prieskumnik cez pravy klik ako spravca, apod. Alebo vycisteni disku a tam je button specialny.
2. Kolko mas bodov obnoveni? Vo vycisteni disku ides na nejake tlacitko a tam sa otvoria dalsie karty a tam mas aj tlacitko vycistit body obnoveni. Mas zrazu kolko volneho miesta? Nastav si to pripadne v ovl.panely-system, ochrana systemu.
3. Kolko je dat v C:\Users\tvojemeno\AppData\Local\Temp ?
4. Aky velky je subor C:\hiberfil.dat ? Pouzivas hibernaciu? Ak ne tak si ju vypni (pwrcfg -hibernate off ci jak to bolo ten prikaz)
5. Aky velky mas swap? (C:\pagefile.sys) Ak mas dost RAM, tak si to nastv v ovl.panely-system na karte vykon - virtualna pamat, min a max na trebars par GB, zavisi od toho kolko mas RAM a kolko potrebuje RAM najnarocnejsia aplikacia ktoru pouzivas.
6. Kolko dat je v C:\Windows\Softwaredistribution\download ? Principialne sa daju zmazat, ale predtym by som zakazal windowsupdate a restart a zmazal a restart a povoli windowsupdate. Od win8 si to tam Win upratuje sam po X dnoch resp. je to aj vo vycisteni disku a potom si to uprace po par dnoch. W7 to tusim neupratuje.

pagefile.sys - 12gb

sa ti to zda normalne? Mne nie. Vypol by som to uplne, ak ma 8GB RAM. Alebo nastavil to na min=max=4GB povedzme ked uz aby som prehanal. Neviem co za hardcore hry tam hra ze by potreboval 20GB??? (8+12), ale keby mu to swapovalo tak sa to stejne moc neda hrat potom asi, takze to je uplne k hovnu.

P.S> ked mas dost miesta na HDD tak si to nechaj na MS dementodefaulte, ale on prave nema miesto na C: :) Ale moze si to nastavit trebars na E: alebo F:, ale to povazujem za hovadinu na kvadrat, ptz potom budu lietat hlavicky este aj medzi C a E hore dole.