Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojeni PC s domacim kinem

Dobrý den nedavno sem si koupil PS4 a kdyz sem si to propojil pres opticky kabel s domacim kinem tak od ty doby na PC nehraju v podstate :D chtel bych se zeptat jak propojit PC s TV a domacim kinem aby mi sel obraz do TV a zvuk do 5.1 ? HDMI kabel z PC do TV a pak TV pres opticky kabel propojit s domacim kinem??

Pokud ta TV má vhodný výstup zvuku (na které má "kino" vstup), tak ano. Na PC přesměrovat výstup zvuku do HDMI.

Ale jde to i přímo z PC zvukovky - ta mívá jak diskrétní (analogové) tak digitální výstup, někde je i optika. Záleží jaké vstupy má "kino" resp. AV zesilovač.

Zapojení je technicky správné. Pokud má PC taky optický výstup, zkusil bych i přímé propojení z PC (i za cenu dočasného přemístění kvůli kabelu), problém by se snáze lokalizoval buď do PC nebo do TV, popř. do AV zesilovače.

Dá se pustit na TV něco v 5.1? Já mám jen starý STB stereo, tak netuším, zda se něco vysílá s 5.1. Pokud je v TV internet, asi by se něco dalo najít. Tím by se poznalo, popřípadě správně nastavilo propojení TV - AV.

Jinak projít konfigurace - nastavení hry, zvukovky, zvuku v TV, zvuku v AV zesilovači. Zda je všude 5.1. Někde může být nastavena redukce z prostorového na stereo.