Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Střih videí+dodatek.

Zdravím, chtěl bych se zeptat, prostě mě napadlo že by nebylo špatné se naučit stříhání videí. Třeba mě fascinuje sestřih her jako je například Arma 3, Rocket league,Fifa. Je to těžké se naučit? A je třeba nějaký web nebo návod na to? Třeba vytvoření intra,vytvoření videa a tak? Že bych se mohl naučit toho více. A nebo je nejlepší vykašlat se na weby a návody a zkoušet to sám? A ještě k těm programům ty asi nebudou levné ne? Nebo existují free programy které vystačí a udělají "profesionální" práci?. Děkuji.

Nezkoušel, právě mě to napadlo a pravě sem se i zeptal. Jinak sem hledal na internetu a viděl jsem after effects je to dobrý? Dal jsem strejdu google v čem stříhat videa a vyskočilo mi video od nejfake. A tam bylo právě zmínené after effects.

A právě mě k tomu dostalo no... Jak člověk třeba vidí ty videa od teroristů, tak jak tam mají třeba to logo a pak ty sestřihy bojů. A jak mám armu tak tam nějaké jednotky mám tak bych chtěl něco vytvořit. Jinak nevím ten program. Ten movie maker vystačí na to? Nebo je lepši program?

Odpoved na Tvoj dotaz rozdelim na dve roviny:

Na dobry strih treba talent (vizualnu predstavivost).
Mna napriklad ani najlepsi ucitel nedokaze hrat na husle, alebo spievat, proste na to nemam.

Znami strihaci svetovych filmov (s milionovym rozpoctom), su proste umelci, ktori na to maju talent.
Nejake technicke vybavenie, program, hardver im nic nehovori a vobec ich to nezaujima.
Proste na to maju znaleho asistenta (ked chces technika), ktory vykonava ich prikazy.

Az druha rovina je pouzity program. Ked nedokazes zostrihat pozeratelne video, ktore zujme v beznom videoeditore,
tak super drahy program (ktory umozni super efekty), to nezachrani.

Super program (jedno aky) moze len "okorenit" dobre postrihane video, nic viac.