Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lze použít exel k vytvoření mini aplikace?

Ahoj,

chci si vytvořit mini aplikaci, která by uměla jen základní "kroky" ...

konkrétněji:

bude sloupec A řádek 1 tedy buňka A1 : do této buňky dodám desetimístné číslo číslo

ve sloupci A se budou řadit dodaná čísla pod sebe

tedy po dodání nového čísla do buňky A1 se číslo z buňky A1 přesune do buňky A2 (klasicky se posune o řádek dolů)

buňku A1 chci však "nastavit" tak aby přemísťovala do buňky A2 dodané desetimístné číslo pouze tehdy, když "splní" toto desetimístné číslo určitou podmínku (např. nově dodané číslo do buňky A1 se neshoduje s žádným číslem ve sloupci A - jinými slovy nové číslo ještě ve sloupci A není a tedy se může zařadit mezi ostatní čísla )

pokud však nově dodané desetimístné číslo do buňky A1 se již ve sloupci A nachází tak "potřebuji" aby se toto desetimístné číslo nezařadilo mezi ostatní ve sloupci A, ale aby se automaticky přemístilo (nebo jak to mám napsat objevilo ve sloupci B)

tedy potřebuji toto :abych opakovaně (ale po jednom desetimístném čísle za druhým desetimístným číslem) dodával do buňky A1 mnoho, mnoho, mnoho desetimístných čísel a pokaždé když do buňky A1 dodám další desetimístné číslo taky aby automaticky ta buňka A1 věděla jestli v celém sloupci A už takové číslo je nebo není. A pokud už takové číslo ve sloupci A je tak aby ho přemístila do jiného sloupce tedy do sloupce B. A potřebuji aby se tak dělo automaticky

Lze to? a pokud ano jak to mám udělat?

Děkuji všem, kteří jste mi tady napsali ...

popravdě řečeno, jsem si to tak nějak myslel, že to tak bude ...

jen se nechci stát programátorem .... nechci týdny studovat co a jak a potom si vytvořit jednu aplikačku a potom veškeré vědomosti nevyužívat a mít je v hlavě zbytečně ...

ale asi to budu muset absolvovat "bo" jinak to nevidím a jinak to nepůjde ... tak ještě jednou všem díky za odpovědi a ...

a mít je v hlavě zbytečně ...

a proč bys nechcel? kdybys len vedel že kolik dát v mozku máš ktoré su nepotrebné, dokonca aj ked sám si to neuvedomuješ tak máš hlboko "v hlave" v neuronovych bunách aj dáta o tom jak si sa pozvracal ked si mal 3 roky ale jak si išiel autobusom,... to sú potrebné dáta? asi ne,... mozková kapacita je tak velká že za celý človek nevyužije ani 3-4% miesta kde si do neurónových buniek môžete uložiť jakékelvek informace,... žial mozok je odosť zložitejší než PC, má viac stavov (ne jak PC len 0 a 1 = teda jede alebo nejede prúd cez daný tranzistor v CPU, GPU a podobne.) a pracuje viac s chemickými procesmi,...

ostatne pokladám aj za nepotrebnú informaci ktorú isto máš v hlave, napríkald aj to čo si videl pred XX rokmi nejakého bezdomovca pred Priorom (obchodom) a podobne.

ostatne to či to využiješ nekdy znova nebo ne taky nemáš jak vedieť tak proč teda "nutene blokovať vstup nejakej informace do mozku"?
dokonca aj ked sa to nenaučíš, tak mozkovú kapacitu využiješ presne rovnako, len pozbieraš iné dáta, lebo za istý časový úsek beze mozok stále rovnaký počet dát, len to budú iné dáta.

nechápem dôvod, načo udržiavať v stĺpci A hodnoty, ktoré sú vlastne duplikátmi údajov zo stĺpca B.
Nestačí Ti proste odkontrolovať, či zadané číslo už existuje (týmpádom je v stĺpci B) a ak nie, tak ho tam doplniť...?
Načo Ti je stĺpec A?
Nie je problém to spraviť, ale dnes to už nebude, ak ma medzičasom nepredbehne Siki, ktorý to možno už má ;)

Siki :beer:

Zatím takový nástřel.
Čísla jsou zapisována do sloupce A
Zadávání je řešeno přes userform s kontrolou zda je zadáno číslo, jestli je desetimístné a je provedena kontrola na duplicitní zadání.
Pokud by jsi trvat na tom, že duplicity se mají zapisovat do sloupce B, dá se to upravit.

Zkus počkat na Roberta s čím přijde on. Nebo ho požádej o případnou úpravu stávajícího, zítra tu moc nebudu.

No, tak som sa ešte pohral so Sikiho návrhom a trocha som to vyčačkal.
Neodpovedal si na dotaz vo veci zmyslu uchovávania hodnôt, ktoré sa už vyskytli - načo ich je potrebné zapisovať...
Takže tento súbor Ťa už v čase zadávania upovedomuje o tom, či je zadávané číslo, či je jeho dĺžka 10 znakov a či sa už nenachádza v zozname.
Až keď sú splnené všetky podmienky, dovolí Ti ho zapísať do zoznamu.
Ak je potrebné predsalen uchovávať všetky zadania, nie je problém program upraviť...
Prípadne je možné počítať, koľko čísel bolo zadávaných a koľko z nich bolo zapísaných a pod...

... malá modifikácia a je tu verzia i s odčleneným uchovávaním duplicít, t.j.:

Pokiaľ číslo v stĺpci B ešte neexistuje, zapíše sa do stĺpca B.
Pokiaľ číslo v stĺpci B už existuje, upozorní na túto skutočnosť, ale zároveň dovolí zapísať, pričom sa údaj zapíše do stĺpca A (čo v predošlej verzii nebolo možné, čo je však logické, lebo sme zapisovali len jedinečne sa vyskytujúce hodnoty)

Akurát, že sa zápis nezaraďuje na prvé miesto, ale normálne, do poradia.
Ak je nutné, aby sa čísla zaraďovali vždy na vrch zoznamu, nie je problém ;-)

Takže... súbor sám osebe funguje ako si chcel:
Zadávaš do hárku Vstup, do bunky A1.
Kontroluje duplicitu do 50. riadka jedinečných hodnôt, t.j. stĺpca A.
V prípade duplicity do 50. riadka ide záznam do stĺpca B.
V prípade jedinečnosti do 50. riadka v stĺpci A ide záznam do stĺpca A.

Horšie je dostať do hárka Vstup, bunka A1 údaj zvonka tak, aby sa to správalo rovnako, ako keď to robíš manuálne...
Siki, vieš pomôcť?
Správanie súboru ponechaj tak ako je, akurát potrebujeme, aby sa to správalo rovnako, keď do Vstup!A1 zapíšeš údaj z externého programu...

Siki, vieš pomôcť?

Ahoj, než sem stačil zareagovat, tak si to vyřešil.
Popravdě sem ani přesně netušil co se to vlastně řeší a když vidím jak se to zvrhlo, tak sem upřímně rád, že sem se v tomhle dotazu více neangažoval.
V poslední době mě začínají tahle polovičatá zadání vytáčet. V původním dotazu chce tazatel do excelu zadávat

mnoho, mnoho, mnoho desetimístných čísel

nakonec je kontrola duplicit omezena na 50 čísel a zadávání se provádí z jednoho excel sešitu do druhého a jako třešnička na dortu se objeví požadavek tahat data z mobilu.

Netuším jak toho dosáhnout a kdyby tazatel rovnou položil dotaz "celý" vůbec bych se nepokoušel něco navrhovat, protože jednoduše nevím jak to udělat. Možná by se chytil někdo jiný nebo dostal doporučení na jiný soft ...

Upřímně obdivuji Tvoje zapálení, že si se snažil dotáhnout vše do konce. :beer::beer::beer:

Siki ;-):beer:

Ten vstup z ineho excelovskeho suboru som dal len kvoli tomu, ze vstupne cislo malo prist odniekial zvonka... Nech si to moze odskusat... Funkcne to je, ale odkial a akym sposobom hodnota v skutocnosti do vstupnej bunky pride, to bohuzial...

Ono síce dotazovateľ spomínal miniaplikáciu, len do toho názvu dotazu trochu nešťastne zamontoval Excel. On chce v podstate miniaplikáciu v Androide...

Excelu zdar!
:-D:beer:

Pokiaľ však vie zariadiť to, že pri každom prichádzajúcom volaní na mobil tento odošle info (číslo volajúceho) do Excelu (do vstupnej bunky "A1" hárka "Vstup") v PC, bude na monitore PC vidieť online stav všetkých príchodzích volaní v tvare, aký požadoval.

Podmienka: súbor musí byť v PC otvorený

Znameni.raka, toto je odpoveď i na Tvoj predposledný príspevok (14.3.2016; 13:02).
Teda: Áno, v prípade, že vieš zariadiť to, o čom píšem hore, budú sa údaje v Exceli v PC v reálnom čase meniť podľa prichádzajúcich volaní, v zmysle definovaných požiadaviek triedenia duplicít.

Prikladám verziu, ktorá reaguje aj na vstup z iného zdroja (ako iný zdroj som použil iný súbor Excelu na overenie)

Otvor si vedľa seba okná so súbormi:
- "Evidencia čísel.xlsm"
- "Evidencia čísel - Skúška zápisu.xlsm"

Klikaj na tlačidlo Prenos a sleduj, ako sa záznamy radia do Evidencie.

Momentálne (aby si nemusel zadávať až 50 údajov) je nastavená kontrola výskytu duplicity do 10. riadka stĺpca A, potom je povolené opätovné zaevidovanie (síce už sa vyskytujúceho čísla) akoby jedinečnej hodnoty.
Podľa Tvojej požiadavky má obmedzenie fungovať až po 50. riadok, toto sa dosiahne úpravou kódu tak, že namiesto oblasti A2:A10 napíšeš, resp. opravíš na A2:A50)

Novozaraďovaný údaj sa zaraďuje vždy navrch.

P.S.
Súbor "Evidencia čísel - Skúška zápisu.xlsm" slúži len na demonštráciu chovania pri prenesení vstupného údaja z iného zdroja.
Pred stlačením tlačidla Prenos máš označenú bunku, ktorej prenos bude nasledovať. Postupovanie týmito testovacími údajmi je riadené z bunky B1
Ak prepíšeš údaj v B1, prenos bude pokračovať Tebou zadaným číslom (-1)

Súbor "Evidencia čísel.xlsm" musí byť pri prenášaní z externého zdroja, otvorený a musí mať tento názov. Premenovať ho môžeš ale potom musíš opraviť názov i v kóde.

P.S. 2
Poradna dopĺňa názvy súborov, v miestach medzier, pomlčkami. Po stiahnutí na stroj pomlčky z názvu poodstraňuj
Kontrola, či sa jedná skutočne o číslo a či je 10 miestne, sa nekoná, to bude zaručené externým zdrojom vstupných údajov

když připojím mobilní tel. přes kablík USB k PC ...

v PC si otevřu "adresář" s nepřijatými hovory toho mobilu ...

měl bych tam vidět zatím nepřijaté hovory .... nějak seřazené ...

pokud v tomto stádiu budu prozvoňovat ten mobil z různých tel. čísel nebo i ze stejných tel. čísel ...

tak uvidím on line (tedy na monitoru) jak se mi mění údaje v tom otevřeném adresáři ?

prenos z mobilu do Excelu v PC neriešim a ani neviem, ako to riešiť, ale ja som to pochopil tak, že toto si vieš zariadiť.

Ja začínam tým, že do vstupnej bunky Excelu z mobilu príde zápis volajúceho čísla.
Ja riešim zaraďovanie do stĺpcov A a B podľa požiadaviek pre kontrolu duplicít.
Tým končím.

Detto neviem zariadiť prenos vytriedeného zoznamu v Exceli na Web...