Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spyware

Zdravím, zajímal by mě odborný názor na jeden virus - jestli to je obyčejný červ kazící software nebo možný spyware...

Nevím kdy a jak se dostal do počítače, každopádně se zaměřil na ovládací panely, klávesnice s myší začali blbnout a nešli napsat háčky a čárky - a ne, nebylo to přeplé na anglickou klávesnici! Nebo se mi sami zapínali třeba filmy, když jsem je pauznul.
Ale jde o tohle: ty filmy se zapínali pouze večer, někdy po 20, přes den nikdy, ale hlavně jednou jsem dal kopírovat jeden odkaz na soc. sít, jenže místo kopírovaného odkazu se tam objevil screen mého vlastního emailu! Email už byl dávno vypnutý, já bych se raději zastřelil než abych si odfotil email a hlavně jsem dal kopírovat úplně něco jiného, takže to prostě nejde, i kdybych ten email sreenoval... a shodou okolností to taky bylo po té 20 hod. A to byl ojedinělý případ, prostě se to stalo pouze jednou a já si pořád říkám, že kdyby ten virus byl automat, tak se to děje pořád, jenže takhle to vypadá, jako by ho někdo řídil a v těch 20 h. si řekl, že se koukne na můj pc, a to mě prostě k smrti děsí, takové chování dotyčného viru je hodně podezřelé, a to je sečteno a podtrženo, prostě se to stává ojediněle, jakoby se zrovna někdo přišel podívat na můj pc a když se třeba ten film zapne a já ho pauznu, tak za pár min. se zapne znovu a jindy se to nestává vůbec, takže moje podezření na speciální virus je hodně silné...

A já se chci zoufale zeptat kohokoliv, kdo tomu rozumí - jaká je naděje, že ten virus - se vším tím podivným chováním - může být jen náhodný automat a né nějaký sledovací?
Může se tak divně chovat virus, který nikdo neřídí???

Jsem z toho hodně na prášky, takže opravdu děkuju za každou rozumnou odpoved

Takže zřejmě asi není - soudě dle chování - možnost, žeby tento vir nebyl nějaký sledovací, jak jsem se naivně snažil věřit, že?
Podle jeho chování to je nějaký keyloger nebo spyware, takže tak či tak, někdo už prostě má nějaká data z mého pc, nebo i mailu a soc. sítě - možná včetně hesla...

Zmeň značku práškov na hlavu, jediné rozumné riešenie.

Prípadne si stiahni ISO free antivirov k forenznej kontrole:
Dr.Web live cd,
Eset SysRescue live cd,

ksindel na výrobu boot USB:
Universal-USB-Installer-1.9.6.6

V gr.prostredí OS kontrola:

RougeKiller x32/x64,
Adwcleaner,

Spyhunter portable,
HitmanPro, usw.....

Ty seš ale vtipnej, já narozdíl od tebe prášky na hlavu ale nepotřebuju.
A můžeš mi nějak vysvětlit, jak by mi prášky na hlavu pomohly s počítačem? nevím, jak to chodí u vás v madarsku, ale tady v české republice většinou problémy s počítačem nevyřešíme tím, že si dáme prášek, víš? ale nechci ti mluvit do tvojí, zajisté velmi bohaté a vyspělé kultury.

nevím, jak to chodí u vás v madarsku, ale tady v české republice

Ked navstivim nejaku Cesku poradnu, vidim urazky Slovakov (Madari, Horne Uhry).

Ale tu si v Poradni registrovanej a prevadzkovanej na Slovensku, tak si pododne urazky Slovakov odpust.

Je to Ceskoslovenska poradna, pretoze my Slovaci narodnostne problemy nemame (na rozdiel od Teba).

tos to prostě nemohl vzít s nadsázkou, jako jsem vzal já tvoje doporučení na prášky?
chce to trochu nadhledu, tak prosímtě hned nehysterči a neprskej
já mám trochu horší problémy než řešit infantilního uraženého slováka, jo?
nemusíme se hned hejtit a bulet

ok, nemyslete si, že jsem nic nedělal. nějakou dobu jsem se s tím šachoval a teď to vypadá mnohem líp - už můžu psát háčky a čárky, ale moc si nejsem jistý, jestli jsem se toho opravdu zbavil.
Nevím no, vím že předtím se napřed zapínaly filmy, pak začal blbnout panel a až pak přišel ten screen a že se to stávalo prostě vyjímečně, takže na to jen tak nepřijdu, ještě se předpokládám ozvu...
jsem vděčnej za každou radu

všechny doporučené prográmky jsem zkusil, podařilo se mi dát do pořádku ovládací panel, ale ty ostatní problémy přetrvaly, takže to vypadá, že jsem totálně v prdeli.
prášky už jsem si vzal, trochu se mi točí hlava...

jenže co kurva teď? máte někdo další napady?