Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký firewall?

Dobrý den. Poslední dobou uvažuju, že si pořídím nějaký jiný firewall než ten ve WXP. Uvažuju mezi těmi, které jsou zdarma. Také bych nechtěl žádný firewall, který je složitý na nastavení(nejsem až tak zkušený), ale zase, aby za něco stál a nebral moc výkonu pc.

Jaký by jste mi doporučili??

V životě jsem FW nepotřeboval a nějak se mi za ty roky
nepodařilo zatrojanovat PC, tak to asi nebude otázka štěstí.
3x jsem měl tři různé FW nainstalované a vždy do týdne letěly pryč.
On dobře nakrmený host udělá taky svoji práci.
Ale pro normálního usera se asi hodí mít FW, o tom snad ani nepochybuji.

Nejmíň poznámek jsem měl k Sygatu.

Docela dobrá stránka, akorát jak je asi ten 3. bod v instalaci(jak tam píše, že tady se dostáváme k něčemu závažnějšímu a začátečníkům to doporučuje nechat tak jak je) tak tam je asi špatný obrázek, protože tam jsou dva po sobě stejné. Píšu to hlavně proto, že tam má bejt nastavení toho, jak hodně se mě ten fw bude ptát ne?? Pak dál se píšu, že na nastavení Custom se fw bude ptát na jemu neznámé způsoby komunikace, ale když bych v tom bodě, co chybí dal, aby se fw nwptal, tak to platit nebude ne??

Ono dost záleží, jaký OS člověk používá.
Když jsem před lety měl neapdejtované XPčka a v té době řádil Blaster (nebo jak se jmenoval), tak jsem udělal pokus. Vypnul jsem FW (Kerio Winroute) a za tři sekundy jsem ho měl! Vím to přesně podle záznamu v logu. Tak jsem Blastera odstranil a udělal další pokus. Napodruhé mu to trvalo asi kolem 20 s.
Takže FW rozhodně není k ničemu.

I já doporučím Sygate. Zátěž CPU nezaznamenávám, jednoduchý na nastavení, prakticky ihned po nainstalování nemusíš nic měnit, jen povolíš/zakážeš přístup na net aplikacím - na to se firewall zeptá, když alikace sáhne na net. Naučit musíš každý aplikační firewall.

Tak já ho asi vyzkouším. Je při instalaci možnost zvolit si mezi různými úrovněmi fungování?? Mysíĺím tím to, že u např. Keria je možnost Advanced a ještě ta druhá(spíše pro začátečníky). Dal by se stáhnou na oficiální stránce??

Nainstaloval jsem si ten sygate personal firewall a mám na Vás jetě několik dotazů.

1. Po nainstalování jsem párkrát odkliknul zakázat a teď u jiného účtu(s omez. oprávněním) se mi vždycky akorát(u hodin) zobrazí tanulka, která mě informuje co bylo zakázáno nebo povoleno. Už se mě to ale neptá(nedává mi to navíběr).
2. Párkrát se mi zobrazilo Generic Host Process for Win32 Services(svchost.exe) a dal jsem pokaždé zakázat, ale nevím, co to je.
3. Jediné, co jsem zatím povolil je Avast! Web Scanner(ashWebSv.exe). To je asi dobře ne??

odpovim jinak:
nainstalujes si sporic obrazovky dejme tomu
zapipa ti firewallu ze se sporic snazi dostat na net - coz neni zas tak netypicky - takze se kouknes do nastaveni sporice proc se chce dostat na net (treba kontrola aktualizace) - pokud nechces aktualizovat zakazes to v nastaveni sporice.
1.sporic da pokoj a je to ok
2.sporic se snazi porad dostat na net =podezrele =zakazes ve firewallu pristup na net
---
jsou aplikace ktere na net potrebuji - treba tvuj mailovy klient nebo icq nebo webovy prohlizec,antivir stahnout aktualizace...
---
takze nez bezhlave zakazovat/povolovat zjisti si neco o procesech ktere chteji ven - do www.google.com zadas nazev procesu

edit // praxe:

3. Jediné, co jsem zatím povolil je Avast! Web Scanner(ashWebSv.exe). To je asi dobře ne??

dam vyhledat v www.google.com ashWebSv.exe
hned 4 odkaz da odpoved v cestine
webov_tt.html

2. Párkrát se mi zobrazilo Generic Host Process for Win32 Services(svchost.exe) a dal jsem pokaždé zakázat, ale nevím, co to je.

Pokud nevíš co to je, je jen jedna rada: používej Windows firewall. Firewall přednastavený Microsoftem bude bezpečnější než Tebou nastavený firewall.

Nechci se tě nějak dotknout, to je pouhé konstatování faktu.