Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký firewall?

Dobrý den. Poslední dobou uvažuju, že si pořídím nějaký jiný firewall než ten ve WXP. Uvažuju mezi těmi, které jsou zdarma. Také bych nechtěl žádný firewall, který je složitý na nastavení(nejsem až tak zkušený), ale zase, aby za něco stál a nebral moc výkonu pc.

Jaký by jste mi doporučili??

V životě jsem FW nepotřeboval a nějak se mi za ty roky
nepodařilo zatrojanovat PC, tak to asi nebude otázka štěstí.
3x jsem měl tři různé FW nainstalované a vždy do týdne letěly pryč.
On dobře nakrmený host udělá taky svoji práci.
Ale pro normálního usera se asi hodí mít FW, o tom snad ani nepochybuji.

Nejmíň poznámek jsem měl k Sygatu.

Ono dost záleží, jaký OS člověk používá.
Když jsem před lety měl neapdejtované XPčka a v té době řádil Blaster (nebo jak se jmenoval), tak jsem udělal pokus. Vypnul jsem FW (Kerio Winroute) a za tři sekundy jsem ho měl! Vím to přesně podle záznamu v logu. Tak jsem Blastera odstranil a udělal další pokus. Napodruhé mu to trvalo asi kolem 20 s.
Takže FW rozhodně není k ničemu.