Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel vzorec =ŘÁDEK()-1

Dobrý den,
mám vzorec =ŘÁDEK()-1 je to na automatické počínání ve sloupci A2 až A1000
jenže když stisknu ent tak to nic neudělá místo aby to napsalo 1 v dané buňce se zobrazí: =ŘÁDEK()-1
a za druhé potřeboval bych aby to napsalo místo 1 tak 0001 atd....

Děkuji

syntaxe tady: https://support.office.com/cs-cz/article/%C5%98%C3 %81DEK-funkce-3a63b74a-c4d0-4093-b49a-e76eb49a6d8d

zkousel jsem to v nemeckem excelu (funkce =ZEILE() )a vraci to cislo radku, na kterem se nachazi bunka.. kdyz dam =ZEILE()-1, vrati to cislo o 1 mensi, nez je cislo radku..

chyba bude nekde v syntaxi :)

co se tyce nastaveni "0001", "0002" atd.. lze nastavit format bunky, uzivatelsky definovany a natvrdo tam napsat 3x nulu.. od cisla 10 je ta nula 2x ( 0010 ), od cisla 100+ 1x (0100) atd..

Když to nastavím, aby to dělalo 0001 tak zase v jiném vzorci mě to neudělá.

Vzorec: =CONCATENATE(ČÁST(C2;1;1);ČÁST(D2;1;1);" ";ČÁST(A2;1;4);" ";ČÁST(E2;1;2);" ";ČÁST(G2;1;2);" ";ČÁST(H2;1;1);" ";ČÁST(J2;1;3))

Skládá se to s více buněk a místo aby to ukazovala OP 0001 tak to ukazuje jen OP 01 ......

tak sorry, funkcia TEXT je v anglickej verzii, v češtine je to HODNOTA.NA.TEXT
čiže potrebuješ =HODNOTA.NA.TEXT(ŘÁDEK()-1;"0000")

Len postrádam význam, keďže číselnú radu môžeš vytvoriť i bez funkcie.

Ak z tvrdých hodnôt (t.j. z čísel 1 až 1000, ktoré však nevytváraš vzorcom) potrebuješ formát 0001..., tak nastavíš formát buniek na Vlastné: 0000

Samozrejme, ak to chceš mať Tvojim vzorcom, formát bunky musíš mať na Všeobecné, zapíš funkciu =HODNOTA.NA.TEXT(ŘÁDEK()-1;"0000")
V takom prípade Ti formát, v akom to chceš vidieť, rieši funkcia HODNOTA.NA.TEXT a nie formát bunky.

A ak tam chceš čokoľvek ešte popri tom zobrazovať napr OP 0001, tak jednoducho len nastav formát tvrdej číselnej rady na Vlastné "OP "0000
Presne ako to vidíš, t.j. OP v úvodzovkách a za tým štyri nuly.
Takto dosiahneš to, že v bunke bude číselná hodnota 1 ale zobrazené budeš mať OP 0001.
Napriek tomu je to číslo 1, takže takéto bunky môžeš spočítavať a pod...

Takže Tvojim vzorcom: =HODNOTA.NA.TEXT(ŘÁDEK()-1;"OP 0000")