Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna po 1 tisku hlásí chybu

Dobrý den,

Píšu s dotazem ohledně síťové tiskárny OKI MC342w (dnw).
Tiskárna je po wifi připojená k dalším třem pc, kde funguje bez problému.
Na onom pc, kde se chyba vyskytuje, konkrétně se děje to že po nainstalování tiskárny je připravena standartně k tisku dokumentů cože je správně, ale po vytisknutí jednoho dokumentu či obrázku, při pokusu o další tisk hlásí chybu "je nutný zásah uživatele" a další dokumenty se pouze nahrávají do tiskové řady a už se nevytisknou.
Tiskárnu je potřeba odebrat a znovu nainstalovat, což mi přijde ujeté. A opravdu nevím co jak to vyřešit. Ovladač jsem stáhnul přímo od výrobce a ručně nainstaloval, protože win Update nebyl schopný nalézt ovladač a vždy instalaci dokončil jako neúspěšnou (Win 7 Pro)
Co s tím ? Co mám udělat aby byla tiskárna na pc stabilní a šlo z ní tisknout tak jak má ?

Předem děkuji všem co se tímto problémem budou zabývat.

Ta tiskárna má displej, chyba by na něm měla být popsána. Případně se na ni podívejte přes webové rozhraní, opět by měla ukázat více, než hlášku, kterou uvádíte. U některých výrobců je prosblém s tím, že po instalaci ovladače je nastaven jiný rozměr papíru, než A4 (typicky Letter) - zkontrolujte tedy ve vlastnostech tiskárny předvolený formát papíru.

Tiskárna displej má, a právě že nic nehlásí, to jsem zkoušel jako první kontrolovat to i při předchozím tisku i při pokusu o poslání dalšího dokumentu.
Při rozkliknutí tiskárny hlásí právě zmíněnou hlášku: vyžaduje zásah uživatele, a po rozkliknutí se pouze otevře tisková řada, buď prázdná a nebo právě s dokumentem který se nedaří vytisknout.
Každopádně zkusím projít vlastnosti tisku, ale jak říkám tiskárna první dokument vytiskne bez problému a další tři pc s ní komunikují taktéž bez problému.

Ano hlásí, nebo nevím kde mám další chybovou hlášku hledat.
při náhledu do zařízení a tiskárny ve win, když tiskárnu označím, v dolní části kde sou podrobné informace je status: "vyžaduje zásah uživatele" ta samá hláška po rozkliknutí tiskárny, po kliknutí na hlášku, jak už jsem zmínil se otevře pouze tisková řada a nic víc.

To není chyba tiskárny, ale uživatele.
Tipnul bych si, že v ovladači tiskárny v tom problematickém PC někdo nastavil oboustranný ruční tisk. Pak se vytiskne jedna stránka, tiskárna čeká, až k ní někdo dojde, papír otočí a vloží do zásobníku, aby mohla pokračovat.
Stačí ten oboustranný ruční tisk na ovladači zrušit.

A podívala ses? To je práce na minutu a nemuseli bychom pak debatovat stylem "pochybuju, že to je nastavené"
Co se stane, když spustíš tisk a pak dojdeš k tiskárně a po výzvě stiskneš tlačítko OK (nebo co tam je)? Vytiskne další stránku a zase bude chtít obsluhu? Pokud ano, co myslíš, že to způsobuje?

podíval
byla to první věc kterou jsem šel udělat po tom co to poprvé zahlásilo. Na displeji bylo pouze základní menu které tam je furt. Žádná výzva tam není, tak nemám na co reagovat. Jeden kolega mi už ale poradil čím by to mohlo být a tak uvidím co se dá dělat, popsal jsem to níže. Je možné že to prý dělá ovladač, tudíž zkusím vyměnit PCL za postscript.
Nicméně cítím z toho co píšete aroganci a tak nevím proč mi vůbec tímhle stylem pomáhate.

Ta tiskárna nic nepíše, pouze očekává potvrzení (tlacitko OK, enter nebo co je na te tiskarne za tlacitko na potvrzeni) a po ní vytiskne další list atd.

A kde ze je ta arogance? To, ze jsem jen odpovídal na reakci, ktera byla napsána stylem

Kromě toho že jsem nainstaloval ovladač a tiskárnu jsem nikde nic jiného nenastavoval. A pochybuji že to je takhle nastavené standartně.

Nikde nic o tom, ze jste to v ovladaci proveril. Takze tu aroganci jsem citil spis ja. Ale uz koncim, tento problem to zrejme neni.

Na ostatních pc jsem to nedělal já.
Nicméně jsem se radil s jedním ajťákem, který má s OKI nějaké zkušenosti a nejspíš bude problém v ovladači. Výrobce nabízí hned dva, nevím proč ale je to tak. PCL a PS, říkal že PCL bývají právě problémové a s největší pravděpodovností vzniká chyba právě při dokončovaní tisku. tzv. že se neukončí proces a tiskárna nemůže tisknout dál.
Zkusím nainstalovat postscript ovladač a uvidím jestli to půjde.

Uvidím, v tuhle chvíli si přesně nepamatuji jestli je tam někde PCL nebo PS. Zkusím tam nainstalovat PS ovladač a uvidím jestli je to tím, případně se pak podívám do logu tiskárny na webu zda opravdu nejde o jakousi neukončenou relaci, jestli taková věc je vůbec možná a mohl by to způsobovat ovladač ? :/