Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybírali jste v poslední době nějaký klasický notebook?

Jsem z toho trochu zoufalý. Mám zřejmě protichůdné požadavky, všechno je to dotykové, konvertibilní a já nevím co. Nemáte tip na slušný notebook do 20k který zvládne práci a udělá radost uživateli který jen netuje, občas si hraje s photoshopem (nepředpokládám složitou grafiku, úprava pár fotek) a aby to zvládlo úpravu videa z GoPro. Nevím co chce používat za soft na stříhání...Takový jsem dostal zadání a po.er se...

Jde vůbec dneska koupit něco slušnýho za tyhle peníze?

HP ani zadarmo.

---

Jinak souhlas s kozakl, to MSI muze byt, nebo potom o neco drazsi Asus. Slusnej notas s HQ procesorem do 25K.

Pokud by to melo byt treba okolo 15K, tak potom bych zustal u Asusu a nekterej z U-ckovych procesoru, coz na net porad dobry, ale jinak uz pomalejsi, zase maji docela nizkou spotrebu energie.

A nejaky repasovany Thinkpad?
ibm-thinkpad.html (uvadim jen jako priklad, prvni, co mi vybehlo pri googlovani, s firmou nemam zadne zkusenosti)
Z mych zkusenosti jsou to solidni stroje, ktere vydrzi roky - porad mam v obcasnem provozu T42 a T43, ktere porad staci na beznou praci, a prakticke zkusenosti mam i s T400 a T430, ktere drzi taky, a da se na nich i neco malo zahrat.
Edit: navic, starsi Thinkpady maji svuj uzasny strohy design, ktery - aspon na me - pusobi mnohem duveryhodneji nez vsechny ty plastove obludy dneska. T rada by mela mit nektere casti z titanu :) Takze je to i investice do drahych kovu :)

Sorry, ale notebooky nikdy nebyly levna zalezitost, to az v posledni dobe se zacaly prosazovat levne domaci notasy s cenovkou mezi 10 az 20 tisici. Slusnejsi pracovni notas proste stoji vic.
Navic procesory postihlo zdrazeni, Intel pridal novy rozmer slovu ojeb a vymyslel Atomy, ktere s vykonem na urovni Pentii III nabizi chudakum zakaznikum sice za par supu, ale v podstate leda pro zlost, protoze v dnesni dobe to nestaci ani na internet. Dalsi vychytralost Intelu se kona u uspornych U-ckovych procesoru, kde dvoujadrovy podprumerny procesor v klidku prodava i s oznacenim i7.
U-cka ale uz vykonove staci na beznou kancelar a internet a domacim uzivatelum to staci a jsou spokojeni, zalezi jak moc zakaznik potrebuje vykon. Nakonec tyhle U-cka prodava i Dell v cene do tech 20K, takze pokud chce neco normalne vypadajiciho, tak moznost tu je. Nastesti uz Dell pochopil svuj omyl a nabizi uz zase i nepatlaci monitory u notasu. Akorat bych neporizoval notas s podradnym HD dispelejem, ale urcite sel do fullHD, takze cenovkou tesne pod 20K.

https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-5559-stribrna_ 16/189357/produkt

Lepe by bylo poridit model s Intel HD grafikou, ale co jsem koukal, tak maji furt jen patlaci.

Dalsi moznost v tehle kategorii je ten zmineny Asus.

No a potom jsou vykonejsi notasi s klasickymi procesory (oznaceni HQ) a tam je nejlevnejsi MSI, jak tu bylo odkazano, za Asus uz priplatis najeakou korunu navic a Dell uz chce docela dost a pravdepodobne naprosto mimo rozpocet.

Osobne ocekavam, ze se pristi rok situace zlepsi diky AMD Zen, to casem uvidime.

Pokud chce novej, tak budto priplatit, nebo koupit nejake plastove chrastitko a doufat, ze vydrzi.
Ted jsem koupil za par supu nejaky Acer - vypada zanovne a nepouzivane, presto uz mu vrzou panty, dekl nedoseda a v plastu kolem displeje je prasklina. Thinkpad jsem zvykly nosit v otevrenem stavu tak, ze ho chytnu za kraj displeje - zatim to vydrzely vsechny... takze asi tak.
Mozna by sis mohl zajit do nejakeho obchodu a omrknout to, zkusit osahat a vyloucit ty nejhorsi plastaky :)
Z osobnich zkusenosti nedoporucuju Fujitsu a Acer. HP mam jeden, ale je deset let starej, a nevim, kam se HP za tu dobu pohnulo. Pokud Lenovo, tak jedine Thinkpad T. Ostatni nevim.

nedoporucuju Fujitsu a Acer ... nevim, kam se HP za tu dobu pohnulo

Presna tam kde se naleza Acer, snad i to Fujitsu je o neco lepsi. Takze tuto trojku fakt vynechat, ono toho na vyber moc neni: Dell, nektery Asus, MSI, nektery Lenova.

Naše HP servy jedou několik let bez jediné vady a dle mne patří v té samé cenové kategorii mezi ty kvalitnější.
Spíš mě překvapuje, že nabízíte v hodně případech podle značky jinak řečeno papírově jako něco dobrého, přitom nabízíte některé modely Asus co jsou recyklační plastikové splácaniny které se prodávají v Supermarketech Lídl, hlavnější parametry jako jestli má NTB chlazení zvlášt na CPU a GPU, nebo celkově zpracovanou strategii chlazení zcela přehlížíte, tak jako jejich kvalita, osazení klávesnic, u PC zdůrazňujete Dual-Chanel, ale u NTB opět zapomenuto a předhazujete Singlový chanel, tak jako nízko spotřebové nevýkoné CPUs jen proto, protože to píšou ma CpuBoss, říct že HP je špatné ( v historii se neukálo moc kvalitní a hodně modelů bylo poruchových, ale je potřeba rozeznat včerejšek od dneška), aby někteří rádci což jsem jsi všiml napsat kup asus sázíš na kvalitu (jako 4vrstvová řada PRO z 70% DSkP made in china) je buď totální úchylnost nebo neznalost kde jste jen naletěli na jejich komerční řeči.
I HP má některé modely, které za to stojí, ano, tak jako základní desky Asrock, které jsou zde označované jako poruchové ořezané sračky, každá značka má sračky ale také produkty které příjemně překvapí

.* Není to přímo mířeno na vás RedM.

Tak samozrejme je to vsechno o cene, treba otec chtel notas do desitky, coz by bylo tragicky bez ohledu na znacku, ale ukecal jsem ho na Asuse za 13K. Samozrejme, ze to je plastak, ze ma obycejne i3-Ucko, ale na to vyuziti k cemu je urcen to staci.

Spis jde o to, rozlisit notasy ve stejne cenove hladine a rict si, kterej je za ty stejny penize lepsi a kterej horsi, no a tam je HPecko v koncich v podstate se vsema modelama. Snad vzdycky najdes v ty cenovce a pro specifikovane vyuziti lepsi model od nekoho jineho a obecne to bude Dell, Asus pripadne MSI. Samozrejme moznost, ze to bude i nekdo dalsi nelze predem vyloucit.

Spotrebak od HP je cim dal horsi a podle me co tak vim, uz snad dosahl i dna, uz to snad horsi bejt ani nemuze. Servery muzou byt neco jineho, ja se v zivote setkal jen se zapraskanyma serverama od IBM a s jednim hodne slusnym Dellem, takze v teto oblasti nic vyvozovat nemuzu. Prirozene ale clovek nema k HP duveru, kdyz vidi co vsechno "dokazou", takze kdybych mel treba vybrat server, tak automaticky zacnu u Dellu, ac treba o tom nic moc nevim, protoze proste tam je nejaka duvera k te znacce.

Ale jó máte pravdu Pane RedMarx , mě jde jen o to říct ať používáte někdy hlavu (vědomosti nějaké máte v tom problém není), na místo nabízet jen něco podle značky nebo to co mají napsané na krabici, nebo proto, že určitá značka byla v minulosti v čele poruchovosti nebo že mají jednu řadu méně kvalitní že jsou všechny nekvalitní a uvidíte že to bude velký rozdíl, nic víc, nic míň, v každém případe to nebylo myšleno zle nebo nedej bože jako urážka na někoho.

Pobídnu vás se podívat přímo na HP herní modely NTB : HP NOTEBOOK GAMING
Opravdu jsou všechny špatné, nebo na úrovni říct HP NEBRAT ?
* A to píšu jako osoba která jeden NTB HP prohodila sádrokartonovou zdí a rozdupala.