Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aliexpress: čekání na reakci obchodníka

Pokaždé, když jsem tam něco nakupoval, reagoval prodejce prakticky obratem.

Teď se mi ale stalo, že už druhý den se neděje nic, stav "Awaiting shipment", "The supplier is processing your order", ani žádný e-mail mi zatím nedošel.

Je to sice jen 11 doláčů, ale už teď si nadávám, že jsem to nekoupil jinde, o pár centů dráž.

Zatím neuvedu obchod, nechci jim dělat (možná zbytečně) negativní reklamu.
Mají pozitivní feedback přes 96%, ale (pozdě, až dnes při pátrání) jsem si všiml reakcí typu "Заказ не пришёл , деньги не вернули".

Jak dlouho na reakci obchodníka (běžně) čekáte vy? Stalo se vám, že jste museli vyvolávat spory?
Případně stalo se vám, že pro nečinnost obchodníka byly peníze vráceny zpět (Your order will be automatically cancelled if the seller fail to ship your order in ***)?

Ne, spor jsem zatim nevyvolaval. Naposledy jsem v lete kupoval kamaradce pouzdro na kolo a reakce obchodnika az za tri dny, to jsem jeste nezazil, i zbozi dorazilo az skoro za mesic, coz je sice z hlediska podminek OK, ale taky jsem nikdy tak dlouho necekal.
Pravda je ta, ze predtim jsem to same kupoval u obchodnika s mnohem vetsim poctem recenzi a teda asi taky o hodne vetsiho a tam to bylo okamzite a prislo to za 14 dni. Ale mezitim zdrazil a tak jsem kupoval jinde.

Momentalne mam objednane 2 telefony. Prvni jsem musel po 3 tydnech "processing order" kdyz uz temer vyprsel cas borce postouchnout a hned druhy den mi to poslal letecky (do tydne to tu bylo pripraveno na celni rizeni).
Druhy mam ted tyden take ve stavu "processing order" a pockam do vykendu a jestli se to nezmeni, tak mu take napisu.

Kdyz si rozkliknes Orders, tak tam mas u objednavky "Contact seller", tak se mu tam jen pripomen, zadne spory vyvolavat nemusis (ja mu jen napsal, jestli na me nezapomnel, ze jsem zvykly na doruceni 2-3tydny a jemu jen zpracovani trva dlouho). Nevim co se v Cine deje, driv taky stacilo jen objednat a druhy den uz nahodili tracking aniz bys jim napsal jedine slovo.
Mimoto treba u aliexpresu neni nejlepsi brat to nejlevnejsi pokud se chces vyhnout DPH.

Ti nejlevnejsi obvykle vyuzivaji free "standard aliexpress shiping", coz ti v podstate poslou naprimo, cili si budes muset vyrizovat celni rizeni a "finty" typu gift nebo mp3 player za 25$ ti jentak neprojdou.
"Lepsi" obchody ti umozni "free" shiping ale mivaji veci o chlup drazsi (zrejme prirazka za pasovani) a ty to poslou do EU a preposlou ti to jiz z EU, takze ti to prijde az domu bez starosti. To byvaji ruzne postNL nebo postSWE.
Nektere obchody nabizi primo za priplatek duty-free dodavku do EU, ale lze to pouzit jen na jeden kus (to vypada napr. https://www.aliexpress.com/store/product/SF-Expres s-With-Free-Tax-For-EU-Countries/2026051_326618769 57.html). Ti casto vyuzivaji sluzeb cestaku, kteri to prevezou coby osobni vec (proto omezeni na jeden kus).

Klid, máš tam přece napsaný nějaký čas, který má prodejce na odeslání - Processing time.
Ne všichni posílají ten den, někdy je potřeba 2 dny počkat. Pokud uplyne stanovená lhůta, objednávka se automaticky stornuje a peníze se vrátí (nemyslím si ale, že by objednávku ignoroval, čili opravdu počkat).

Aliexpress i Wish se chovaji velice slusne.
AliExpress drzi penize do doby, nez potvrdis prijem zbozi nebo neyplyne casovac na jeho doruceni. Pokud zahajis pred uplynutim casu spor, dostanes penize zpet.
Wish funguje jeste lip. Prijde zbozi (zatim se nestalo, aby neprislo, protoze vse je sledovane) a pokud zbozi neodpovida popisu, pozadas o vraceni penez, napises duvod, pridas fotku. Zatim jsem reklamoval 2 veci a penize byly vzdy druhy den zpet na PayPal.