Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oči vs Monitor

Vadí očim vysokej Kontrast barev a vysoká gamma? Gammu sem si stáhnul na 50, kontrast sem si dal radši na 30, ale je to takový tmavý, nejradši bych to měl tak na 60-70 obojí, ale bojim se, že to bude mít vliv na oči. Co si o tom myslíte, ma vliv jasu a kontrastu dopad na zrak?

Mám špatný oči od narození, a PC použivam k praci, 12h někdy víc.

Hlavne delej prestavky, a behem tech prestavek treba koukej ven z okna, aby oci mohly zaostrit na jinou vzdalenost. Je na to tuna programu, nejake ty 'eyes strain relief' a tak. Vetsinou te to necha 15 minut pracovat a pak minutu pauza, a po hodine je delsi.
Nebo to zkombinuj s metodou 'pomodoro' proti prokrastinaci, a v pauzach koukej ven z okna :)

To je nesmysl, koukanim se do LCD si oci nenicis, driv byly sporne zarivkove trubice jako podsvetleni, ale dnes jsou tam LEDky, takze zadny problem.
Co je problem vzdy, je koukani se na jednu vec dlouhou dobu, cimz dochazi k unave oci, nakonec to plati i pro cteni knih, oci se vic namahaji a to pro ne neni dobre. Takze nevejrat do toho bez prestavky cely den a pokud budes mit oci unavene, tak sniz jas monitoru, to take predcasne unave oci pomuze, jine hodnoty ale nastav dle nejakeho kalibracniho schematu a rozhodne je nestahuj na minimum.