BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Nastav si to tak, jak je tvému oku milé, nezapomeň mrkat a odpočívat. Čučením na monitor nedochází k poškození zraku.
Hlavne delej prestavky, a behem tech prestavek treba koukej ven z okna, aby oci mohly zaostrit na jinou vzdalenost. Je na to tuna programu, nejake ty 'eyes strain relief' a tak. Vetsinou te to necha 15 minut pracovat a pak minutu pauza, a po hodine je delsi.
Nebo to zkombinuj s metodou 'pomodoro' proti prokrastinaci, a v pauzach koukej ven z okna :)
http://www.moje-pravdy.cz/z-jinych-zdroju/zajimave -clanky/596-oni-joga-
To je nesmysl, koukanim se do LCD si oci nenicis, driv byly sporne zarivkove trubice jako podsvetleni, ale dnes jsou tam LEDky, takze zadny problem.
Co je problem vzdy, je koukani se na jednu vec dlouhou dobu, cimz dochazi k unave oci, nakonec to plati i pro cteni knih, oci se vic namahaji a to pro ne neni dobre. Takze nevejrat do toho bez prestavky cely den a pokud budes mit oci unavene, tak sniz jas monitoru, to take predcasne unave oci pomuze, jine hodnoty ale nastav dle nejakeho kalibracniho schematu a rozhodne je nestahuj na minimum.
Ok děkuju VŠEM za rady, hned sem klidnější :). Sem rád, že to nepoškozuje zrak.
VYŘEŠENO