Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Programy náročné na operační paměť

Zdravím všechny,
dělám seminární práci na téma paměti v pc a chtěl jsem se vás zeptat, zda byste mi nepomohli napsat nějaké vážně náročné programy na operační paměť či paměť celkově, myslím výkonově.
Vím, že tyto programy jsou spíše ze sektoru grafiky, a v tomto oboru se moc nevyznám, takže rád poprosím zkušenější uživatele. :-)

Chtěl jsem se ještě zeptat. Co by v takové prezentaci určitě nemělo chybět? Už zde mám nějaké ty základy o pamětech, úvod, parametry pamětí, stručnou historii, přidám paměti v ostatních zařízeních a výskyty v počítači (grafická karta apod.) + můj dotaz. Nechybí mi podle vás nějaký důležitý sektor, který jsem opomněl?

Děkuji mnohokrát. :-)

PS: Vím, že je tato poradna ohledně IT a řešení problémů, ale myslím si, že toto zde také spadá. :-)

Jako první mě napadají utility typu SuperPi či Prime95 na testování RAM (torture stress tests).
Jako druhé třeba renderování filmu ve 4k v Premiéře/Vegas apod.

No a pak třeba Minecraft v maximalistickém nastavení.
Hi-res texture packy, shaddery, spousty modifikací, nastavení detailů a dohlednosti na maximum. Jednoznačně je potřeba 64-bit Java. Není vůbec problém, aby hra obsadila >10GB RAM.