Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úkol

Dobrý den,

Byl by tu někdo kdo by mi prosím poradil s úkolem do školy ? :)

Napište metodu, která na svůj vstup obdrží následující parametry: jméno prvního studenta, pole známek prvního studenta, jméno druhého studenta, pole známek druhého studenta. Metoda spočítá aritmetické průměry známek těchto studentů a vypíše informaci, který student má lepší průměr.

Děkuji.

Bavíme se o jazyku C# ve Console Application.

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace DU_studenti_POPA
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            string matej = "Matěj";
            double[] matejZnamky = { 3, 5, 1, 3, 2 };

            string honza = "Honza";
            double[] honzaZnamky = { 1, 1, 1, 5, 4 };
        }

        static double PrumerZnamek(double honzaZnamky, double matejZnamky)
        {
            return ....([b]nevím co napsat zde do returnu ay mi to spočitalo aritmetický průměr[/b])....
        }

Takto jsem pokročil...

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace DU_studenti_POPA
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            string matej = "Matěj";
            int[] matejZnamky = new int[5] { 1, 2, 3, 4, 5 };

            string honza = "Honza";
            int[] honzaZnamky = new int[5] { 1, 1, 1, 5, 4 };

            Console.ReadLine();
        }

        static int PrumerZnamek(double honzaZnamky, double matejZnamky)
        {
            foreach (int prumer in matejZnamky)
            {
                int soucet = 0;
                soucet += prumer;
                int prumerZnamek = soucet / matejZnamky.Leght;
                Console.WriteLine("average: {0}", prumerZnamek);
            }

Nakonec jsem to vyřešil jen přes jednu metodu... ale děkuji za rady :))

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace DU_studenti_POPA
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Ahoj, zadej nejdřívé 5 známek Matěje");

            int pocet = 5;
            int[] znamkyMatej = new int[5] { 5, 4, 5, 7, 5 };
            for (int i = 0; i < pocet; i++)
            {
                Console.Write("Zadejte {0}. známku: ", i + 1);
                znamkyMatej[i] = int.Parse(Console.ReadLine());
            }
            Console.WriteLine("Průměr známek Matěje je: {0}", znamkyMatej.Average());

            //// Honza
            Console.WriteLine(" ");
            Console.WriteLine("Nyní zadej 5 známek Honzi");

            int pocetHonza = 5;

            int[] znamkyHonza = new int[5] { 5, 4, 5, 7, 5 };

            for (int i = 0; i < pocetHonza; i++)
            {
                Console.Write("Zadejte {0}. známku: ", i + 1);
                znamkyHonza[i] = int.Parse(Console.ReadLine());
            }
            Console.WriteLine("Průměr známek Honzi je: {0}", znamkyHonza.Average());

            if (znamkyMatej.Average() > znamkyHonza.Average())
            {
                Console.WriteLine("Matejův průměr je větší než Honzův :)");
            }
            if (znamkyMatej.Average() < znamkyHonza.Average())
            {
                Console.WriteLine("Honzův průměr je větší než Matejův :)");
            }
            else
            {
                Console.WriteLine("Průměr je stejný");
            }

            Console.ReadLine();
        }

int soucet = 0;
int prumer_honza;
int prumer_matej;
int index;
for(index=0; index<pole_honza.length; index++) {
   soucet += pole_honza[index];
   }
   prumer_honza=soucet/pole_honza.length;
soucet = 0;
for(index=0; index<pole_matej.length; index++) {
   soucet += pole_matej[index];
   }
   prumer_matej=soucet/pole_matej.length;
if(prumer_matej<prumer_honza) {
   print "matěj je lepší";
   }
if(prumer_matej>prumer_honza) {
   print "honza je lepší";
   }
if(prumer_matej==prumer_honza) {
   print "nula od nuly pojde";
   }

tak nějak by to mohlo být, teď si to převeď do C# :-)

Nechcel, pretoze tato doba produkuje velke mnoztsvo nesamostatnych jedincov, ktori nielenze nevedia dany problem riesit, oni ho nevedia ani zadefinovat.
Staci sa pozriet ako dnes mladi ludia ziadaju o pomoc na nete...za prve pomoc ma byt automaticka, pretoze predsa ONI na to maju predsa NAROK (im predsa patri cely svet) a za druhe sa pytaju castokrat ako blbci (nejde mi PC co s tym, slebo pomozte mi s ulohou=spravte ju za mna...).
Bud rad, ze v tejto dobe len zijes, inak by si mal velku sancu stat sa rovnakym blbcom ako su oni.

Já bych se chtěl narodit do internetové sféry.

nebude to spíše éra? ;-)

Slovo:
sféra

Význam:
• vesmírný prostor kolem zeměkoule

• kulová plocha

• oblast, okruh nějaké činnosti nebo působení

Slovo:
éra

Význam:
• období

• letopočet

• geol. nejvyšší geochronologická jednotka

pseudo kod v tramvaji na koleni v tabletu

static void Main(string[] args)
        {
            string matej = "Matěj";
            double[] matejZnamky = { 3, 5, 1, 3, 2 };

            string honza = "Honza";
            double[] honzaZnamky = { 1, 1, 1, 5, 4 };
        }

        static void PrumerZnamek(string studentName1, double[] student1Arr, string studentName2, double[] student2Arr)
        {
            double avarage1 = avarage(student1Arr);
            double avarage2 = avarage(student2Arr);

            if(avarage1 > avarage2){
                   //dopln si
            } else if (avarage1 < avarage2){
                   //dopln si
            } else {
                   //dopln si
            }

        static double avarage(double[] arr) {
            double tmp = 0;
            for(int i = 0; i < arr.Count(); i++) {
                tmp += arr[i];
            }
            return tmp / arr.Count();
        }

PS: c# neumim/nedelam