Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přišel mi emajl, nevím, co si o něm myslet.

V tom servisu jsem nedávno byl. Jezdím tam často, tak jednou ročně, skoro jen na prohlídky nebo aby mi auto připravili a protáhli skrz STK.
Už se mi taky stalo, že mi někdo volal a vyslýchal mne, jestli jsem s nimi byl spokojený (BTW: Kdybych byl nespokojený, tak tam nejezdím a pokud bych nějaký důvod k menší nespokojenosti měl - zatím se to nestalo - vyřídím si to tam rovnou s nimi).

Ale o tomhle emajlu nevím co si mám myslet.
1) Přišel mi na jinou emajlovou adresu než jakou používám ke komunikaci s tím servisem (kde ji vzali?).
2) Chtějí po mně, abych v emajlu kliknul na nějaký odkaz a to zásadně nedělám, pokud neznám odesilatele (jednou jsem to udělal a zaviroval jsem si pracovní počítač).
3) Posílají mi to z adresy na kterou se nedá odpovědět.
4) Zkusil jsem hledat heslo TNS a renault-tns, nic použitelného mi to nenašlo.
5) Ten emajl na obrázku je v pořadí druhý co mi přišel, na ten první jsem nereagoval (jeden z důvodů proč jsem nereagoval je v bodu 2), mají tu drzost mne upomínat.

IMHO takovéhle emajly dělají firmě RENAULT akorát ostudu. Ať už si je firma Renault skutečně na nějaký průzkum najala nebo si její název "půjčili", aby šířili viry.

Co si o tom myslíte? Chodí vám taky podobné emajly?
-------------------------------------------------

[http://pc.poradna.net/file/view/27159-servis-jpg]

loading...

Obecně už mě vyloženě sere, když mě po návštěvě čehokoliv začnou nadřízené složky navštíveného čehokoliv bombardovat telefonáty, nebo emaily, zda jsem byl spokojen, jen aby mohli pojebat toho, kdo by mně náhodou neudělal, co mi na očích vidí. Návštěva banky, pojišťovny, též z autorizovanýho autoservisu, ale taky po nákupu v kdejakým eshopu a nebo jen pitomým telefonátu na infolinku. Proč spokojenost s infolinkou potřebují ověřovat? Stejně si to nahrávají a stačí si to pustit znovu, když budu nasranej, tak to tam uslyší.

Tak už mne zase votravovali, vořeši, a zase dvakrát. Samozzřejmě jsem to zase ze spamové složky smazal, tentokrát jsem to i s komentářem proč jsem tam nereagoval přeposlal i tomu servisu (s tím, že kdybych s nimi nebyl spokojený, tak k nim nejezdím a pokud bych měl nějaké připomínky, řeším to s nimi).

Soudruhu Zdeňku Grunte, generální řediteli. Kdy pochopíš, že tvé dotazníky, pokud bych je musel rozklikávat v nevyžádaném emajlu vyplňovat NEBUDU a strčíš si je laskavě do své tlusté (_!_) ?

A vašemu ajťákovi co asi studoval v Plzni strhni prémie.

Co si pamatuju ze Skodovky, tak autorizovanym servisum se v podstate o IT starala Skodovka, proste tam meli system od Skodovky a pres ten to vsechno slo. Budu-li uvazovat timto smerem, tak on tam prisel, bud ho zaregistrovali do systemu nebo uz mohl byt v systemu registrovanej od koupe auta a mohl tam tehdy zadat svuj email jiny nez dal servisu a proto mu to chodi na ten. Sparovali ho proste podle jmena a treba telefonniho cisla, cokoli je mozne.

Tudiz system Renaultu vidi, ze byl u toho a toho autorizovaneho servisu a okamzite odesila email s dotaznikem spokojenosti. Servis vubec nemusi mit tuseni, ze neco takoveho probiha a muze to byt v rezii Renaultu.

Davat emaily do spamu nebo prodat Renault a koupit si auto vyrobce, ktery takoveto veci nedela, ale netusim jak to maji jinde.

Za prve najprv si skontroluj ze ci si nahodou nezaskrtol ze suhlasis s tym aby tvoje osobne udaje pouzivali na prieskum a podobne. Zvycajne to je maly text kesi na niecom co podpisujes.
Za druhe aj keby si to podpisal tak musis mat moznost to povolenie odvolat. Toho sa dozaduj a razne.
Ak s tym neuspejes, tak mozes skusit napr. podat staznost na p1=1059 alebo neviem co tam mate v CR za zakony.

Ja mam nastastie v D vacsinou klud, ale aj tu sa vyskytne niekedy nieco otravne. Ale tusim ze vzdy mam kdesi moznost to odmietnut a potom je pokoj. Kedysi to mavalo vo zvyku vodafone po volani na support ale tusim som ich raz poslal do p* a potom asi tam cosi zaklikla ze uz nech mi nevolaju a je pokoj :-D

V SR mi volali po navsteve renaultu tiez, povedal som im ze vsetko je super nech tam zaskrtne vsetko na max a ze nemam cas nech mi da pokoj a zlozil som to :D Neviem ci mi budu este volat nie som tam casto :)

Inac ked hladas kontakty tak ides na oficialne renault.cz a tam je vzdy dole nejake impressum alebo pravne informacie, napr. pravni-informace.html a tam mas v kapitole IV link na formular ktorym sa to da odvolat a v tom formulari je aj oficialny email renaultu CR.
Ale ci sa ti chce s tym srat neviem neviem :) Navyse je podla mna lepsie ked tam moje udaje maju, keby nahodou nasli o tyzden na zemi nejake srubky a si spomenuli ze mi zabudli namontovat tak aby mi mohli zavolat :-D

Chcem upozorniť, ze si pri návšteve servisu podpísal okrem iného vyhlásenie, ze s takouto aktivitou súhlasis.
Zisťovať spokojnosť zákazníkov povazujem za prinosne, každá značka ma sietb svojich servisov a ak by jeden z nich vykazoval dlhodobú nespokojnostv zo strany zákazníkov tak ho zo svojej siete vyradia.
Namiesto hysterie, saskovania spamu staci jeden mail/telefonát a budes z ich.db vyradený.

hele, klikat na dotazy nebezepčné může být. Obzvlast pro lamy.
Ale:
nadýchni se a podívej se na odkaz. Jsou tam nějaké ID parametry? Není v linku linka na redirect? Je možné nějak "vymazat"/randomizovat proměnné?

vede li linka na zkracovač, podívej se přes urlex.org. uvidíš redirect a (ovčem asi nezná "místní" zkracovače")

Zkus nejprv link otevřít přes proxy (a na bezpečném počítači) (pro jistotu si vypni redirecty)

- adrese: nemáš přeposílání do hlavní mail schránky? Pátral bych po tom, kde získali mail

Abych nezakládal nové téma:

Veselá historka z natáčení:
Sháněl jsem (a ještě pořád sháním) knihu
https://www.databazeknih.cz/knihy/the-crown-podrobna-historie-375314
ale zřejmě už je rozebraná, ani antikvariáty ji nenabízejí a jak jsem se informoval v nakladatelství, nové vydání nebo dotisk se nechystá.
Narazil jsem na jeden ešop kde ji údajně ještě měli, tak jsem ji tam objednal. Nejdřív mi přišel emajl, že ji už nemají ani tam a mou objednávku stornovali (prosím, stát se to může) a včera mi přišel emajl, abych kliknul na odkaz, jak jsem byl s nákupem u nich spokojený.
:-D:-D:-D:-D:-D:beer:

Jo to se stává, a je otázkou, jaké dát hodnocení. Tyhle majly většinou ignoruju, protože co tam napsat, kromě toho, že jsou to lháři nebo mají v e-šopu bordel (už se mi stalo něco podobného, zboží však nadále nabízeli jako skladem a ihned k odeslání i v době toho mailu, v ostatních případech zboží z nabídky zmizelo).
Taky se mi stalo, že po mě nějaký portál chtěl hodnocení, přitom obchod ještě objednávku nevyřídil. Dvakrát se mi to stalo v GME. Jednou to bylo někdy v takové době (před Vánoci), tak jsem to urgoval a oni, že prý to tam už 3 neděle mají, ale že mi (a nejen mě) ten jejich systém neposlal zprávu, jak je chudák před Vánoci přetížený. Podruhé někdy letos a to zase že prý stahují zboží z jiné prodejny (přitom GME Vás nenechá objednat nic, co neni skladem na centrále nebo na prodejně, kde vyzvedáváte).

Poslední dobou ale jakékoliv pokusy o hodnocení končí tím, že na mě vyběhne tabulka na ochranu osobních údajů (typicky zboží.cz) a tím se prostě zabývat nehodlám a rovnou zavírám.