Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung Galaxy S6 Edge_vs_Huawei P9_vs_Honor 8

Zdravím, chci synovi koupit jako dárek telefon s Androidem a předběžně jsem podle ceny a podle parametrů vybral tři telefony a nevím, kerý z nich koupit. Galaxy S6 se mi ve výsledcích hledání zde zobrazuje spíše v porovnání k iPhone6.
Nejvíce rozhodující jsou kvalita displeje, kvalita fotoaparátu a samozřejmě design je také důležitý. V tom všem vychází lépe Samsung, kterému osobně vždy dávám přednost při nákupu svých telefonů a monitorů.
Huawei je pro mě jen "nějaká Čína", ale četl jsem zde na fóru, že řada lidí mu dává z nějakého důvodu přednost. Samsung je navíc menší, lehčí a podle mě hezčí (zaoblený display).
S kterým telefonem z tohoto porovnání by asi tedy byl spokojený sedmnáctiletý kluk? (nechci se ho ptát, když to má být překvapení a zase tak vedle šlápnout nemohu)
porovnání na CZC zde (doufám, že se odkaz na porovnání zobrazuje všem a ne jen mě)
EDIT: důležitá je i ODOLNOST

Tak děláš zásadní chybu,aniž tvého syna znám,tak určitě není ženská,aby se mu líbil zaoblený Samsung. To pardon. Ještě poradím,že taková věc za dost peněz by měla být s klukem probraná.Možná že vůbec se mu s tím výběrem nezavděčíš. Ony jsou v dost v kurzu nyní LG,mají dobrý foťák. Jéžiši mě někdo překvapit s rozšlápnutým mejdlem ...

Ahoj, Galaxy S6 edge je hezkej telefon. Kvalitou displeje bude z těch 3 nejlepší.
U Fotoaparátu bych si až tak jistej nebyl. Huawei/Honor je na tom o trochu lépe výkonově a má větší baterii.
Pro Samsung hraje to, že si lidi hned řeknou, že to je ten se zahnutym displejem, jinak je o 3 tisíce dražší a Huawei, ale spíš Honor ho poraží.

Odolnej není ani jeden, S6 už je postarší, ten bych nebral. Mám tu o pár vláken pod tebou příspěvek s Honorem 8.
P9 a Honor 8 jsou vlastně skoro to stejný, P9 má o trochu výkonnější procesor, ale v benchmarku skoro nezaznamenatelně (v antutu rozdíl 94.000 x 97.000 nebo tak nějak), navíc je Honor lépe optimalizovaný (z nějakého důvodu), běhá tedy na oko svižněji - můžeš mrknout na srovnání na youtube. Všechno je to "nějaká čína", bez rozdílu. Já přemýšlím ve stejný cenový relaci a asi beru ten Honor 8. Rozhodni se mezi ním a P9 sám, H8 má skleněný záda (to asi k požadavku na odolnost moc nejde).

Za me jednoznacne Huawei P9 nebo Honor 8, jsou to totozne telefony z jedne fabriky, akorat ma kazdy jiny design a P9 o malinko vic nataktovany procesor.
Samsung S6 nema nic navic a jeste mu chybi slot na sd-kartu, takze pokud ten foun nema byt jen frajerina, ale pujdou na nej taky nejake aplikace nerku-li hry, tak je nutna 64GB varianta a ta je nejdrazsi ze vsech tech tri founu.

Jinak customROM, root, narocne 3D hry, tak tomu nevyhovuje ani jeden z tech tri smartphonu, takze bych doporucoval od syna vyzvedet co si od smartphonu slibuje, protoze jestli rekne, ze na tom chce parit hry, tak nejsem presvedcen ani o jednom, ze bude vyhovovat.

Huawei P9 a Honor 8 bych doporucil beznemu uzivateli, ktery chce spolehlivy pracovni smartphone.

Zadnej beznej smartphone neni odolnej, jen maji nektere certifikaci proti vniknuti prachu a vody, coz by melo pomoci pri reklamaci, kdy se stalo beznou praxi, ze servisy tvrdi vniknuti nezname kapaliny, ac to uzivatele popiraji. Ovsem Sony nam predvedlo, ze ani to nemusi pomoci a jejich telefony jsou pres patricne certifikace stejne nereklamovatelne, Samsung je v tomto slusnejsi firma, nicmene S6 myslim zadnou certifikaci nenabizi a myslim, ze ani jeden z tech Huawei take ne.

Vetsina her je optimalizovana tak, aby byla hratelna na vsech aktualnich smartphonech. Bud automaticky snizi detaily nebo nepouziva pokrocile efekty, takze ano vetsinu her si zahrajes i na tehlech smartphonech.
Zalezi na uzivateli, co mu staci. Pri rychlosti s jakou jsou uvadeny nove typy smartphonu si ale treba za dva roky na tehlech founech uz zahrat nemusis, kdezto treba na SGS5 s Adrenem stale ano.

Mali-T880MP: 23.4 GFLOPS (1 shader core)

Mali-T880MP2: 46.8 GFLOPS (2 shader cores)

Mali-T880MP4: 93.6 GFLOPS (4 shader cores)

Mali-T880MP6: 140.4 GFLOPS (8 shader cores)

Mali-T880MP16: 374.4 GFLOPS (16 shader cores)

Adreno 420 144~172.8 GFLOPS

Adreno 430 324~388.8GFLOPS

Adreno 530 ~540 GFLOPS

To jsou docela citelný rozdíly.

The MP4 version that is used in the HiSilicon /Huawei SoC is clocked with up to 900 MHz and performs similar to a Adreno 420 (Snapdragon 805) and PowerVR GX6450 (Apple A8). However, the Mali-T760 MP8 in the Samsung Exynos 7420 pulls ahead thanks to its 8 clusters. Still, the Mali-T880MP4 offers enough power for demanding Android games in Full HD.

http://www.notebookcheck.net/ARM-Mali-T880-MP4.159 590.0.html

u tehle mali je víc verzí, liší se v MHZ (700-900) Honor má tu nejrychlejší.

Neříkám, že má nejlepší g. kartu, ale i ta stačí na hry v pohodě.

RAINY, ty se o vlákno vedle sám ptáš a tady děláš experta.

Ve skutecnosti je Kirin treba 955 jen slepene a nataktovane ARM dle defaultniho navrhu 4x2.5 GHz Cortex-A72 & 4x1.8 GHz Cortex-A53, podobne v SGS6 je Exynos 7420 Octa, ktery je zase default ARM 4x2.1 GHz Cortex-A57 & 4x1.5 GHz Cortex-A53, ale v SGS7 uz je Exynos 8890 Octa, coz je 4x2.3 GHz Mongoose & 4x1.6 GHz Cortex-A53.
Jadra Mongoose uz jsou navrh by Samsung samozrejme dle specifikace ARM, ale je uplne o necem jinym, kdyz si ty jadra procesoru vyladej presne na to co potrebujou primo vyrobci hardwaru. Druha vec je samozrejme, jak dobre se to povede vyladit a Samsung se preci nechal slyset, ze Mongoose bude to prave orechove teprve v SGS8, nicmene uz ted ma nad defaultem ARM navrch a tudiz take nad Kirinem.
Podobna situace je preci i u Applu, ktery si svoje procesory taky kuchti doma sam dle specifikace ARM a muzeme mit na ajfouna jakykoli nazor, ale ty procaky si v Applu navrhujou dost dobre.

A abychom nezapomneli Snapdragon 820 ma 2x2.15 GHz Kryo & 2x1.6 GHz Kryo, takze jak vidis opet ukuchteno doma by Qualcomm dle ARM specifikace a nutno rict, ze po case se Qualcomm opravdu vytahl a vyvinul si skvely procesor.

Timhle nijak nekritizuju Huawei co se tyka samotneho telefonu, dneska v tech mobilech jsou dost silny procesory i v defaultu od ARM, takze ten Kirin 950 bohate staci na vsechno. Problemy jsou v graficke casti SoC, kde tu Rainy mel tu puvodni hezkou tabulku (videl jsem, jen jsem odpoledne nemohl odepsat), ktera jasne ukazovala jak moc je PowerVR a Adreno vzdaleno Mali (nove top Mali co ma vyjit v telefonech pristi rok je udajne naprosta bomba a ARM se pry do toho hodne oprelo, takze i to muze naznacit, ze se grafika ve hrach posune zase o kus dal a Mali at uz v SGS6 nebo Huawei P9 nebo Honoru 8 stacit nebude).

---

Uz tu zaznelo, ze Xiaomi Mi5 nema evropske LTE a navic v tehlech Xiaomi MiX stejne neni sd-karta a teda je nutnosti aspon 64GB, coz nakonec stejne muze byt malo, takze je to podobne jako Nexusy nebo ted Pixely od Google, maximalne na frajerinu, ale nejaka prakticka vyuzitelnost mimo telefonovani v podstate nulova.

Já jsem teď procházel kolem o2, tak jsem tam vklouzl, abych se mrkl na ten Honor 8 a docela mě to vyléčilo. Kousal se na tom i jakejsi předinstalovanej asphalt, což bych ještě zvládl, ale kvalita displeje (oproti snad 3 roky starýmu super amoled S4) je příšerná. Koukám se na S7 ale přemýšlím, že možná není úplně vhodná doba kupovat telefon.

Ten asphalt jsem hrál taky a nic se neseka. Už jsem tu to psal, že v kramech maj ty mobily zasekany. (Na honor vyšla aktualizace, která vyladila trochu správu ram.)
.
Pak tady píšeš, jak P9lite všechno v pohodě, ale Honor 8, což je vyšší třída a má všechno lepší, je mobil, na kterým si seka každá hra, ja ten mobil mám a nic se mi neseka.

Už je to tady furt dokola.

To je sporny, nekomu se vic libi barvy na IPS LCD co pouziva Huawei, LG, ...

Osobne ale taky nedam na AMOLED dopustit, jenze AMOLED vyrabi ciste Samsung, takze displej kdyz uz ne celej foun musi byt od Samsungu a AMOLED displeje Samsung myslim ma OnePlus3, nejaky Lumie dnes uz mimo zajem zakazniku a Samsungy, takze to tvuj vyber dost ztezuje.

Já mám služební S4 a soukromý H7L a displeje jsou srovnatelné (samozřejmě každý má něco, srovnávat IPS a AMOLED se napřímo nedá, osobně ale raději Amoled; i tak se mi ale FHD displej v 7L líbí)

Jinak upozorňuju, že telefony na výstavkách jsou doslova dojebaný od klikachu, co tam pospouštějí kdeco.

IPS je LCD to jest pokud to vyrobce dobre zvladne, tak hodne verny barvy a dlouha zivotnost. AMOLED ma barvy vetsinou zivejsi a zivotnost je nizsi, hlavne modra barva ma stale malou zivotnost tak, ze to za 5 let zacne barevne odchazet. Samozrejme bereme-li v potaz, ze Android si zada kazde 2 roky zdvojnasobeni vykonu SoC, tak samozrejme nelze predpokladat, ze by mel dneska nekdo telefon celych 5 let a vic, ale stat se muze vsechno, takze se to bere jako nevyhoda.

Ja proti 820 nic nemám, ale už je prostě drahá, nehodlám dávat za mobil víc než +- 10K.
Ta tabulka byla na pomalejší mali, než v Honoru( v tabulce je 700mhz.)
Jinak to je tvůj postoj, to samé jako, když furt odkladas koupi grafický karty do pc, protože vyjde lepší (nevim jestli už ji máš). Takže podle toho budeš čekat rok na nový mali :-D

Už jsi to tu psal, ty hry jsou udělaný tak, aby šli skoro na všem. Tak podle toho co tady pišeš, tak na mobilu okolo 5K nemůžeš zapnout hru, protože to nemá to nejlepší na trhu. Tekhle to v podstatě píšeš, což je blbost.

Navíc stejně ten mobil budu mit tak 2 roky a sem si jistej, že po dobu těch 2 let zapnu každou hru.

Ja zas nemam nic proti tem top smartum od Huaweie, jenom pisu, ze pokud jsou priorita hry, tak by mela byt priorita i spickova grafika a ta tam neni, jinak vybornej fotak atd. proste pro bezneho uzivatele, kterej nechce nahazovat customROM jsou to dobry founy a jasne ze si na tom i zahrajes, jen to proste neni top co muze byt po strance grafiky.

(Ne grafiku do PC furt nemam :-D)

Rainy psal, že neni moc hráčem her, tak nevidim jedinej problém.
Honor slíbil podporu 2 let, tak adroid 7 a ještě pár aktualizací bude, tak nemám důvod davat jinou ROM.

Ano, není top po grafické stránce, ale stejně si natom zahraješ a o to mi jde.

Displej neni top, ale přesto patří mezi kvalitní. Na něčem šetřit museli a podle mě ten mobil vyladili dobře.
Cena/kvalita

Jo shodujem se, nepisu nic jinyho.

Ja treba mam par aplikaci, ktery pouzivaji moduly pro Xposed Framework a uz jenom ho dostat na SGS4 a SGS5 byla dost fuska, no a samozrejme jedine customROM, takze to me docela odrazuje od toho jit vys nez Android 5 Lollipop, kterej pouzivam a zaroven me to odrazuje i od koupe novyho mobilu, pricemz teda zustava, ze pokud ma neco vubec jit a to vcetne bezproblemovyho rootu, tak jedine Snapdragon a urcite uz ne Samsung s KNOXem.

S kterým telefonem z tohoto porovnání by asi tedy byl spokojený sedmnáctiletý kluk? (nechci se ho ptát, když to má být překvapení a zase tak vedle šlápnout nemohu)

Jak rika moje mama od doby, co dostala k vanocum nejaky elektronicky klavesy nebo co to bylo, prekvapeni muzou byt nekdy dost neprijemna. U darku se taky da slapnout vedle, i kdyz si clovek mysli ze ne :-)
Takze pokud uz se nechces primo syna ptat, co z toho by chtel, tak na to zkus nekdy treba zavest rec, pobavit se s nim obecne o mobilech, jake telefony se mu libi, co rika na ty zahnute okraje displeje u Edge nebo jaky ma nazor na ruzne znacky apod.