Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 1. kroky s notebookem

Zdravim,
zde jsem resil: http://pc.poradna.net/question/view/122147-jakou-mu ltifunkci-posouzeni-notebooku
a vybral tento: http://www.eternity.cz/produkt/hp-compaq-nx7400-t72 00-154-1g-120-dvd-rw-w-xph/

tak jsem se konecne dockal a notas, ktery jsem zde nekolik mesicu vybiral jsem prave rozbalil. Byl jsem necekane prekvapen. Baleni obsahuje nejake soucasti jako: Napajec. kabel, Adapter strid. proudu, baterii, kabel modemu a adapter modemu. Jsem v pasti ze spravneho zapojeni ( nechci nic podelat). Je tu sice navod, ale pro me ponekud strucny. Moje domenka je takova: vlozim baterii, zapojim notase k adapteru strid. proudu a pak zapojim do elektriky pomoci napaj. kabelu. Je to tak? (Omlouvam se za moznou stupidituu dotazu, ale notase drzim poprvy v ruce:-[)

Díky

Ano, třeba tak. Také to můžeš udělat tak, že kabel dáš nejdříve do adaptéru, do zásuvky, pak zastrčíš do notebooku a rovnou k němu sedneš. Ale to dělají pouze otrlí a líní jedinci, aby nemuseli chodit dvakrát. :-)

edit://a Kurt :-)

Já to mám ještě vymakanější. Dělám to jako lstivý Afghánec. Zapnu notas, sednu k němu a když jde okolo dcera, poprosím ji, aby mi strčila kabel do zásuvky, že už mi dochází baterie. :-)
Nebo někdy, když jdu třeba na cígo, zastrčím si to při cestě, ušetřím 3 kroky.

Jéééé to jstě mě rozesmáli, že to znáte. Už jsem myslel, že to bude působit, jako bych byl nějaký terorista. :-)
JTM: Ještě, než jsem to četl, stala se mi příhoda s hodinkama Prim a Vietnamec měl Orion (asi tak 1979) - úplně jak se předháněli, co je lepší. Jestli vojenské, nebo civilní zuby. Primky vyhrály.

Nepotřebuje nová baterie v NB nějakou iniciaci ( myslím úplně vybít a pak nabít)? Norton bude asi jen na 30 dní- nahradil bych jej něčím vhodnějším. jak to máš se zálohou OS- vypálené zál. DVD, recovery oddíl, CD s ovladači?

Já bych to viděl tak, že přejde do úsporného režimu. Tím že ho "zapneš" jej v takovém případě vlastně vypneš za chody WIN, což je dost závažná chyba systému. Takže bych "nezapínal". Z režimu spánku do normálního stavu se lze většinou vrátit pouhým stisknutím mezerníku, nebo jiné klávesy.

Ano, to také. Nicméně nejvíce jej pravděpodobně trápilo samovolné vypnutí noťasu při delší době nečinnosti s následným hlášením o obnovení OS po závažné chybě.
Ovšem zda je to opravdu tak, se již dnes asi nedozvíme. Šel do práce na noční. Moc bych mu přál aby to rozchodil bez hloupých narážek skušenějších. Dobře si pamatuji na své začátka a první problémy s předinstalovanými OS na noťasích. Zejména ACER je v tomto přeborníkem. ACER+většina aktualizací OS = problém. S HP to snad bude lepší.

Ano, je to tak.;-):beer: 2x se mi vypnul notas, byl jsem pryc a prisel jsem a notas byl vypnuty, zadny spanek ani usporny rezim, proste dead. A pokazde, kdyz ho zapnu, tak se objevi vyse uvedene hlasky a pak windows normalne najede. Duvod vypnuti netusim. Kdyz jsem snim pak hodinu pracoval, vse OK.

No jo no. Takže vybitá baterka to asi nebude, ale zjevně jde stejně o problém při napájení z akumulátoru. Stejně bych ale koukl do režimů napájení a jejich nastavení. Možná by nebylo od věci mrknout do vlastností systému - HW. Zda jsou OK ovladače pro adaptéry akumulátorů.

Tak fajn, díky cumile:-), precetl jsem si odkaz a zda se, ze vypnuti je soucasti systemu, tedy nastaveni, pricemz je usporny rezim nastaven na tzv. S5. Trochu jsem to pozmenil v moznostech napajeni, kazdopadne by me to uz nemelo nejak prekvapovat ci znervoznovat:-) Jeste poladit ten start a vypis hardwaru ;-)