Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopírování/přesun velkého souboru

Dobrý den.
Vytvářím v NTBackup zálohu JET Microsoft Information Store a SystemState křížově na druhý server s MS Server 2003. Má to cca 3,3GB.

Problém je v tom, že když jsem cílovou zálohu vytvářel přímo na druhý server, tak se záloha nevytvořila celá a zálohování čas od času končilo hlášením hlaska.png a záloha nebyla použitelná. Místo obvyklých 3,3GB měla např. 3Gb nebo méně.

Takže teď zálohu vytvořím nejdříve přímo na disk serveru a po ukončení přes move přesunu na drudý server. Funguje to, ale ... Přesouvání 3,3GB souboru trvá ale cca 30 minut a má tento průběh copy.png tzn. ze začátku poměrně rychle a po cca minutě se výrazně zpomalí.

Jako servery jsou použité běžné PC. Ovladače síťových karet jsou aktualizované, na serverech je řadič RAID s mirrorem s ATA disky. Železo je momentálně dané a pro tento rok se to nezmění. Sítové prvky jsou všechny 100Mb a nedávno byla celá síť proměřená a vyhovuje normám. V době spuštění zálohy neběží na serverech žádná další dávková akce, která by je zatěžovala.

Máte nějaký tip, kde začít hledat problém mimo výměny serverů?

Díky za tip, vyzkoušel jsem to ale doba kopírování se ještě o 5 minut prodloužila.

Změnila se ale doba, po kterou se soubor zpočátku kopíruje vyšší rychlostí viz copy2.PNG, pak to ale opět spadne dolů ze 70% na nějakých 8% a server jakoby zlenivi. Po každém kliknutí se čeká na odezvu (než se přepíše okno nebo než se přepne do jiného okna) i víc jak deset sekund. Přitom zátěž procesoru je stále mezi 5% a 20%. Těch 20% je ale způsobeno spíše normální funkcí souborového serveru.

Mám ale zato, že je spíše někde problém v HW. Přiznám se, že nevím u čeho začít. RAID řadič nestíhá ???

To copy nebo xcopy je jen cesta, jak obejít problém, ale neřeší ho.