Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Právo zápisu

Jak udělím sw právo zápisu. Nyní mi aplikace hlásí Access denied. Předpokládám, že je to proto, že je soubor do kterého chce "asi zapisovat" uložen na disku C, kam je potřeba přistupovat s právi správce? Jak tedy této aplikaci udělit právo přístupu? Win Vista.

Jak tedy této aplikaci udělit právo přístupu?

Ani tohle není tajné - spustit jej pod takovým uživatelem, co ta práva má. Obvykle je to administrátor. Předpokládá se, že ono médium je též připojeno i s povolením zápisu, což se u redmondského os snad dá předpokládat. Snad si nehodláte instalovat nějaké malware,

kdysi jsem měl v rukách instalátor seriózního programu. ten se naopak nepídil po proměnné, ale loudil přesnou cestu k prgfls. až jí získal, zadal copy "c:\program files\program". nevím jestli se dá změřit okamžitý tep os, ale hodně houplo. bylo to na přelomu wxp w7- takže hájemství. programátor němec. ani jsem netušil, že mají smysl pro humor.]:)

program předpokládá svůj konfiguák na nějakém místě. když ho přesuneš, musí se to ten soft nějak dozvědět - editací .ini, registrů, jde to naklikat přímo v něm...

program files je špatné místo, zvláště při mixu 32bit aplikací v 64bit windows. dejme tomu že to funguje a jediným problémem jsou práva -> už jsem psal výš: nastavit konkrétnímu adresáři právo zápisu.

jestli to umístění konfiguráku je pokaždé náhodné podle způsobu volání aplikace, tajnou aplikaci zahodit a používat něco normálního, nebo reklamovat nefunkčnost sw u dodavatele.

Program, i když jsi přihlášený jako admin beží s právy USER.
Navíc, pokud je program nainstalovaný do program files a chce tam zapisovat, pak je chyba v programu. Program má data ukládat do %userprofile% nebo do %APPData", pokud jsou to společná data pro všechny uživatele.
Ty to můžeš dočasně opravit, že spustíš program přes pravou myš jako administrátor, ale tohle by nemělo být trvalé řešení.
Další možnost je soubor dát někam, kam má právo zapisovat. Třeba si udělat složku C:\Programy\ a do ní podobné věci ukládat.

Program, i když jsi přihlášený jako admin beží s právy USER.

Super, díky za info

Navíc, pokud je program nainstalovaný do program files a chce tam zapisovat, pak je chyba v programu.

Program se neinstaluje, jede na Javě. Do PF jsem ho hodil, aby mi nepřekážel na ploše.

Program má data ukládat do %userprofile% nebo do %APPData", pokud jsou to společná data pro všechny uživatele.

APPData nemám rád, jsou skrytá a nejdou dohledat. Spíš bych volil cestu jinam. Dopručuješ ale C disk a já měl za to, že na celý C disk potřebuji práva admina, nebo se mílím?

Ak sa program neinštaluje, potom bude asi predvolený adresár, kam si chce ten program niečo zapisovať práve tá zložka, kde sa nachádza.
Keďže si ho hodil do PF, myslím, že to nebol dobrý nápad... Do zložiek v PF má prístup zapisovať len účet s najvyššími oprávneniami, napr. inštalačný program a nie bežný užívateľ alebo program spustený s právom bežného užívateľa....

Vytvor si akúkoľvek zložku na disku mimo Windows a Program Files a tam ten program premiestni. Po spustení programu by už nemali byť žiadne problémy...

já měl za to, že na celý C disk potřebuji práva admina, nebo se mílím?

Mýlíš. Pokud se program neinstaluje, zřejmě si ukládá data k sobě do složky.
Pak si vutvoř složku C:\Programy do ní složku pro program a ten pak šoupni tam. Bude mít všechna práva, která potřebuje a ty budeš mít na disku pořádek, pokud budeš portable programy strkat do C:\Programy. A jednoduše je pak přeneseš na jiný počítač.

APPData nemám rád, jsou skrytá a nejdou dohledat. Spíš bych volil cestu jinam. Dopručuješ ale C disk a já měl za to, že na celý C disk potřebuji práva admina, nebo se mílím?

uvažuješ právě jako ten hloupý program. koukni na proměnné. https://www.microsoft.com/security/portal/mmpc/sha red/variables.aspx

dostaneš se všude, bez toho, abys složitě lovil, kde je fyzická cesta. vše je protkáno oprávněním, takže disk c je zhruba řečeno volný pro každého, jen nepochodíš v určitém případě vytvořením souboru v rootu c: , tím se mimo jiné zabraňuje zneužití první a nejvyšší cesty (v rootu c: je zavaděč). určitým způsobem ses o něco podobného pokusil i ty:)) chybama se člověk učí.

Protože navíc pako programátor neví nic o virtualizaci složek, ke které dochází už mnoho let. Takže to funguje tak, že systém programu zvirtualizuje složky a registry, aby tam mohl zapisovat a nespadnul (i když by to podle mne bylo lepší) a systém programu běh umožní. Ale po ukončení má program smůlu...

Strč program někam, kam může zapisovat (vyz výše)