Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PowerShell - jak přesunout okno do popředí

Pomocí skriptu v PowerShellu potřebuji vytvořit a otevřít soubor CSV v Excelu. Vše funguje bez problémů kromě jediné věci. Nepřišel jsem na to, jak na závěr okno Excelu přesunout do popředí. Takto se Excel spustí, soubor se otevře, ale zůstane minimalizovaný na liště. Jakým příkazem okno Excelu vyvolám do popředí abych na něj nemusel klikat myší na liště?

$xl = new-object -comobject excel.application
$xl.visible = $true
$Workbook = $xl.workbooks.OpenText("$Soubor")
$Worksheets = $Workbooks.worksheets

Podařilo se mi to rozhýbat v případě, že se použije NotePad, ale u Excelu mi stále hlásí chyby a nefunguje.
Našel by se tu někdo, kdo by dokázal k těmto třem řádkům, které otevřou nové okno Excelu přidat přesun okna do popředí aby to fungovalo?

$xl = new-object -comobject excel.application
$xl.visible = $true
$Worksheets = $Workbooks.worksheets

Tohle sice nefunguje, ale dalo mi to inspiraci a posunulo správným směrem.
Funkční je toto:
$excelpid = (Get-Process | Where-Object { $_.MainWindowHandle -eq $excel.Hwnd }).Id
[Microsoft.VisualBasic.Interaction]::AppActivate($ excelpid)

Takže problém je vyřešen, díky.

Takže tady je odzkoušený funkční script pro otevření CSV souboru v Excelu a přesun okna do popředí, kdyby to někdo někdy potřeboval:

#otevře vytvořený CSV soubor v Excelu
$excel = new-object -comobject excel.application
$excel.visible = $true
$Workbook = $excel.workbooks.OpenText("$Nazev_CSV_souboru_s_ce stou")
$Worksheets = $Workbooks.worksheets

#aktivuje okno Excelu
[void][System.Reflection.Assembly]::LoadWithPartia lName("'Microsoft.VisualBasic")
$excelpid = (Get-Process | Where-Object { $_.MainWindowHandle -eq $excel.Hwnd }).Id
[Microsoft.VisualBasic.Interaction]::AppActivate($ excelpid)