Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada za GTX 770?

Zdravím borci mám hernú grafiku Nvidia GeForce GTX 770, ale bohužial už sa chystá do večných lovíšt.Akú hernu grafiku by ste mi doporučili ako náhradu ktorá nemá problém zvládnuť aj nové hry.Budem rád za rady cena/výkon. Ďakujem pekne.

Matičná doska - Asus P6T SE, Procesor Intel i7 - 4 jadro 2,67MGh (možnosť pretaktovať)+ prídavný aktívny chladič Inter Cooler , Grafická karta: GeForce GTX 770 (Neviem či 2 alebo 4GB keď si dám do spustiť ukazuje mi tam 4000MB ale pri kúpe bolo 2GB) DDR5 256bit, RAM 8Gb (Corsair XMS3 (Kit 4x2GB) 1600MHz DDR3, CL9 (9-9-9-24)) , HDD: 500 GB SATA. ZDROJ Fortron Blackpower 450W .

ono jak co, a jak jsi zvyklý.

Já mám RX480 a ve WUXGA (1920x1200) je sice vše hratelné na high, ale jsou hry a nastavení (BF1 DX12, které je vizuálně lepší než DX11), kde se zadýchává i ta a FPS padají pod 60. Předtím jsem měl vymazlenou MSI R9 280X (tedy výkonem hodně podobnou té tvé) a úplně vše to na max nedávalo.

No jo, jenze on ma tipuju core i7-920 a nic moc zdroj uz ma taky nabehano, GTX1070 by pro nej bylo naprosto zbytecne kupovat. Ja byt na jeho miste, tak vydrzim s tou GTX770 co to da a setrim na upgrade PC (respektive komplet novy - protoze deska, procesor, pamet, grafika, zdroj a uz jit i do SSD).

GTX1060 6G je pro nej az moc dobra, ale zase nic moc horsiho vzhledem k soucasne karte nema cenu kupovat.

Přesně takhle to plánuji já :)

i5-3750, 8GB, nV770/2GB, 1280*1024, skoro 3,5 roky. Počítám, že rok 2017 s tím relativně v klidu vydržím. Dnes hraju prakticky vše na high/max (nemám ale zatím nové=drahé hry), problémy pociťuji v Just Cause 3 (málo RAM i VRAM) a v Minecraftu.

Další PC bude opět kompletní sestava, dnes bych to odhadoval na tu nV1070/6-8GB, 32 GB RAM, nějaký odpovídající intelácký CPU (netuším, co dnes letí) a dualboot W7/10. Rád bych také desku s dvěma PS/2 konektory. To z pohledu nákupu nejdříve za rok.

Ovsem v tvem pripade bys silnejsi grafiku dokazal uzivit, preci jen i5-3750 je porad hodne slusny procesor, nicmene není-li to z tveho pohledu nutne, tak proc spechat s nakupem.

Situaci totiz vidim tak, ze by po prichodu Zenu mohlo dojit i u Intelu k nejakemu pokroku v procesorech. A nakonec i nove hry si myslim, ze postupne zacnou vyuzivat vicejadrovych procaku. Takze nahradou tveho procaku by se mohlo stat nejake i7 4+4 (dnes i7-6700) nebo 6+6 jader.

U grafiky to vidim tak, ze pres dnesni super vykon GTX1070, bude za dva roky hrat prim DX12/Vulkan a ze Volta v tomhle prinese u NVidie vyznamny pokrok. Mozna uz uvidime prvni zmenu po vydani AMD Vega v pristim roce.

Dualboot W7/W10 si myslim, ze davat smysl nebude, ze proste prechod na W10 je nutny. Nakonec uz dnes musis prijmout smirovaci aktualizace i u W7 nebo neaktualizovat (ja neaktualizuji, jak to zatim resis ty?). Pokud mas starsi aplikace nebezici na W10, tak zvaz do budoucna druhy pocitac. Ja to tak mam. Jeden PC s Win7 a druhy novy s Win10. Pocitace jsou hned vedle sebe vedle stolu, jeden monitor pres HDMI, druhy pres DVI a prepinam primo na monitoru vstupy. Navic uz je monitor vybaven DP portem, takze do budoucna bude DP (nova grafika na novem PC) a DVI (stare PC).

Klavesnici a mys pak resim USB prepinacem s ovladacim tlacitkem vyvedenym na stul. To by mohlo byt zaminkou pro opusteni PS/2 klavesnice a mysi. Ona ta mechanicka klavesnice a kvalitni herni mys maji neco do sebe, neni to levne, ale aspon mas na co setrit.

W7 neaktualizuju už tak půl roku.

Dualbootu se asi nevyhnu, leda v případě, že bych měl W7 virtuálně a v něm XP-mode. Mou podmínkou je běh 16-bit aplikací s podporou tiskáren (svoje lejzrovky tam emuluju jako Epsonku LQ-800). A potřebuju, abych ty 16-bity dostal i na LAN; dnes provozuji v síti dva PC W7/Pro, na obou je XP-mode a vše se vzájemně podle mých požadavků sdílí a vidí. U jednoho PC je sdílena tiskárna, tisknou na ni aplikace s obou W7 i ty 16-bitové z obou XP-mode. Další (záložní) počítače v síti nejsou až tak důležité, je to jen nouzovka (1x XP, 1x XP+Vista64).

Až někdy budu nový PC pořizovat, tak s W10/Pro. Pak začnu doma zkoušet, zda virtuální W7 a v něm virtuální XP bude fungovat (na síti, dle mých potřeb).

Je tu ale ještě jedno "ale", hry. Kdoví, kolik jich pod W10 (z těch co mám) nefunguje. A tak možná opravdu bude nejjednodušší ten dualboot

Nové CPU (Skylake? či další?) snad nebude překážkou pro W7, jak se kdysi uvádělo. Nemám ale o tom skoro žádné povědomí..

2 PC mi doma neprojdou - jak manželce vysvětlím, že potřebuju nový PC kvůli účtu, když to pak budu furt patlat na tom starém? :-D

potřebuju nový PC kvůli účtu, když to pak budu furt patlat na tom starém

To manzelka pozna? ::):-)

Nebude prekazkou, cele to byl nesmysl, kdy Microsoft strasil uzivatele kvuli snaze o prechod na W10. Jednalo se od zacatku o to, ze na Win7 nepujdou nektere funkce tech novych procesoru, ruzne setrici energii apod., samotne funkci procesoru to ale nebrani.

Osobne to povazuju za mnohem lepsi reseni, pokud by to teda manzelka kousla :-D, proste stare hry a praci nechat na starem PC s Win7 a nove hry na novem PC s Win10. Ja to tak v podstate mam, akorat teda v mem pripade neni ani prace prekazkou pro nove PC (Photoshop a dalsi graficke programy).

Edit: Virtualizace sebou prinasi nove problemy, ktere budes muset resit a treba ani nevyresis a dualboot a prebootovavani je desna otrava, uvidis sam, ze te to po chvili zacne pekne stvat.

Ten PC je docela novy, cca v auguste bolo rok co bol skladany, tak snad za ten cas tie komponenty tak nezostarli.Tu grafiku kupit musim kedze ked hram hry tak sa mi zobrazuju pasy cez monitor,aj ked som len vo windowse popr. ked hodim na ultra hru tak mi hodi BSOD ci v hre alebo vo windowse+ hadze mi to bsod, cez bsodviewer som si pozrel a je to chyba grafickej.Dakujem

Kecy v kleci.

Sam pises, ze mas desku Asus P6T SE, ktera je na cipsetu X58 ICH10R a ten je 8 let starej.

Takze bud te nekdo tezce podvedl nebo sem dej poradnou specifikaci sestavy co opravdu mas.

To ze BSOD ukazuje na grafiku vubec neznamena, ze je to grafikou, taky to muze byt chyba napajeni grafiky, teda mas vadny zdroj. Je to tak 50 na 50, bez ozkouseni jinych komponent nezjistis, kde opravdu chyba je. Snad jen nemas rozdrbane Windows a je to opravdu vadnym hardwarem.

Je možné že na tejto GTX 770 čo práve mám mi táto hra 433850 (H1Z1: King Of the Kill) mierne seká na najnižších detailoch, a keď dám ultra alebo High tak mi reštartne hned PC niekedy hodí BSOD a niekedy len čiary cez monitor, a už mi H1Z1 nespustí pokial tie nastavenia ručne nezmením v zložke s hrou na najnižšie.Takže je to všetko v grafike problém?