Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno W7-aktivační klíč.

Dobrý den. Na Vašich stránkách je tato reklama:
MS Windows 7 od 599,-Kč
Originální,100% Funkční Aktivační Klíč, Včetně Certifikátu Pravosti COA.Vstupte! Jdi na ruzovka.cz/windows7/od599kc
Prosím o sdělení není-li to nějaký podvrh. Děkuji.

Dobrý den. Jen ta pro pořádek zasílám odpověď, kterou mě poslali na dotaz jestli je vše v pořádku. Co Vy na to?

1. dle SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY č. 2009/24/ES ze dne 23. dubna 2009 o právní ochraně počítačových programů, konkrétně ustanovení odst. 7 Preambule, ve spojení s ustanovením čl. 4 odst. 2 této Směrnice nemůže autor software svazovat s hardwarem.
Celou směrnici máte v příloze.

2) Aktualizace, opravy softwaru máte právo využívat s neomezenou platností dle rozsudku Soudního dvoru Evropské unie ze dne 3. července 2012 ve věci C-128/11, UsedSoft GmbH v. Oracle International Corp.
Cituji "Krom toho se vyčerpání práva na rozšiřování vztahuje na prodanou rozmnoženinu počítačového programu, tak jak byla opravena a aktualizována nositelem autorského práva. Dokonce i v případě, že je smlouva o údržbě uzavřena na dobu určitou, jsou totiž funkce opravené, pozměněné či doplněné na základě takové smlouvy nedílnou součástí původně stažené rozmnoženiny a mohou být zákazníkem užívány bez časového omezení."
Opět máte rozsudek v příloze.

Opakuji tedy, že prodej je legální a využívat aktualizace můžete stejně jako všichni naši další zákazníci.

S pozdravem,
Jan Fuka

tyhle vytáčky už tu jednou byly.

Jde o to, že ty licence berou z PC, kde nejsou potřeba, protože je použito generické číslo, to ale neznamená, že ta licence není použita. Takže pan Fuka ti vysvětluje úplně jiný problém, než tu reálně je.

Prakticky je to totiž následovně (příklad):

1. Dell vyrobí počítač, od MS mu dodá licenci
2. Tato licence je ve formě SLIC, tj. generického čísla kódu + XRM-RS certifikátu + klíče SLIC v BIOSU. ZÁROVEŇ je ale na počítač nalepena nálepka s "normálním" kódem (protože to je legální důkaz o licencování W7, tj. COA štítek požadovaný Microsoftem k povinnému nalepení).
3. No a tito "obchodníci" se specializují na tom, že tyto štítky opisují z PC vrácených po skončení leasingů z velkých firem.

Co ale není zřejmé je to, zda původní HW, na který byl COA vydán, byl opravdu "zrušen" a licence pro něj vydaná byla "uvolněna" (ačkoli to není legální, protože dle EULA chybí COA).
Stejně tak MS od Win8 a výše upustil od certifikátů COA v podobě štítku s kódem. Místo toho zrušil obecný SLIC, místo nálepky COA je jen šedofialová nálepka s logem Windows a kód dnes výrobce nahrává přímo do BIOSu desky.

Takže pan Fuka sice chrání svůj byznys, ale neříká ti pravdu, respektive se dopouští manipulativního jednání, kdy naoko cituje judikáty evropského soudu, které se ale týkají úplně jiné problematiky.

Někdo to neřeší a je spokojen s tím, že mu funguje Win Update (narozdíl od pirátské verze), ale realita je taková, jakou jsem popsal výše.

s těmi svými zlodějinami v každém příspěvku jsi už léta trapný.
je pěkné, že už i ty víš, že existuje google.
wakar se ale neptal, kde ukradnout product key.
tuto prasečí morálku si propaguj mezi svými kamarády.

k přeprodeji:
co se týká zdrojů licencí, minimálně ty s dvd mají i coa štítek.
naopak nabídku bez vcelku bezcenného média, ale hlavně bez originálního štítku, bych vzal maximálně za 6 kč. (kecám, nevzal, nevyužitá čísla oem w7 mám z práce)

ms nabízí ty čísla?
nebo máš oblíbený argument "to je z internetu, tak je to legální"?
jestli jsi jako stařík po čtyřicítce nebyl zbavený svéprávnosti, víš přece, že výskyt product_key, za která se platí, legální není.
ostatně to ti ochotně vysvětlí ten ms propagátor ze živě, co tu opruzuje.

a pro opruzovače: jsou to licence placené na 1pc 2x, protože jedna velkolicenční politika versus nákupy předinstalovaných oem krámů s dowgradovaným systémem. je ti snad něco do toho? prodávám je? nebo jen standardní záchvat bonzáctví?

to je argumentace na úrovni toho, žes viděl na ulici položenou peněženku, tak sis ji vzal. jsou tu zákony, ty musí všichni dodržovat. je úplně jedno, že někde něco se válí a tys toho jen využil, prostě se to dělat nemá a tečka. až to budeš vysvětlovat policajtům/soudu tak je to zajímat opravdu nebude.

to co tu vykládáš by se mohlo mimo jiné považovat za podněcování, nebo schvalování trestného činu, tak si rozmysli co tu ventiluješ ...

Můžu vědět kde přeprodávají oem licence s dvd (jestli jako myslíš originální dvd)?
A já osobně bych originální coa s neoriginálním coa tedy nepoznal a netuším, kde dělají ověření pravosti coa, asi na Microsoftu, už někdo ověřoval nějaké coa na Microsoftu?
A co když bude coa originální a z nějakého důvodu stejně licence nebude legální? Jeden případ třeba tu:
http://www.chip.cz/novinky/ilegalni-obchod-v-brne/
a kdo ví kolik fint je možných při přeprodávání oem.
Já osobně bych oem koupil jen třeba od nějakého příbuzného, kde můžu ověřit legálnost jeho oem licence.
Od globálních prodejců druhotných licencí určitě ne. Přeprodávání legálních i použitých oem licencí je legální, jenže člověk, minimálně já, u takových prodejců těžko ověří opravdovou legálnost té prodávané licence.
Jo a toto: "nevyužitá čísla oem w7 mám z práce" se má chápat jak? Není to náhodou taky zlodějina? Nebo jak to má člověk chápat?

"nevyužitá čísla oem w7 mám z práce"
Ano, to je normální zlodějina.
K tomu, abyste mohli software legálně využívat potřebujete certifikát pravosti (COA), fakturu a ten, kdo Vám ji prodává musí dodržovat jistá pravidla (jako např. nic si z původní software nenechávat - aktivační klíč nebo případně DVD, flashdisk..). Existuje k tomu i rozsudek z nejvyššího evropského soudu.
Aktivační klíče, které Vám pošlou po mailu rozhodně legální nejsou, protože nemáte v ruce žádné ověření pravosti a ten prodejce ten samý klíč taky může poslat x-dalším lidem.
Proto je třeba dávat pozor, který prodejce nabízí certifikát pravosti vydaný Microsoftem (= obvykle v pořádku) a který Vám jen pošle aktivační klíč po mailu (= není v pořádku).

Mně nic vysvětlovat nemusíš. Mimochodem podle mě k tomu, aby někdo legálně využíval software, potřebuje legální licenci k tomu software a užívat software ne v rozporu s autorským zákonem (má přednost) a ne v rozporu s licencí (myšleno například mslt). A jak už jsem psal: "Přeprodávání legálních i použitých oem licencí je legální, jenže člověk, minimálně já, u takových prodejců těžko ověří opravdovou legálnost té prodávané licence." a to platí bez ohledu na to, jestli se taková licence prodává s originálním štítkem, ani ten nezaručuje, že kupuješ legální licenci. Pokud si chce někdo koupit opravdu legální licenci tak si koupí licenci ideálně od ověřeného prodejce (myslím, že ms měl seznam i pro čr). A mimochodem 2, podle mě například faktura v tom nehraje žádnou roli.
A jestli sis něvšimnul tak jsem hlavně reagoval na to jak lední brtník reagoval na někoho jiného a jak se chová on sám.
A jelikož toto vlákno je 2 roky staré tak bych to dál neřešil.

já tehdy reagoval na tebe, taky ses na to hned chytil.
ještě jednou a pomalu:

jsou to licence placené na 1pc 2x

ani za dva roky jsi nepochopil, že typicky ve firmách se mohou běžně vyskytovat pc s 2x zaplacenými licencemi.
nekupuje se totiž pouze pc, ale celé zařízení od nějakého dodavatele, kde je pc tou méně důležitou částí. na něm se ovšem zamete a nasadí se firemní licence.
já se spíš starám, ať se podobně zbytečným nákupům/licencím vyhneme.

ale nic neprodávám, příště si mě laskavě neber do huby.

Je mi jedno jestli v práci máte na jednom pc jednu licenci, dvě licence nebo miliardu licencí. Toto: "naopak nabídku bez vcelku bezcenného média, ale hlavně bez originálního štítku, bych vzal maximálně za 6 kč. (kecám, nevzal, nevyužitá čísla oem w7 mám z práce)" i teď chápu tak, že sis ty klíče donesl z práce stejně jako si politici nosí balíčky s penězi v krabici od vína. Kdybys napsal něco ve smyslu, že u vás v práci dávají zaměstnancům vědomě třeba i zadara nevyužité licence, tak bych takovou poznámku:

Jo a toto: "nevyužitá čísla oem w7 mám z práce" se má chápat jak? Není to náhodou taky zlodějina? Nebo jak to má člověk chápat?

neměl.

Našel jsem si: https://ruzovka.cz/cs/windows-7/7344-microsoft-windows-7-professional-oem-cz-32bit-64bit.html

Vidím na fotce OEM Dell, tudíž je to sloupnuto ze starého PC značky Dell, čímž je popřeno licenční ujednání a legalita takové licence je automaticky nulová. Jestli to někdo opisuje, nebo si dal tu práci s odlepením, je z pohledu licenčního modelu úplně irelevantní. Já chápu, že vám bourám byznys s bezcennými papírky (a dokonce chápu, že běžnému Pepovi to i bude bez potíží fungovat, a dokonce i to, že MS tohle asi nikdy řešit nebude), ale je to stejné, jako když bazarista stočí tachometr a obuje horší pneu na udržované auto a naopak ty dobré strčí na nějakou chcíplotinu. Prostě obchodujete v šedé zóně a uvádíte vaše zákazníky v omyl. Osobně to chápu jako podvod.

hele v tomto případě bych nebyl tak striktní. třeba pro jeden bazarový notebook jsem tuto licenci taky koupil na https://www.vyhodny-software.cz/. oni ti k tomu pošlou fyzické médium a COA štítek, ten můj je taky od Dellu. ano z pohledu licenční smlouvy s MS je to její porušení. Ale uvědom si, že podle toho stanoviska EU je tato část, tedy vázání na HW protizákonné.

je to hezky vysvětleno zde. tato firma měla slušnou kampaň, navíc ke každému balíku přikládají právní výklad a podobně pěkně je to vysvětleno zde.
https://www.vyhodny-software.cz/blog/rozhodnuti-esd/

jako jasně, servervou licenci bych takto nekoupil, nebo ne multilicenci, či třeba online licenci, ale na občasný nákup podkladové licence mi to vyhovuje. podobně bych takto nekupoval licenci office. je to z toho důvodu, že bych se nechtěl handrkovat s Microsoftem. těším se spíš na nějaký judikát ke konkrétnímu případu s MS buď oem licencí pro Windows nebo obecně licencí pro Office.

jinak čemu nevěřím je použití nevyužitých licencí, třeba z MS Office 365, jak jsem pochopil že někdo prodává, to je už na "hlavu". ale běžně tyto typy licencí doporučuju známým, který už mají starý stroj a nemají legální licenci.

napsal jsem jen, že to není úplně legální, což není.

Rozhodnutí Soudního dvora EU rozhodně neplatí na OEM OS, který se dodává VŽDY s HW (což je v rozporu s judikátem prodeje SW "za stejných podmínek"). Takže technicky vzato: koupil jsem PC s OEM Windows. Tyto jsou automaticky nedílnou součástí PC. Já můžu takové PC vzít, a prodat, ovšem stále s licencí a bude to legální.

edit: O365 není časově neomezená, tudíž judikát se na toto nevztahuje.

nevím jak ostatní firmy, ale v tom jejich právním výkladu je uvedeno výslovně, a také ja nejich webu, že se to týká i OEM SW. jestli se oni spletli, to už pak není můj problém, já mám odklad od nich, že oni tvrdí, že je to licenčně a především právně v pořádku :)

Office 365 naopak je časově omezená, kupuješ na měsíc, nebo rok ... ;)

Co se týče mě, tak já osobně vidím problém někde jinde.
Co si pamatuju (četl jsem ten rozsudek sdeu i ten výklad k němu), tak ten výrok se týkal software, u kterého bylo to první prodání vrámci EU. A ony ty hromadně přeprodávané licence jaksi proudí hádej odkud :-) A nezachrání to ani to, kdyby vrámci EU následně byly přeprodány.
Další věc je ta, že pokud se jedná o oem software, který se musí prodat s hardwarem, tak ono vůbec nemuselo dojít k prodeji s hardwarem, a to ani v případě, že ten štítek bude vypadat použitý. Nebo k tomu prodeji nemuselo dojít vůbec.
Další věc je ta, že jde někdy těžko rozeznat jestli jsou štítky pravé nebo ne. A i kdyby byly, nemusel je majitel licence opravdu prodat nebo prostě předat.

co se týče pravosti štítků, MS k tomu poskytuje návody jak rozeznat pravé štítky od falešných.

co se týče OEM SW, nějak ti nerozumím, jak nedošlo k prodeji s HW? pokud se jedná o OEM SW třeba od Dellu nebo HP pochybuji, že by nedošlo k prodeji s HW. pokud myslíš legalizační sady, okay, možná nedošlo k prodeji s HW ale o to tu přece ani nejde ne? legalita prodeje z pohledu MS je nepodstatná pokud se děje ten prodej v rámci EU, tak to co požaduje MS je neplatné ...

A ony ty hromadně přeprodávané licence jaksi proudí hádej odkud

netuším.