Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alternativa za Lumia 930/950 na Androidu.

Ahoj všem.
Měl jsem Lumia 930 a byl s ní naprosto spokojen.Bohužel jsem kápl na špatnej kus,po necelém roce mi začaly chrčet repráčky,reklamace,servis,3x stejný problém peníze zpět.
Chtěl jsem po vánocích koupit Lumia 950xl.Vzhledem k tomu,že mobilní windows skomírá,protože Desktopová Windows pojedou na ARMových procesorech: smartphony si s tím poradí.
Obávám se,aby mi v připadě pořízení 950 za 2/3 roky fungovaly apky o bohatém výběru ani neuvažuji...
Koukal jsem a nenašel alternativu v Androidu,poradte,děkuji.
Perfektní display amoled 5/5.5- od 1920x1080,kvalitní zvuk,super foták,super nahravání videa 1980x1020/60fps, RAM od 2048 MB,LTE,cena do 8000Kč.
Hry nehraju.

No, jak se to veme, jetli menis telefony co 2 roky bych se Lumia 950xl (kterou pouzivam) nebal, navic WP na 3Gb RAM (DDR4) je jina zalezitost jak na WP s 1Gb. Kdyz si vemu cenu Lumie 950XL a co nabizi mi pripadne za tu cenu opravdu zajimava (v hodne pripadech je k ni zdarma i Continum), zda-li nejsi nejak zavisly na APP (doposud jsi WP pouzival, myslim ze dostupnost APPs jiz znas), mas velmi kvalitni fotoaparat, odemykani telefonu duhovkou, rychlé pripojeni USB-C, UHD displej etc.
* Na Android jsem se pokusil prejit nekolikrat, ale je to stale to samé, jenom v jiné krabicce.

Budoucnost WP byla oznamena, ze minimalne 2 roky bude vychazet UP paralerne s Windows 10 tak jak dnes (coz naznacuji i chystané SDK WP 10, SDK UWP /*Universalni Aplikace kompatibilni PC/WP/Tab/Holens/Xbox1), proto se stale potkavame s novymy verzi WP na Insider kanalu.
* Neplati pro WP 8.1, to je opravdu mrtva platforma.
MS kvuli WP chystané nové platforme prestal davat licence, az na HP a Acer tusim, kde chce pri komercializaci nového Windows Phone 'Surface Phone' hlavne predvest svuj model, ktery bude zaroven i mini PC, moznost zapojeni VR bryli etc etc bla bla, zkratka nové komercionalni obdoby, ke kterému se Richar zatim nejak neche vyjadrovat. Ovsem ma-li cenu koupit dnes Lumii 950XL, zalezi k cemu ji nebo telefon potrebujes, nejak potrebu kupovat novy zatim necitim, funkci jako SMS do PC na plochu etc pouzivam hodne casto, fotky foti, odemykani duhovkou nebo poklepanim je standart (i kdyz né kazdy telefon to umi), USB-C nema snad ani ctvrtina Android telefonu, na VR (virtualni realitu pres VR bryle) je '2560x1440' super, umi i Slow-Motion na 120Fps, navic cteni na slunci bych oznamkoval 9/10, baterka mi drzi v prumeru 3 dny (cteni mailu, Cortana, sms, volani, obcasna navigace + web), ono, kdybys sis ho mohl pujcit na tyden a zkusit no...

Já ji nepotřebuju zkoušet,vím co je to za telefon,ale chci,aby systém a apky fungovaly cca 5 let po dvou letech telefon neměním.Kdyby to nebylo s windows mobile jak to je tak ho beru.Třeba,aby nechcíplo za 2 roky ivysílaní,přenosy na tipsportu,groove nešlo do kytek,kamera.Když se o to přestanou starat,tak co pak...

Ulà 5let ? Rozumim, jde videt ze u vyberu premyslis, holt ten Android no.
* Za WP10 se na 2 roky klidne zarucim (i nemecky support ktery prebira L9xx zarucuje 2 roky), ale 5 let .., ono treba Groove urcite nejakou dobu pojede, ale tvé obavy jsou zcela primerené a na miste.

apky fungovaly cca 5 let

To nemusi i nektere APPs na IOS/Android.

*Mimo vlakno.
• V novém UP 'anniv' na WP wébovy prohlizec EDGE jiz umi cist i knizky, soubory (ePub, nebo PDF, coz na skoro 6 palcovém telefonu neni takovy problém neco cist), kdyby to chteli polozit, nebudou se potit na dalsim vyvoji, WP10 ma do budoucna alespon vyhodu, ze Microsoft protlacuje nové aplikace UWP /*Desktop, tudiz i do budoucna stale kompatibilita s WP10..
* A prave takové malickosti jako s EDGE se mi na WP libi a vzdy libily, takové to vse uz v telefonu, bezpotreby neco hledat na store, i kdyz jsou to jen detajly nebo prkotiny, tak tyto detaily delaji to, ze stale pouzivam WP na misto Android..
• Kdyz jsem kupoval moji 950Xl tak s umyslem na 2 roky, s umyslem ji koupit na 5Let, dotoho bych nesel ani ja, i kdyz o vymene telefonu nepremyslim a dlouho ani nebudu, navic kdyz uz mam konecne telefon co funguje, co se neseka a nemusim ho pred pouzitim restartovat nebo ROOTovat, ale poctat s ni 5Let, to je moc daleko. /*jeste k tomu s rychlosti vyvoje mikrotechniky, kde se za 2-3 budou dat koupit telefony co zcela nahradi Mini PC, tak jak jejich ceny, dnesni telefony budou urovni kulickového pocitadla.

U LG lezi na sklade znacne mnozstvi IPS LCD displeju, navic jejich technologie P-OLED pouzita na LG G Flex2 stale neni dotazena do konce, takze to nevyhovuje tazatelove pozadavku.

V podstate tak muze volit mezi Samsung Galaxy A5/A7, ale ten predpoklad vydrze 5 let, ten je velmi usmevny. Ja mam Samsung Galaxy S5 dva roky, ten foun v podstate neni cim nahradit, ale dost me leze na nervy, pokud totiz clovek vyuziva sluzeb Googlu, tak je v tom telefonu logicky musi mit, u Androidu se to i nejak tak ocekava, ovsem potrebne aplikace Googlu za posledni rok tak nabobtnaly, ze za prve to telefon prestava zvladat vykonem!!! a za druhe 16GB interni pameti je v podstate na hrane nejakeho rozumneho pouzivani. Krome appek od Googlu tam narvu jeste par dalsich, tri hry a mam nedostatek mista v ulozisti (v telefonu jeste misto je 500MB, ale Android to ma nastaveno jako hranici, kdy uz dale odmita pracovat).

WP je mrtva platforma, pro kterou nejsou ani aplikace, chapu, ze chce odejit. :-)

Nevim, jestli to vydrzim, ale ja fandim Microsoftu, aby do dvou-tri let udelal ty opravdove Windows x86 na ARM, jak onehda oznamil. Doufam, ze konecne prijde nejaky rozumny OS i na smartphony.

• A ty bys jsi doporučil jaký model, nemyslím nejlepší, ale opravdu jen akceptovatelny ve všech směrech, s displejem 5-5.7 UHD (min FHD), 3Gb RAM ? • Nebo jaké modely dnes vůbec patří mezi takové ty špičky ? /* opravdu nemám o Android přehled, mě už případnou všechny stejné, bud kopie Samsung, nebo iPhone.

Kdyz odhlidnu od jeho zcela nerealnych pozadavku a budeme se bavit o smartphonu do 8.000Kc s tim, ze uzivatel nehraje hry a nebude to pouzivat jako pocitac vcetne hrani si s telefonem (customROM) - proste beznej uzivatel, tak Huawei P8 a Huawei Honor 7 nebo potom jak uz tu zaznely ty LG G3 a LG G4.

Edit: koukam, ze nekdo jeste nabizi na netu i Samsung Galaxy S5 za 8K, ten ma aspon ten pozadovanej AMOLED, taky pouzitelne, akorat neverim na 5 let vydrze, to jako ne. :-)

Mám Nokia 5230 a furt jede...
Mě zas přijde naprosto šílený,měnit telefon po dvou letech.
Rozumím lepším technologiím,že budou v dalších generacích mobilů,ale těch pět let přece musí kus techniky vydržet.
Kupovat po 2/3 letech novej kompl,
televizor či telefon opravdu nehodlám.

Ono nejde o telefon, pokud budes opravdu jen telefonovat a smskovat (a fotit), tak to treba i vydrzi. Problem nastava ve chvili, kdy s tim chces bejt na netu, pouzivat internet banking a podobne, aktualizace maximalne dva roky a navic veskery pokrok na Androidu se resi na ukor vykonu, takze treba pred trema ctyrma roky co byly telefony, tak dneska uz na obsluhu aplikaci nestacej, aplikace potrebuji vic procesoroveho vykonu, vic RAM a jsou i objemnejsi, tak i vic uloziste.

Navic porad si uvedom, ze chces stredni tridu, kdybys sel treba do Huawei P9 (11 az 13K dle distribuce), tak bych preci jen veril, ze to s 3GB RAM a 32GB uloziste dokaze dat vic let, ale dnesni stredni trida si myslim, ze moc ne.

Za 5 let uz taky muze byt jina situace na poli OS a treba uz tou dobou bude Android hrat druhe housle.

Ano, Nokia 5110 mi i po 16 letech stale funguje, ale umi to jen telefonovat a umrelo to davno moralne.