Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pri hrách vypadáva internet

Akonahle zapnem nejaku hru, aj offline hru, tak asi po 5 min. vypadne net. Po tom co hru vypnem internet naskoci asi po dalsich 5 minutach.
Online hry sa vobec nedaju hrat. "Samozrejme" ze som hladal tento problem na kadejakych forach no nic nepomohlo. Preinstaloval som ovladace, windows, kontrola antivirusom a vseliake somariny a nic z toho.

Internet mam cez LAN, nie wifi. Tak ak niekto poradi tak diky.

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : MS-PC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 54-A0-50-55-A3-AF
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::8462:5ac9:badb:53c%2(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.100(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : sobota, 31. decembra 2016 17:51:33
Lease Expires . . . . . . . . . . : sobota, 31. decembra 2016 19:51:33
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 39100496
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-95-29-C0-54-A0-50-55-A3-AF
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{040BC21D-EF7E-4322-9413-FD630C99A139}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Lokálne pripojenie* 3:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:c11:ac33:4dd7:542b(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::c11:ac33:4dd7:542b%5(Preferred)
Default Gateway . . . . . . . . . : ::
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 134217728
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-95-29-C0-54-A0-50-55-A3-AF
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

Toto je skopirovany vypis cmd pocas vypadku netu.

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.100(Preferred)

toto není ztráta spojení při výpadku. pc dostává konfiguraci ip adresy z dhcp serveru = z routeru, čili minimálně na něj vidí.
pokud je výpadek spojení, může být:
- před routerem a může za to poskytovatel
- v pc nefunguje překlad jmen serverů na ip adresy, za to může obvykle pojebaný antivir v znefunkčňující verzi "internet security"
- spyware v pc, který se polonefunkčně snaží o přesměrování přes ruskou fašistickou proxy: pro jistotu stáhnout a zkontrolovat adwcleanerem

pozn.: typ routeru je na štítku zespodu. na pouhého výrobce jsem se neptal.

Spyware som skontroloval a naozaj nieco naslo. Pritom stary antispyware mi nenasiel nic. Teraz som mal Avast zadarmo, ale mal som predtym skusobnu verziu "internet security". Mozno to mohlo nieco odsrat. Preinstaloval som na Avira Free antivirus, no problem ostal. 10 minut po zapnuti hry padne net.

Este k tomu dodam ze net mi padol aj pri zapnuti AVS video editora, aj ked bol iba tak zapnuty a nic neslo.

Typ routeru zajtra pozrem ak je to potrebne.

malwarebytes je výrobce, má různé programy: jak klasický antivir, tak nedávno koupil antispyware adwcleaner.

typ routeru je stejný případ: toto je obecný popis, ne přesný typ ze štítku. do práce taky nejezdíš osobním vozem sedan se 4 koly, ani značkou škoda, ale konkrétním typem.
je to jedno, je to novější krám, není třeba ho vyhazovat, ani jeho napájecí adaptér.

co můžeš změnit dál:
- ve vlastnostech síťového připojení zakázat protokol ipv6, třeba s ním má telekom potíž.
protože i během výpadku ti funguje připojení na router, problém je před ním:
- buď vadný kabel do modemu
- nebo rovnou vadný adsl modem (zas to má mít zespodu typ). závadu v modemu by mohl zjistit technik, pokud to umí log.
- nebo telecomu špatně funguje dns, můžeš si nastavit na pc nebo v routeru některé public-dns.

Je tam napisany model "TL-WR741ND" myslel si toto?

Takze moznost s ipv6 protokolom som vypol. Kabel by nemal byt chybny kedze je skoro novy.
Ci je zly modem, to neviem. Wifi funguje bez problemov, mozno je to skor nieco v PC.
To s tym DNS je spanielska dedina.

Ten p.... net stale zahadne pada, neviem co s tym. Neexistuje nejake hlupe riesenie, preinstalovat windows alebo nejake take hluposti co sa aj daju urobit?

znovu: i při výpadku dostáváš korektní ip adresu z routeru.
to znamená že lan část routeru funguje, síťová karta funguje, síť ve windows funguje.

jestli je pc zaspywarovaný nikdo neví. není přesně jasné čím jsi to skenoval, na všechno se ptám 2-3x.
nicméně adwcleaner nemusí zachytit vše.
pokud máš potřebu něco kontrolovat, výpis spojení ukáže ms tcpview, mají vést jen na očekávané servery.

ten router je lowend, ale psal jsi výše, že je vyměněný a nepomohlo to.
TL-WR741ND není "Wireless-N 300 Mbps", jen jednoanténový 150mbit. je to ale wifi-n, čili relativně nový, měl by být funkční. při výměně routeru jsi nechal původní napájecí adaptér?

podezřelý adsl modem zůstává, typ je neznámý. možná to má uvnitř log o spojení, možná ne, nikdo neví.
ten telekom neumí řešit žádné problémy?

při výpadku to chce zkusit, kde se zruší spojení. příkazový řádek:

tracert telekom.sk

jde to ověřit už ve funkčním stavu.

Pri zadani prikazu mi pocas vypadku netu vyhodilo toto:

Tracing route to telekom.sk [213.81.204.245]
over a maximum of 30 hops:

1 * MS-PC [192.168.0.101] reports: Destination host unreachable.

Trace complete.

---------------------------------------------

Pri funkcnom nete:

Tracing route to telekom.sk [213.81.204.245]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1
2 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
3 57 ms 47 ms 48 ms st-static-srk228.87-197-192.telecom.sk [87.197.192.228]
4 30 ms 31 ms 35 ms st-static-bckb-209.213-81-237.telecom.sk [213.81.237.209]
5 33 ms 33 ms 27 ms st-static-srk10.87-197-198.telecom.sk [87.197.198.10]
6 27 ms 36 ms 26 ms mob-26.195-91-32.telekom.sk [195.91.32.26]
7 27 ms 26 ms 26 ms mob-28.195-91-32.telekom.sk [195.91.32.28]
8 26 ms 26 ms 26 ms stip-static-245.213-81-204.telecom.sk [213.81.204.245]

Trace complete.

Skenoval som to malwarbytes programom z netu a potom este Avastom a nakoniec adwcleaner. U mna je net tak porieseny ze hlavny modem ma sused. Od neho ide net ku mne, tak platime menej (traja). Preto neviem o modeme nic, ale zajdem na navstevu. Ten router som sice vymenil, za jeden co mam, lenze potom som dal naspat ten povodny cize ten co je teraz.

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1 ... tvůj router
2 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1 ... sousedův router

vsadím se, že sousedovi to jede furt.
i kdyby měl soused ve svém routeru pro tebe nastavené omezení, ty bys měl vidět aspoň na svůj tplink.

1 * MS-PC [192.168.0.101] reports: Destination host unreachable.

jenže dotaz na název vypadává.
přitom korektní konfiguraci ze svého routeru dostáváš i během výpadku, viz výpis 31.12.2016 18:33

řek bych, že ti selhává funkce dns.
1) odinstaluj všechny antiviry co máš v pc a restart. (win defender neřešit, je neškodný)
2) log z adwcleaneru jsi nedal, budem věřit že je čistý.
3) jestli ti náhodou běží služba bonjour service (viz services.exe, nebo v ms autoruns), zakaž ji.
4) podívej se do nastavení svého tplinku -> wan nastavení: co tam je vyplněno za dns servery.
5) nastav si dns na pc ručně, ať nespoléhá na redirect routerů:
http://web.virtualwiki.cz/sites/default/files/obra zky/2013/dns/Win7.jpg

Máš tam jen jeden dns server a to adresu routeru. Na routeru se určitě dá nastavit víc dns serverů a ne jen nadřazená dns od poskytovatele. Těch veřejných velkách je několik. třeba ta od google 8.8.8.8
to že ti nejde internet je jasné, zadáš adresu ale kde ji vzít když je zahlcený dns server od poskytovatele.
Jo a ještě se podívej jak je zapojená síť. Ono nastavit jeden router blbě a co to udělá za bordel v síti...!