Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto PC je dobre vypínať zdroj ?

Pekný večer prajem :) do PC som si kúpil nový zdroj pretože starý sa pokazil . Všetko ide ako ma len by som chcel vedieť či je lepšie keď PC vypnem vypat vzadu aj zdroj ? Alebo je lepšie proste ho nevypnút ... čo by ste odporučili ? Ďakujem

Téma bylo probráno, diskuze se poněkud zvrhla, takže lock, než začnou padat invektiva. (Prasak)

Posledni dobou mas jeden vtipnejsi komentar nez druhy:

navržený inženýry Corsair

Takto jsem se dlouho nezasmal. Prosim te takove kravine never, ten nesmysl do tebe urcite nacpali na linustechtips. Ja ti rikal, at si na ne davas pozor. :-)

Opět ukazuješ že tvé znalosti a informace jsou prabídné, měl bys radit o tom o čem skutečně něco víš.

CX450M/550M/650M
RM450/550/650
RM1000
RMX všechny
RMi všechny
HXi všechny
AXi Corsair&Flextronics

Na linustechtips.com mě zajímá akorát PSU tier list na který asi narážíš.

So, here's a PSU Tier List for all the people who need it, this by all means no biased list and everything was took from sites like JonnyGURU.

Naopak, blábolíte vy, Corsair je jen lepič, nemá vůbec lidi na návrh zdrojů! Žádné inženýry nemá, jen markeťáky a managůrky. Na to má intelektuální kapacity třeba CWT, nebo SeaSonic, na které Corsair lepí štítky.
Hochu, navrhnout spínaný zdroj není powerpointová bitva!

Pane microsoft, vy věříte tomu že někdo jako Corsair bude kupovat a prodávat zajíce v pytli aby ohrozil svou pozici na trhu? To už si dnes těžko může dovolit, a proto vám říkám že Corsair podává vlastní návrhy, a pokud budete věčně lozit jen na zive, kde vás co chvíle posílá někdo do prdele, bude o tom vědět hovno do konce života.

Corsair podává vlastní návrhy

:-D

"Ty vole", zadny vlastni navrhy nejsou. Proste Seasonic nebo CWT navrhou zdroj a reknou cenu a Corsair bud rekne jo a oni mu to vyrobi nebo ne a oni mu daji na vyber neco jineho dle cenovych pozadavku Corsairu. Zadne vlastni navrhy, zadni inzenyri fakt nejsou. K cemu taky, tohle je prace Seasonicu a CWT a Corsair jim absolutne nema zajem lizt do zeli, proc by to taky delal.

Nevíš a lžeš, jinak to nazvat už nejde.

Sometimes the OEM or the target brand can ask for certain changes to be made to the stock platform, before having it used in their new PSU line. Sometimes these changes are minor - like adjusting the fan profile - and sometimes significant. When it's known that the resulting design differs considerably from the stock platform, this site will inform so.

These changes most often include:

Tweaking the fan controller and/or the fan for quieter operation or including a semi-fanless mode;
Extra heatsinks in any place;
Choice of capacitors on the primary side, secondary side and/or +5VSB supply;
Tweaking the primary side transistors to achieve higher efficiency (often done to create a series of similar platforms with varying efficiency, e.g. different PFC FETs for 80+ Standard, Bronze or Silver);
Modifying the primary side to adapt the unit for different input voltages (i.e. upgrading a 230V-only unit to a universal one);
Converting a multi +12V rail unit into a single-rail one by shorting the +12V traces together by solder, disabling OCP in the protection IC, removing voltage shunts from the PCB, or soldering all +12V wires to the same island;
Changing the components on the secondary side or adding a custom part in that place (usually invalidates using the results of other units on the same platform to gauge the performance of a unit modified in this way)

Power supply companies can ask the OEMs for a custom fan controller, a specific high quality fan, and the obvious things like cable configuration or shape of the casing. If they have their own team of engineers (like Corsair does, for example), they can also work together with the OEM to create a new, custom design from scratch.

orionpsudb.com

//Zaco máš toho rádce ty vole? co nápišeš ted? že stránka je zaplacená corsairem nebo podobnou sračku?

Jasny, tym inzenyru, co si vymysli vlastni design. Jenze ve vysledku tim klidne muze bejt a pravdepodobne je myslena ta kabelaz a ten vetrak, mozna i krabicka. Kazdopadne to ze si tam Corsair navrhne kazdej kondenzator to je jen tve nadseni pro vec, doopravdy to nevis. Ja se samozrejme mohu mylit, ale na 99% tipuju, ze vnitrek si nechavaji navrhovat vyrobcem primo.

Výrobce, jako CWT, má několik platforem a ty upravuje podle požadavků zadavatele. Pochopitelně zbytečně znovu opakuji, že návrh spínaného zdroje není jen tak a není to jen prvotní návrh, ale i ostatní postupy v případě realizace nového výrobku, včetně testování a koneckonců i certifikace. A nemám na mysli 80+. Ale on "POW" opravdu asi nemá představu, jak je to s výrobou elektroniky a bastlíř také nebude. Seasonic nevyrábí jen pro konzumní trh, ale pro průmysl a tam má i 300W 80+ Gold zdroje(sic!), pokud jde o IBM PC skládačku.

Corsair má čistě svoje vlastní platformy (netvrdím všechny), a nejedná se o žádné PUQx/DSA1-3 atd, pochopytelně se všechno šije u CWT. Pro vaše označení "nálepkovač" jste si vybral zrovna toho který nálepkuje ze všech nálepek nejmín to je všechno.

Corsair is a company with a sizeable team of engineers that invent their own designs for their high end power supplies, instead of rebranding common platforms from known OEMs.

Jinak co tady komu složíte nebo doporučíte mě je už dávno celkem jedno, na nic tu už nereaguju max se tomu zasměju zakroutím hlavou.

Ano hádanice, vzpomínám třeba na intel.B chips, brečeli jste jak žebračky když jsem to tady začal jako první navrhovat a teď? teď to serete do sestav jeden vedle druhého včetně tebe. Zdroje EVGA G2.. to bylo taky křiku, hlavně "rádce" Redmax a teď? sám to má v pc, navrhuje to tady. Pravda vám nevoní ať je doležena čímkoliv.

Desky s B čipset dávám (do herních návrhů) jen a jen z čirého "zoufalství" nad neutěšeným finančním stavem tazatelů, kteří se domnívají, že základ deska je jen jakýsi držák pro komponenty.
(každý má tak trochu svoji pravdu/zkušenosti a tu si víceméně hájí ať se děje co se děje, je málo lidí kteří jsou schopny bez hádanice k nějakým kompromisům, ale ty mezi ně rozhodně nepatříš)

Však ty jsi dobrý kompromis, pane "fňuk" Ano pan fňuk který nikdy nepřiznal/nepřizná když ho někdo trumfnul složením lepší sestavy, páč pan fňuk tady jednoznačně trvá na "já skládám vy tleskejte aneb chvalte pána" Kolikrát si někomu uznal pochválil sestavu? a bylo jich tu a je dost lepších nebo stejných. Urazil ses, začal zakládát nějaké tvé brečící vlákna.

Ale ano, avšak těžko nereagovat na takřka goebbelsovská tvrzení.
Mám UPS, krátkodobě STR, často provoz i 24 hod. Pokud nepoužívám delší dobu (dovolená, cesta), vypnu UPS, UPS fyzicky odpojím ze zásuvky rozvodné sítě nn a odpojím fyzicky data, stejně jako ostatní el. spotřebiče a anténní kabel z TVP.

Tady v tomto vláknu jsem jednoznačně vyvrátil vaše amatérské tvrzení že Corsair není pouhopouhý překupník. Až budete pane MS zase poradit příjdu.
//a ještě poznámka: na PCT už máte pár dní test CM, běžte lomit jak to že prošel nálepkovač.