Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace HDD v notebooku

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jestli mám nějaké právo si ponechat disk, který je poškozen a vyměněn v reklamační lhůtě.
Jedná se o notebook HP. Přesný typ neznám, řeším to místo kamarádky. V HDD jsou fotky, videa a veškeré vzpomínky, které nebyly nikde jinde zálohované :D. V případě pokud HP vymění disk za nový, tak starý si nechávají nebo mám možnost si tento "poškozený' disk vyžádat. Ještě dodávám, notebook je zakoupen v int. obchodě Alza.

Díky předem za odpověď

Řekl bych, že po reklamaci - výměně bude disk majetkem dodavatele (a že se bude cukat jej vydat). Běžně je v záručních podmínkách výhrada ohledně záznamů na médiích (není nárok na jakékoliv odškodné). Pokud něco půjde přečíst, proč to odkládat? A pokud to nepůjde, k čemu bude? Nicméně, za zeptání nic nedáš.

Disk jsem nemohl ozkoušet mimo notebook. Jedná se o notebook, který nemá odnímatelné místo pro HDD a RAM. To jen na odpověď, že mi bude na dvě věci. Zálohování jsou si od teď vědomi. Hold ponaučení pro příště. Divil bych se, že by Alza poskytla tuto možnost, pokud to tak je, jak píšete. Díky všem za odpověď.

BTW. - Poškozený je tak, že notebook jej nenalezne. Nemůžu určit, jestli nebude vidět v jiném zařízení.

pokial sú splnené všetky potrebné podmienky,tak vzniká nárok na bezplatnú záručnú opravu,prípadne výmenu výrobku za iný,alebo odstúpenie od kúpnej zmluvy,nárok na vrátenie vadného dielu nieje obvykle nárokovatelný a obvykle nieje ani stanovovaný v záručných podmienkach a ani predajcovi,ani záručnému servisu nikde zo zákona nevzniká povinnosť vracať vadné/neopravitelné diely/súčiastky zákazníkovi späť...
takisto pokial by sa reklamácia vyriešila výmenou neopravitelného výrobku za výrobok nový,zákazník neobdrží za normálnych okolností nový výrobok a spolu s ním aj neopravitelný,ten obvykle zostane v záručnom zmluvnom servise predajcu,rovnako ako pri odstúpení od kúpnej zmluvy v záručnej dobe nedostane zákazník reklamovaný výrobok a vrátené peniaze späť a ani nevznikne nárok na vrátenie výrobku........
to ovšem nevylučuje možnosť,že niektoré servisy vrátia vadný diel spolu s opraveným výrobkom a mnohé to tak aj robia,ale nejaký zákonný nárok na to nieje a hlavne dnes,keď niektoré veci je nutné likvidovať ekologicky a do bežného odpadu ich obvykle nieje možné vyhodiť,keď prestanú slúžiť svojmu účelu........