Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová televize smart - jakou značku jaké prostředí, čemu se vyhnout

zdravím,
nadešel čas koupit novou TV, moc se v tom nevyznám prosím raďte

- předpokládám LED fullHD
- vzdálenost od gauče cca 3m (vybral jsem tedy uhlopříčku 43-46)
- ovládání mobilem androidem - jestli to tedy vůbec potřebuji
- přehrávání videí, prohlížení fotek z NAS Synology DLNA nebo televizního USB
- přehrávání z youtube
- TV kupuji cca na 6 let nebo méně když umře nebo když rotují TV mezi členy domácnosti protože někomu jinému umřela jeho TV

níže několik dotazů:

a) byl jsem kdysi u známého, který má smart TV už nevím jakou značku a překvapilo mě jak pomalu fungovalo přepínání mezi programy, zesílení zvuku atd. tzn. dělají to takto všechny značky/prostředí nebo jsou některé výrazně pomalejší a některé výrazně rychlejší

b) vstup je pozemní digitál. nebude se obraz v pohybu rozmazávat, nebude kostičkovat nebo tak něco?

c) když je to smart, fungují tam nějak aktulizace SW, když někdo např. vymyslí nějaký nový videoformát, aby to tam šlo nacpat?

d) je nějaká vlastnost, která není zcela obvyklá a kdybych ji u TV neměl tak jsem zbytečně ochuzen?

d) nepotřebuji nějaký super ultra mega kvalitní panel ale rada neber např. samsungy, maj vyblité barvy je směroplatná

e) chci 50HZ nebo 100Hz nebo je mi to fuk?

děkuji velice

TV se sklada z LCD panelu, elektroniky a firmwaru. Takze neni pravda, ze je dulezity panel a zbytek je burt. Ja jsem TV prestal sledovat, takze neporadim konkretne, mozna je ta SONY co odkazujes opravdu dobra, ale ja si z doby cca. pred 5 lety pamatuji dost desnou poruchovost TV od Sony, takze bych se toho bal, nicmene nerikam, ze to musi nutne platit jeste dnes. Dlasi vec, co si treba pamatuju, ze napriklad Samsung mel horsi elektroniku i firmware a napriklad prepinani kanalu trvalo celou vecnost, dnes uz to take nemusi platit, ale chci svym komentarem rict, ze dobry panel je zaklad, ale i to ostatni je dulezite a velci vyrobci berou od LG, Samsung, Sharp, pripadne noname cina, jen ty panely, elektroniku si obvykle ukuchti sami.

U Smart TV muze byt DVB-T2 HEVC dodano pozdeji aktualizaci firmwaru, ale samozrejme pokud to tam nebude mit hned, tak mu nikdo nezaruci, ze to tam ten vyrobce skutecne casem prida, takze urcitew dobra poznamka, aby na toto myslel uz ted.

Na podporpou sw kasli, telka bola, je a bude vzdy len zobrazovadlo.
Pozeraj skor, aby mala podporu shareovania obrazu s inymi zariadeniami, pretoze ak si budes chciet pustat nieco z YT je ovela pohodlnejsie pouzit mobil/tablet a posielat obraz a zvuk na TV a pustat si YT tak ako to riesit cez vstavaneho YT klienta v TV.
Na 3m je 43-46 uz mozno moc (mam 42 zda sa mi to akurat), vyssie uz urcite nechod.
Na onaniu s Hz kasli, aj tak na vstupe mas maximalne 60Hz signal, rozdiel neuvidis, je to len marketing.
Na znacke az tak moc nezalezi, u mna by bol Samsung az posledny kvoli (podla mna) nelogickemu ovladaniu.
Ale ako som povedal TV vyuzijes tak maximalne na prepinanie, potom na prehravanie a net cez telefon a mozno ak mas nejaky DLNA server na prehravanei muziky, videi, ci fotografii.
Byt tebou skor sa mozno pozeram po moznosti audio vystupu, pretoze repro v TV byvaju otrasnej kvality, takze zapojenie domaceho kina ako hudobneho vystupu by som povazoval za nutnost. S tymto vsak mnoho vyrobcov TV uz dnes nepocita.

Mam 42" a koukam z cca. 2m, snesl bych i 50". Pokud chce na 3m neco mezi 43" az 46" neni duvod mu to vymlouvat.

Teoreticky mas samozrejme pravdu, 50Hz na TV bohate staci, ale v praxi je to tak, ze kvalitni LCD panely maji zaroven i 100Hz. Ovsem ne kazdy 100Hz panel musi byt nutne kvalitni, naopak mezi 50Hz panely tech kvalitnich moc nenajdes, jestli vubec nejaky. Takze ano nesouvisi to spolu a Hz je udaj k nicemu, ale v realu je to pro lajka prvni priblizeni ukazujici na moznou kvalitu.

Ano, v podstate s epocita, ze si clovek pridela k TV nejake vlastni kvalitni repro.

O tu uhlopriecku sa nebudem hadat, je to o pocite.
Musim vsak povedat, ze som v obchode vyslovene zly panel nevidel uz pomerne dlho, takze nemozem potvrdit, ze 50Hz panely by boli vseobecne horsie ako 100Hz.
Prave to prirobenie kvalitneho repra je problem. Kopec ludi ma satelit, tam to nie je problem prehnat cez receiver, ale pri kablovke, ci terestriale mu ide signal priamo do tunera v TV, takze nasledne treba zvuk z toho TV dostat a to byva dost casto kamen urazu, pretoze TV byvaju bohate na vstupy, ale chudobne na vystupy.

Optický výstup má snad každá SmartTV, lze použít HDMI, pokud má k tomu patřičný zesilovač. Nevýhodou optiky je, že nereguluje hlasitost, takže tu je třeba pak regulovat na zesilovači zvlášť, což je opruz. Kvůli tomu jsem vyvedl zvuk z TV přes sluchátkový výstup a udělal si pomocí USB výstupu automatický zapínání/vypínání zesilovače.

zvuk jasny, musi proste dobre vybirat.

prohlížení fotek

na pohyblivy obraz je v podstate vsechno v pohode, stejne je problem obvykle ve zdroji, DVB-T produkuje kostickovany 50i, videa jsou vetsinou na 25FPS, zdroju s 50p je opravdu hodne malo.

ale ty fotky to je neco jineho, za me teda takhle:

nejake HTPC, ja mam bezny PC postaveny na lezato v policce pod TV, konkretne i3-3220T (TDP 35W) s integrovanou grafikou a linuxem, stary 80GB ssd disk na OS a 2,5" 1TB WD Black na filmy, ale v podstate by tam mohlo byt i jedno vetsi SSD, nicmene i takto je to tiche. K tomu je 4GB RAM a na procesoru je teda pomalobezny vetracek a vzadu na skrini taky, ale dalo by se to poresit, aby to bylo jeste tissi, ale ja tam mam obecne ne uplne dokonale ticho, takze to neslysim ani takto. TV nesleduju, tak je to jednodusi, jinak bych koupil TV tuner k PC s dalkovym ovladanim.

Jako zobrazovadlo mam ted nejakou 42" obycejnou TV od Panasonicu, ale je to jen docasne reseni. Sen je tento 4K monitor:

https://www.czc.cz/philips-bdm4350uc-led-monitor-4 3/190651/produkt

Nicmene teda ja bych nejradeji za tu cenu monitor 50", ale stejne na to ani ted nemam penize, casem se uvidi, jestli se zlevni a prijde 50ka nebo vezmu tohle. :-)

Souhlas s tou uhlopříčkou nejdřív jsme kupovali na 3M k tatíkovi Panasonic 47 měl jí tak rok a pak jí prodal protože to bylo malý a vzal 50 kde mě to přijde optimálnější ale už asi max i když.....:-)

Jenom k tomu hore poruchovosti Sony,kolem mě pochcípalo snad 6 lidem LG plus i po netu na výdrž chválu nepějou, jenže takhle se to brát nedá že LG stojí za hov... protože se mluví o značce jenže máš levný šlupky a vyšší třídu a plno lidí koupí to nejlevnější a pak řvou,vydíš to kolikrát i tady chci 55 TV max do 10 000.

Samsung monitory taky jeden čas byli mizerný takže to chce brát v potaz hlavně konkrétní typ a nezvšeobecňovat co někdy bylo.:-)

Se vsim souhlasim, akorat u toho Sony tehdy slo o nejake vaznejsi problemy, takze si pamatuju, ze lidi co to hodne sledovali, ze rikali, ze maji vysokou poruchovost napric modelama, proto jsem od te doby se znackou Sony skepticky, nerikam, ze to plati furt, ale osobne bych mel blbej pocit, kdybych to mel koupit.

Také přidám postřeh. V minulosti jsem byl velký příznivec Sony. Trinitron,potom video,jezevčík .. tak ale to už začaly nespokojenosti,přesto jsem ještě koupil věž Sony. A konec. Začal jsem se značkou Panasonic .. no já blbec,proč jsem to neudělal hned místo toho Trinitronu. Sony - zklamání. Jo,i noťas vnučce Vaio,nic moc.

jj, mam jednu znamou, co mela za komancu kontakty v zapadnim nemecku a taky hrozna fanynka Sony, takze vsechno jen od nich. Pamatuju se, ze v dobe kdy uz byl vlastne konec videa uz davno po konci komunistu si koupila jeste posledni videorekorder od Sony a byla hrozne zklamana a rekl bych, ze tam nekde se lamal chleba.

Z posledni doby pak jmenujme obrovske problemy s vyrobou Vaio notebooku, ktere nakonec zabalili a prodali celou vyrobu, obrovske problemy s vyrobou telefonu Xperie potom co kompletne dokoncili prevzeti od Ericsonu a ty problemy mozna trvaji dodnes. A Sony nezazarila ani v LCD televizich. Sami nekde neochotne priznali, ze Sony dneska dela hlavne Playstation a videoherni prumysl.

Pamatuju se, ze byly dva pokusy o reboot u Xperii a v dobe druheho rebootu se mluvilo i o podstatne inovaci linky na televize, taky vlastne takovy reboot, nekdy cca. 5 let zpet. Pak uz jsem je ztratil ze zorneho pole i diky nejakym kontaktum na kamose co delal v jejich servise a postupne jsme ztratili kontakt. Takze mozna jsou dnes OK, ale uz zustanou asi navzdy mimo muj zajem.

Jednoduse tu TV co daval jako moznost sambilionk nehanim, vubec nevim, jen lajcky pochybuji.

No jo Panasonic to je právě ono nějakej rok byl špička a bez konkurence to i cenama,jenže dneska nevyniká žádná značka.Jinak pamatuju z historie co kupoval tatík Teslu CRT byla tam kvalitní obrazovka snad přímo jejich,na Tv se pěla všude chvála ca rok prodeje jenže pak do toho začli cpát nějaký levný německý obrazovky máme jméno,to se prodá samo a ty samý tv byl hnůj první třídy tj rok High end a druhej rok totální Low end.:-)

Redmarx ... já mám třeba Sony Ericsson Xperia Mini Pro max spokojenost a pořád jede jak má po x letech,třeba jsem měl tablet Samsung shit na entou kterej zadupe značka Acer která nemá zas nic moc jméno.Já osobně na značku dneska nekoukám,zajímaj mě recenze a čím to je osazený a je mě jedno když se to bude jmenovat třeba Gogo.:-)

No na druhou stranu jsem tu měl Sony BDP-S185,levnej zrovna nebyl já ho koupil teda za 500,a ten vydržel přesně 3 roky jak měl záruku a pak KO,jako fungoval Ok než zafungovalo nějaký kurvítko což má dneska každej výrobek,sem zvědavej až koupím nový prkno co vydrží ,to že stejně jako moje původní 10 let starý ASUS M2N-SLI Deluxe na kterým ještě jedu o tom silně pochybuju,jen tak mimo na něm původní CMOS baterie JPN výdrž 5 let pak jsem nahradil za stejnou JPN a výdrž 2,5 roku,vivat ekologie.:-)

Já před pár měsíci koupil Smart TV od LG, zatím max spokojenost.

a) Přepínání, hlasitost - velmi rychlé (tedy u té mé LG). Když něco lovíš hluboko v menu, nebo musí TV načítat dodatečná data z netu (HbbTV), tak to chvilku trvá, ale to bude u všech značek stejný, načtení dat prostě chvilku trvá.
b) tohle záleží na kvalitě signálu, nikoliv značce TV
c) Aktualizace probíhají, u větších výrobců (LG, Samsung, Sony) je větší šance na delší podporu.
d) Připojení na net - wifi, kabel, nebo oboje. Záleží na tom, jaký máš doma možnosti.
e) Těžko říct, já mám 100Hz, ale nijak jsem tohle nebral do priorit.

Pokud to nehodláš připojovat na externí repro, tak si ji napřed poslechni, máš-li možnost. Ty pidirepráky v placatých TV jsou hrozný.
Tenký rámeček, i když to má dnes většina.
SmartTV umožňují instalace různých aplikací, krom obligátního Youtube a online půjčoven filmů (placených) je třeba aplikace Stream, nebo Pohádky od Seznamu. Záleží na podpoře výrobce, asi bych se tu vyhnul noname značkám, který ty aplikace mít nemusí.
Propojení s mobilem je šikovný, prohlížíš fotky a videa z mobilu na TV, nebo videa z Youtube pošleš do přehrávat do TV.

Mam stejnou jako Prasak( i diky jeho rade) a jsem spokojenej. Je to 43
Rychlost nemuzu moc posoudit pac mam debilni set top box od UPC a s nim je to obcas bida ale pokud je nejake menu v TV(sharing) atd tak je to celkem rychle...to same hlasitost to je proste normalka.
Nevim jak je to "jinde" ale co mne celkem prekvapilo je YouTube...pokud v TV je a ja chci neco pustit na TV pres mobil/PC staci to pres ikonu sharingu(v PC/mobilu) jen hodit do TV a ono se to automaticky prehraje bez toho abych v TV musel neco spoustet.

Zrcadleni telefonu taky bez problemu.
Plus mam v telefonu aplikaci od LG takze muzu televizi ovladat i pres telefon...a nemyslim jen jako dalkovy ovladac ale pouzivat ho i jako mys napr u internetoveho prohlizece atd.

Takze u mne taky max spokojenost :)

Pokud tě štve UPC STB, tak teoreticky by sis mohl pořídit kartu do CA slotu, abys mohl přijímat kabelovku přímo v TV. Já bych to tak udělal, když už mám Smart TV. Já UPC taky mám, ale jen na internet, z rozvodu však přijímám DVB-T signál - chová se to stejně, jako venkovní anténa, jen kvalita je o kus vyšší a programů asi taky víc.

Jak zrcadlíš telefon? Já z telefonu přes aplikaci akorát zobrazím fotky a videa, ale samotnou obrazovku mobilu do TV jsem ještě nevykoumal.

Tak ja jsem nastesti zvyklej uz z bejvaleho domu kde bylo taky UPC ale obcas si rikam co to ted set top box dela...nehlede na to ze u 50% filmu stejne nefungujou cesky titulky i kdyz jsou v moznostech(to je spis pro pritelkyni ja vyuzivam anglicky)

Hele kdyz das u televize vstupy/vystupy tak ti vyjede ten seznam a je tam i telefon/smartphone...tak to das.
Pak das na telefonu screen mirroring (ja mam Galaxy Note 4 a ten to ma uz v sobe takze neni treba zadna specialni aplikace) ...telefon si pak najde tu televizi/pripoji se a uz se mi zrcadli telefon na telce.

watch

Delal jsem to podle tohohle videa...ale je mi jasne ze asi taky zalezi na telefonu a po pravde jsem ani nevedel ze ten muj to umi :))

Mám LG TV, smart, 3D pasiv , v r. 2013 to najlepšie v danej triede. Vyvaruj sa sklamaniu, aké som zažil ja. TV (obraz, zvuk, príjem signálu, atď.) je síce kvalitný, ale to, čo z neho robí smart je najväčšia úbohosť, akú som kedy videl. Internet veľmi pomalý, zlé ovládanie, padá s nutnosťou vypnúť a znova zapnúť celý TV. Upgrade občas je, ale zmení sa len reklamná časť SW. Napr. ešte ani raz sa nedoplnili kodeky. Vo väčšine prípadov sa nedokážu zobraziť titulky, na mnohých filmoch nejde zvuk (vypisuje, že neznámy formát) a nedajú sa zapnúť mnohé nastavenia, ktoré sú samozrejmosťou na iných prehrávačov filmov, nepozná druhú a ďalšiu zvukovú stopu. Hocijaký tablet je v tejto časti lepší.
Odporúčam ti kúpiť len TV taký, ktorý si najprv osaháš. Alebo použiť jednoduchý TV pripojený na internet cez nejaký tichý počítač, ktorý ti nahradí smart časť televízora.

Ano naprosty souhlas, nejlepsi "smart" je pocitac. Klidne to muze byt neco mensiho a ticheho. Jednoduse TV je pak jen zobrazovadlo a smart funkce se resi pres nejake to HTPC, na ktere se zadna smartTV chytat nemuze.

Otec ma napojeny LG (asi rovnako stary ako ty, nejaka nizsia trieda) na DLNA a ziaden problem s netom, ci titulkami som nikdy nemal.
Dokonca stare OS od LG sa mi zdali prehladnejsie ako nove (ja mam rok stary LG).
Vsetko co otec natahal z netu slo cez DLNA na LG v pohode prehrat.

Tak u mě SMART je naprostá zbytečnost a je čím dál těžší něco takového najít. Taktéže tuner je mi buřt a kdyby tam nebyl, vůbec by to nevadilo. Mě by stačil obyč monitor, ale v těchto velikostech jsou monitory naprosto šíleně drahé. A monitor nemá dalkové ovládání a reproduktory. Všechny smart a televizní funkce zajišťuje TVHeadend a Kodi.