Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadí PC pády, BSOD apod.?

Zdravím měl bych dotaz jestli operacnimu systemu vadi ruzné pády, BSOD, restartování natvrdo a jiný selhání protože mě win. XP padaj jak jabka na podzim :-D A když se o tom s někým bavím tak mě říká že to OS škodí a že by se mě jednou nemusel vůbec spustit. :-) tak by me zajímalo co je na to pravdy :-) Diky za odpovědi
Změna předmětu, původně: Dotaz (možná hloupý) (touchwood)

Přečtete si, prosím, pravidla poradny. (touchwood)

Přesně. Na disku je takovej soubor NTLDR bez přípony. Ten když se pok....., tak máš všechny soubory nepřístupné. Tento soubor totiž umožňuje WinXP "rozkódovat" souborový systém NTFS a číst z něj data. Když tam není (nebo je poškozený), při boot Windows se objeví hláška NTLDR nenalezen. Já sem ho jednou smazal a nepomohla ani opravná konzole. Nakonec sem udělal repair instalace, ale na odpoledne sem měl vystaráno.

Tento soubor totiž umožňuje WinXP "rozkódovat" souborový systém NTFS a číst z něj data.

Ne. NTLDR nemá se souborovým systémem NTFS nic společnýho. Od toho je ovladač, soubor ntfs.sys. NTLDR (NT Loader) je zavaděč, co (mimo jiné) zobrazí obsah souboru boot.ini (je-li třeba) a v případě bootování Windows XP (a asi i 2000 a možná NT) předá řízení souboru NTDETECT.COM; v případě bootu něčeho jinýho předá řízení příslušným směrem (boot sektor jinýho oddílu, boot sektor uloženej v souboru atd.).

Pavel

Je to stejný dotaz jako: vadí autu neutálé chcípání motoru?

Musíš zjistit, co nestabilitu způsobuje, obvykle jde např. o problémy s hardware - poskládaný garážový nevyvážený počítač, obsahující nekompatibilní komponenty nebo problémy s ovladači.

Na normálním počítači operační systém napadá, protože nemá důvod.

jeden vetrak 120x120 mám nad grafikou a ten fouká ven další 80x80 ma na bočnici a ten fouká dovnitř 3. 80x80 vetrák mam na stropě skříne ten fouká ven a poslední mam vepředu před diskem ten fouká taky ven a jen tak btw naformatoval sem PC a už me to běží skoro den bez jediný chyby :-D:-D

Tie vetraky mas trochu divne. V skrini ma byt nejaky logicky prud vzduchu, zvycajne zpredu dozadu. Tebe fuka od bocnice vsade von, co je neobvykle (a ten vetrak na bocnici ten vzduch skor brzdi :-)). Ja by som skusil vyhodit ten z bocnice aj z vrchu skrine, zalepit tie diery nech tam nejde vzduch a predny bud vyhodit (ale nezalepit dieru) alebo otocit smerom dnu, nech mas tah vzduchu v skrini zpredu dozadu, ci sa potom nezlepsia teploty...

ja bych jeste vypichl

Zdravím měl bych dotaz jestli operacnimu systemu vadi ruzné pády, BSOD .

BSOD cili modra smrt nastava kdyz dojde k takove vyjimce kterou system neumi zpracovat a je moznost poskozeni uzivatelskych dat - z tohoto hlediska je BSOD naopak vele dulezita pozitivni vlastnost

http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content &task=view&id=8072&Itemid=59&limit=1&limitstart=0

Vyhoď všechny ventilátory a nechej tam jenom ten zadní. Samozdřejmě na procesoru a ve zdroji je nechej.
Podívej se na uspořádání ventilátorů a přečti si bod 2+3. Mi to pomohlo hodně.
3. není pravda: čím více otvorů je ve skříni, tím lépe
2. ani to neplatí: čím více větráků skříň má, tím je lepší...

asi tak:
záleží co se při pádu děje - zda se v té chvíli podaří zapsat neuložená data z cache disku na jeho plotny, zda se po zapsání souboru na disk povedlo aktualizovat všechny indexy v mft, zda ti nevadí že jsi pravděpodobně přišel o rozepsaný neuložený dokument co byl v ram.
proto je podle mě přímá úměrnost mezi počtem bsod a pravděpodobností výskytu popsaných chyb.

bsod/zatuhnutí kde pomůže jen vypnout nejsou normální, toleroval bych tak 1-2 do roka.
pusť si eventvwr.exe a začti se do něj.

dej si úplný scandisk d: s kontrolou povrchu
otestuj paměti třeba memtestem
nastav si pevnou velikost swapu: tento pc - pravým myšem vlastnosti - upřesnit - výkon - upřesnit - virtuální paměť - horní i dolní hodnotu zhruba o velikosti tvé ram - nastavit=potvrdit

taky není špatné nastavit výmaz obsahu swapu při ukončení win, ale teď to nenajdu.