Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hladam spolahlivy mobil, prosim radu

Takze vcera sa odporucala do kremikoveho neba moja lumia 520.

Hladam teda nahradu. Poziadavky:

1. stabilny, rychly, nekazivy a spolahlivy mobil, ktory sa neseka. Toto je najdolezitejsi bod.

2. fotak, co dokaze bez problemov zaostrit na makro - drobne pismo, ciarove kody, proste detaily.
Potesilo by ma samostatne tlacidlo na spust fotaku, ale nie je podmienka.

3. Asi by som uz radsej isiel do dvojsimkoveho. Ale ak bude mat nejaky jednosimkovy zvlasnu vyhodu, tak to akceptujem.

4. Android. Windows phone bol skvely, avsak predsa len niektore apky chybali. A zda sa, ze MS o chvilu cely WP posle k vode.

5. cena cca do 150-200eur, par eur hore dole nie je problem.

6. LTE som doteraz nepotreboval, ak bude tak budem rad. Ale nie je to zasadna vec, prevazne som na wifi.

7. hry nehram, maximalne nejaky solitaire :) zvysne veci ako rozmery atd. nie su az take dolezite, najdolezitejsi je bod 1.

Bol by som vdacny, keby ste mi dali zopar dobrych tipov.

Ale je. Vyssi poruchovost, casto odejdou displeje - digitizer, sundej si ruzove bryle, ze zrovna ty mas telefon OK nic neznamena. Ze ma spousta lidi telefon na rok dva maximalne je dneka normalni, ale asi to nebude pripad tazatele, ktery hleda dlouhodobe spolehlivy mobil a takove renome si Xiaomi zatim neziskalo a ani nic nenasvedcuje, ze by melo. Tim nerikam, ze je to spatne, ale nejsou o nic lepsi nez treba LG, ktere asi taky ze stejneho duvodu nikdo tazateli nabizet nebude, kdyz ma pozadavek jasny.

---

Ber neco od Huawei. Jak pise touchwood, seka se kazdej Android, ale dneska mas Huawei nejlepsi volbu z toho co je v nabidce.

Huawei P8 lite a vyssi nebo Honor 7 lite a vyssi.

Doby Mi2s jsou dávno tytam. Dnes je to předražený nekvalitní šit s nevyladěným zabugovaným OS. Shitaomi nezvládlo svůj růst, místo 1-2 modelů nabízí milion sraček a žádná pořádně nefunguje. I tady byl nedávno dotaz na nefunkční BT v Shitaomi, a není to ojedinělý případ.

A zda sa, ze MS o chvilu cely WP posle k vode

• Dokud bude Windows 10, bude Windows 10 mobil (neplest si s Lumia, kde dle prvniho spatne prelozeného clanku, zacali clanky o tom, ze konci cely eco-system WP).
Windows 10 Mobile, dostava stejné BUILD jako Desktop, kde za posledni 4 mesice WP prodelal tak vyznamné zmeny na které uzivatele (vetsina z nich jiz na Android, neni divu) cekaly snad 2 roky (Lumia 950 se dokonce znovu obevila na WINDOWS STORE).
MS kvuli novému prichazejicimu WP (zatim znamy jako Surface Phone), prakticky nikomu nedal licenci, i presto, ze nekolik CINSKYCH znacek o WP zajem melo, MS uvedl, ze nechce aby byl prodavan jako ANDROID a platformu 100 druhu telefonu made china (zdroj Microsoft Event) chce drzet hlavne podsebou a po prichodu WP x86 (coz je jak predesly Windows RT)chce prodat hlavne svuj produkt.

• Cena vykon, kde MImia 950/950XL nabizi 2K OLED displej (2560 x 1440 ), '*VODNI CHLAZENI(vaper)' procesoru, 3GB DDR4 (neplest si s 3Gb u Android, WP je jiz reeaktivni s 1Gb RAM), LTE/4G CAT6, USB-C, WIFI 5GHz, 20MX s podporou 4K a Video az 120FPS, fotoaparat podepsany ZEISS, sam jeden vlastnim nevim kde bych nekde omezen, vykonu ma Lumia 950/XL na WP opravdu hodne, proto jde pouzit i jako Mini PC, pouhym zapojenim do PC nebo TV pres (continum), odemykani DUHOVKOU (s half/nocnim videnim kde odemces zornickou i v absolutni tme, z uhlu), vylepsené Windows HALLO etc etc.
U predcoziho Samsung (NOTE) nebyl den, kdy jsem ho nemusel retartovat, opravdu rychly vse je prakticky ozamzite, vse potrebné SW prvky (hlavne podepsané MS) jsou jiz integrované, WEB prohlizec dokonce umi cist i eBUB i jiné formaty, moznost instalace na SD, posledni BUILD CREATOR prinesl tak podstané zmeny, kde hodne lidi vaha :" Vratit se k WP nebo ?"
Odpoved je docela jednoducha, WP koncit nebude (uvedeno Microsoftem), zde problém neni, staci se podivat na Store, jsou tam aplikace co potrebujes? Nejsou 'Nekupuj' WP, prevazne pouzivas prohlizec, video hudba ? 'KUPUJ', chces menit tekefon az za 5 let ? 'Nekupuj', chces telefon menit za 2 roky ? 'Kupuj', s WP je to zkratka tesi na pohled a rozhodnuti a v 'urcitém' pripade, nemusi jit o spatnou koupy.

• Za cenu Lumie (nasel jsem za neco malo pres 7 000Kc) 950/950 tezko najde konkurenci, aplikace vychazi paralelne s Windows 10 desktop, tak jako jeji aplikace né jen UWP, ale koupit ji, vyzaduje opravdu rozhodnuti.
Osobne se k Android nedookazu vratit, uz vyber, mi pripadne ze vsechny vypadaji bud jak Smasung, nebo jak Iphone, s WP jsem velmi spokojen a nema vyloze nic, co by mu chybelo, nebo s nim neslo delat, navic pro vlastniky Windows 10 'Desktop' nabizi spousta dalsi sluzeb, jako prijimani SMS na PC, vzdalena plocha, pouziti telefonu jako mys etc (bez potreby instalace, vse je jiz integrované, coz ma u WP rad), ono je toho vic.
V jistém smeru, je to dobra koupe, jetli jsi zavysli na aplikacich a stahujes jich opravdu hodne, Windows phone prozatim radeji preskoc (i kdyz tech 700 000 na WP neni zrovna malo a v mnoha pripadech postaci), jestli WP tak jedine ty vykonejsi s 3Gb RAM pro opravdou explotaci toho zbyvajiciho potencionalu kde pozadavek stabilny, rychly, nekazivy a spolahlivy mobil, ktory sa neseka. Toto je najdolezitejsi bod. by Lumia 950/XL splnovala (navic k nim MS casto dava zdarma i Conntinum)...

presto, ze nekolik CINSKYCH znacek o WP zajem melo

No, abychom to uvedli na pravou miru, zajem melo krachujici tchajwanske HTC, ktere vymysli kdejakou kravinu, aby odvratilo krach. MS mel v tomto pripade rozum, ze s nima po druhy do holportu nesel.

Jinak jak pise tazatel, potrebuje aplikace, ktere pro WP nejsou, cemuz plne rozumim, jsem na tom totiz stejne, takze nema cenu nabizet neco jineho nez Android.

Na Windows x86 for ARM osobne dost cekam a slibuju si od toho, ze Microsoft timhle pocinem nakope Googlu s Androidem prdel, ale rekl bych, ze kdyz to bude venku za 2 roky, tak ze jsem hodne velkej optimista. Pokud to navic da MS jen na novy Surface phone, coz neni vubec jisty, protoze MS zatim mluvil jen o tabletu, tak do CR se to dostane minimalne o rok pozdeji.

coz neni vubec jisty, protoze MS zatim mluvil jen o tabletu

• Kvuli vyvoji apps UWP se hodne pohybuji na microsoft devloper forech (po placenym dev uctem), o SPhone je tam dostatecne informaci (treba pripravované SDK, tak i ro dosavadni WPhone, opravdu posleni 3 Build na WP, které vysli snad co mesic poobne, je opravdu hodne novych zmen, natolik, ze to na umirajici platformu trosku nesedi), mozna by to chtelo mensi UP z tvé strany ;-) Vychazet by mel zaroven s XBOX Scorpio okolo Microsoft Event, coz vychazi na +- Listopad..
*Osobne, nepocitaje Pokemony a 3 aplikace, které na WP nemam, radeji je osalil a budu nadale pouzivat WP ktery me v vsech smerech vyhovuje, reaktivni a to oproti androidu v té samé cenové kategorii.

Aha, takze naopak x86 telefon na x86 WP. Tim naprosto nemam zajem. Atom je naprosto mimo co se tyka mobilniho vyuziti, ja pozaduji pro smartphone ARM, idealne momentalne cilim na Qualcomm Snapdragon. Soucasny Snapdragon 820 (821) je opravdu povedeny kus hardwaru a budouci 835 bude jeste lepsi. :-)

Snapdragon udelal poradny krok dopredu, vykon spotreba coz se silne odrazelo nateplotach u predeslého modelu, se jim povedla.

Atom je naprosto mimo co se tyka mobilniho vyuziti,

Zalezi, nevis co prinese nova generace, Itel prohlasil, ze na tom zapracuje, ze to bude patrit mezi priority (*Viz prohlaseni intelu k Atom a vyrobe cipu/msocket pro mobilni platformy).
*Treba i dnes, takovy Atom x7 neni tak nejhori.

Jasne, stat se muze vsechno.

Ale zatim Intel uz tak dlouho nic nepredvedl, ze tomu moc neverim.

Atom jak notebookovej, tak to co predvedli ve smartphonech (Z25xx, Z35xx) bylo uplne mimo realitu, jejich PR to dokazalo pred akcionarema i pred svetem svalit na zle cinany, kteri je chteli potopit, ale ve skutenosti to byl otresnej hardware.

A mrkej na klasiku Posun vykonu od Sandy Bridge naprosto minimalni, ve vicevlaknovych vypoctech (napr. video rendering) je Haswell uplne do mrte stejne rychlej jako Skylake a protoze Kaby Lake je jen nataktovanej Skylake, coz se projevi hlavne v singlu, tak v podstate rozdil 0,00nic i v teto nove generaci. Zase PR Intelu presvedcuje svet, ze oni proste nemaji potrebu jit s vykonem vejs, ale ja tomu pomalu prestavam verit. Mam na to ten nazor, ze jsou v krizi, jen si toho svet diky jejich obrovskemu naskoku, ze ktereho varej uz nejakej 6 let, jeste nevsiml.

Osobne tak fandim Qualcommu, aby je uplne rozslapal v mobilni sfere a AMD, aby je mozna i predhonilo v desktopu. Treba to Intel namotivuje a jeste neco ukazou, uvidime.

---

Malinko jsem se dostali od tematu :-)m ale myslim, ze dotaz je jasne zodpovezen, tak to nevadi.

Jedna věc je, co dělá Microsoft, druhá, jak se chovají zákazníci. Když budu mít pekárnu, lidé přestanou kupovat moje pečivo, tak ho začnu obden vylepšovat a snížím cenu na polovinu, neznamená to, že ještě někoho chytím zpátky.

Microsoft pravidelně sliboval, potom posouval termíny, občas něco zařízl úplně. Pár příkladů - WP7.5 telefony dostanou WP8 (nakonec jen 7.8); všechny telefony s 8.1 oficiálně dostanou W10M (nakonec jen telefony s minimálně 1 GB RAM); update na W10M bude dostupný už x.y. (následně y.z a ještě několikrát odsunuto).

Měl jsem dvě Lumie, slušný poměr ceny a výkonu, systém super, zkušenost velice dobrá a kupovali si je lidi okolo, když viděli, jak fungují, ale potom přišel update na 10, který se katastrofálním způsobem nepovedl, k tomu zaříznutí nových modelů a v tu chvíli velké množství lidí uteklo z potápějící se lodi.
Je možné, že problémy opravili, ale zkusil jsem si iOS na iPhonu 5S, asi po půl roce jsem dospěl k závěru, že tohle funguje svižně a tak, jak bych si představoval, tak jsem si koupil 7 a jsem spokojený. Obě Lumie leží v šuplíku, asi jednu vytáhnu a zkusím ji aktualizovat, ať vidím, co se změnilo.

Připadá mi, že Microsoft updatem na 10 totálně odradil majitele starších Lumií, než x50 a úplně je chápu, že nemají chuť dávat Microsoftu druhou šanci. Ten se teď snaží vířit vodu vykřikováním o skvělých funkcích, aby trochu oddálil konec. Kdo by si chtěl teď koupil Lumii? Jasně, jsou za výhodné ceny, ale aktuální řada je z roku 2015, obsahuje celkem čtyři telefony, z toho dva jsou vlastně jeden, nástupce v nedohlednu a Microsoft se brání tomu, aby jim někdo jiný pomohl s naplněním trhu. Kde to jsme? Správný postup, pokud opravdu chystají něco, z čeho se svět posadí a prodají toho desítky až stovky milionů kusů, by byl vyrábět velký zástup cenově dostupných telefonů s tím, co lidé chtějí - jeden se slušným výkonem a 4,5" displejem, další dualSIM s LTE, třetí s velkou baterií a podobně. Tím by, sice s malým ziskem, získali lidi, kteří by si potom třeba koupili drahou vlajkovou loď, ze které budou vysoké zisky. Oni si jen nemohou dovolit konec W10M, dokud je W10 aktuálním systémem na počítačích, tak ho dotují a podpírají, jak to jen jde.
Tohle jim musí být naprosto jasné už od doby, kdy byla Lumia 520 jednoznačně nejprodávanějším telefonem s WP. Slušná výbava za lidovou cenu, tam mají začít, pokud chtějí znovuzrození Windows na mobilech. Ne se snažit po dvou letech ničeho (reálný odhad rozestupu nástupce Lumií od nich) ohromit high-endem s mrtvým ekosystémem, který si reálně koupí minimum nadšenců.

V podstate mas dva typy uzivatelu, respektive tri typy:

1. chce telefonovat

2. chce krome telefonovani pouzivat pokrocile datove funkce a potrebuje k nim aplikace.

3. chce si poridit mobilni pocitac do kapsy

---

Typ 1 je jasny, staci tlacitkova Nokia, ale casto dnes ma nejaky ten smartphone, je uplne jedno jaky vcetne WP.

Typ 2 ma dnes Android nebo iOS prave kvuli aplikacim a tito lide jsou na ty Androidy a iOS zvyknuty a tezko dnes budou prechazet jinam.

Typ 3 ma dnes smulu, neco slibuje Canonical v podobe Ubuntu Touch a neco Microsoft v podobe Windows x86 na ARM. Myslim ze oba maji sanci a tyhle telefony muzou klidne prodavat v oblasti highendu za vysoke ceny, jenze vysoky podil na trhu jim to neudela.

Nejvic lidi patri do skupiny 2 a tam by Microsoft musel prijit s vlastni kompatibilni virtual machine, coz technicky lze, ale MS na to bud nestaci nebo to udelat nechce, ale to je jeho problem.

Stale ten trh, to ze bude mit telefin 1 clovek nebo 1 miliarda, ten telefon nebude lepsi, nebo se prestane sekat..
Jak se drzi na trhu Iphone o proti Androidu ? Taky podstatne méne, to znamena ze je spatny, ze neni bezpecny, nebo ze je to umirajici platforma ..

chce krome telefonovani pouzivat pokrocile datove funkce a potrebuje k nim aplikace.

Vymyslis blobosti Max..:-)
Ja jsem uzivatel, co che od telefonu :

Sviznost, Bezpecnost, telefonovat mohu ? ANO
Je bezpecny ? : (Polemicka otazka) : ANO (dokonce bezpecnejsi jako..)
Mohu si sam urcit, kam budu instalovat APP ? ANO
Mohu mohu jit na Internet ANO (pres LTE cat6, Wifi 5Ghz) staci toto na dobré pripeji ANO.
Mohu si nastavit svou iPV4 sit, DNS : ANO
Mohu z Telefonu udelat Mini PC které mam vzdy pri sobe : ANO
Mohu na nem sledovat video a foto ? ANO : na 6 palcovém 2K OLED dipleji (video 4K, video az do 120FPS)
Mohu ho pripojit k PC ? ANO (pres USB-C)
Mohu snim ovladat RASPBERRY ? ANO
Mohu s nim platit pres NFS ? ANO
Mohu vyuzivat : Aplikace Microsoft : ANO
Mohu ho pouzit na FTP/SSH ? ANO
Mohu pouzivat MAIL , Gmail, Hotmail, Exenge : ANO
Mohu dostavat SMS a hovory na PC ? ANO
Mohu byt stale pripojen do pracovni slozky i mimo kancelar, AZURE ? ANO

""Potrebuji na jedinou uvedenou funkci stahovat APPS nebo navstivit STORE ? NE""
*S vyjimkou SSH.
Potrebuji telefon ROOTovat ? : NE

Zkratka nevidim duvod prechazet na jinou platformu .. Nebo nerozumim, nebo jsem nenasel, co s WP vlasne nemohu delat ?
*To WP store zae neni tak prazné, tak jak je liceno zde, je jako by mel jen 20 aplikaci.
ONO : Neexistuje jen spatna stranka veci, které jsou vetsinou predhazovany, vse ma neco pozitivniho a neco dosebe, neni jen 'TO JE SRACKA" a smitec, bohuzel, hodne lidi toto nechape ..

Ale nejde o tebe, ja ti WP platformu nevnucuji, nechapes, nebo jsem se spatne vyjadril.
*Ono i pres nejvetsi podil % WP je CR a pritom mate nejméne aplikaci, zde, je tech aplikaci podstatne vice (Vlaky, Posta, Banka, Letiste, Pristav, tranvaj by meli byt snad vsude, bohuzel CR je na tom mizerne, od prichodu WIN 10, kdyz si pustim TV, tak vzdy bylo videt jen 'aplikace dostupna : Android, IOS, ted je u nich z vetsiny i WP, alespon zde, pribylo s WP 10 APP jako hub podesti, nebo alespon z 90% aplikaci, které bych musel stahnout na Android, mam uz ted.).
XBOX je na WP taky uz "integrovany"(bez potreby instalace), kde jde WP pouzivat zaroven s XBOX, navic na ANDROID nejde z aplikace XBOX byt pripojen na XBOX a hrat na tablet bez pripojeni do TV, zkratka hrat na obrazovce zarizeni kde je aplikace nainstalovana.

Dakujem vsetkym za rady.

Mozno sa este niekedy ku WP vratim, system bol ozaj skvely. Skoda tych chybajucich aplikacii a hlavne pristupu MS(bola nadej, ze sa budu dat jednoducho portovat apky z androidu do WP, zial MS s tym sekol).

Zoberiem ten Huawei. Pozeram, ze tiez ma svoje muchy, bud druhu sim alebo pamatovku, nevyberatelnu bateriu...

Clovek by dal aj viac penazi do toho, keby to skutocne vydrzalo. Ale mobily, co proste fungovali a vydrzali 5 rokov sa uz dnes nenosia :(
Skoda.

Tak este raz diky.

bud druhu sim alebo pamatovku

bohuzel nic se dvema sim sloty a zvlast sd slotem a zaroven, aby to bylo trochu kvalitni, nenajdes

nevyberatelnu bateriu

minimalni problem, nepodstatne

mobily, co proste fungovali a vydrzali 5 rokov sa uz dnes nenosia

tak neni duvod, aby nevydrzel, jenze Google ma u Androidu zasadu aktualizace 2 roky a konec, nakonec i tohle byl driv u jednotlivejch vyrobcu problem ale nastesti se to u tech lepsich vyrobcu jako je Huawei zlepsilo.
delsi doba aktualiaci jedine od komunity, ale POZOR, custom ROM dnes jdou jen na smartphony s SoC Snapdragon, takze Huawei NE, bohuzel Snapdragon je trochu tezsi sehnat. :-/

ZTE Blade vysel s Androidem 2.2, pak byl Android 2.3.7, potom Android 4.0, potom Android 4.1, pak jsem tam narval Android 4.3 a porad to behalo stejne. Nakonec uz bez me ucasti jsem koukal, ze tam nahodili i Android 5.0. ::)

Vsechno samozrejme od komunity, ono to totiz jde, kdyz s chce, tohle co tu pises, to jenom papouskujes kecy vyrobcu, kteri aktualizace delat nechteji, protoze chteji stale prodavat nove telefony.

Blade jsem měl taky, poslední oficiální a svižný byl 2.3.x. Od 4.3 jsem začal mít zásadní problémy s rychlostí, ale ano, ten systém tam dostat šel a fungovalo to. Bohužel tohle není cíl výrobce, toho přestaneš zajímat v momentě, kdy odejdeš z obchodu, protože za vydání aktualizace už přímo nic nedostane. Může jedině spoléhat na to, že spokojený zákazník nemá důvod odcházet.

to jenom papouskujes kecy vyrobcu, kteri aktualizace delat nechteji, protoze chteji stale prodavat nove telefony.
K čemu mi je novej android, když se bude sekat ??? Musíte brát, že je rozdíl nahrát ho tam a skončit, než ho naplno používat. Připočtěte si, že hodně lidí ani neodinstaluje/nevypne předinstalované aplikace, takže pro ně ještě hůře.
Ano, některé mobily to zvládnou, ale většina ne (koukni, na apple, má dlouhou podporu pro starý mobily a jak to dopadlo).