Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou distribuci Linuxu?

Zdravím,
nastalo mé "životní rozhodnutí". Jednu chvíli jsem měl už Ubuntu, ale to mi moc nesedlo, a navíc se chci z Linuxu naučit něco víc. Doporučil by mi někdo nějakou distribuci pro uživatele, co ovládá Ubuntu na 90% a chtěl by v systému pracovat a sem tam i zahrát nějaké hry? Windows se mi líbí, ale chci změnu. Děkuji všem za rady :)

Takhle z fleku se nedá říct lepší / horsi, mají trochu odlišnou kompozici a hodí se na různé použití. Vzhledem k typu dotazu (bez urážky) bych zůstal u tvého Ubuntu, když už jsi v něm trochu dělal. Můžeš si samo doinstalovat libovolne GUI.
Není to OS delany cilene na hry, takže v tomto ohledu te možná zklame :)

BTW: I na Win je spousta videoeditoru zdarma, které například umějí klíčování apod... Víc jsem od nich nikdy nepotřeboval (imho umi vse, ale úprava videa mě neživí :))

V době, kdy prakticky každá distribuce má liveCD mi přijde tehle dotaz zbytečný. Však není tak složité si to vyzkoušet a vybrat si. Každému se líbí něco jiného.
Jestli chceš něco složitějšího, ale ne moc, zkus třeba Debian, ze kterého vychází právě Ubuntu.

Jinak tady jsou jednotlivá distra popsaná a často i s fotkama.

To máš fuk kde začneš. Stejně určitě vyzkoušíš víc distribucí. U Linuxu je paráda, že nemáš žádné ID a aktivace. Zazálohuješ data a zkusíš další distribuci - zjistíš, že hodně věcí je stejných a přechod na jinou distribuci je otázka nemnoha času.

A jen k tve trefne poznamce dodam, ze na produkcni nasazeni pro desktop - Unity, Gnome, KDE. (tecka) Nic jineho nebrat.

Ja jsem treba do linuxu fanda a mam ho na hrani na samohrajce a hrozne se mi libi Cinnamon, ale ted nova verze, no v zivote jsem nevidel nic vic zabugovaneho, naprosta hruza. Podle me to vyvojari prestavaji davat, protoze je jich malo a je to hodne narocne. Tak jsem nasadil MATE a tam dobry, ale MATE je samo o sobe o neco jednodussi, takze se obavam ze do casu. Jednoduse na hrani se da cokoli, na nejakou systematickou praci rozhodne jedno z velke trojky prostredi, protoze to preci jen delaji vetsi firmy a maji to vic osetrene proti chybam.