Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nabíječka na telefon

Zdravím, máme tu doma takový spor.. jestli je vhodné vytahovat nejdříve ze zásuvky samotnou nabíječku, počkat až dobzučí nabíječka a pak vytáhnout usb z mobilu či naopak nejdříve vytáhnout usb z mobilu a potom nabíječku ze zásuvky? díky za odpovědi.

U spínaného zdroje nelze očekávat přepětí z důvodu "právě jsem to strčil do zdi". Pravda, lze vykonstruovat závady, které vedou k přepětí, ale ty nesouvisí s jevy při náběhu a lze je vlastně očekávat kdykoliv (naštěstí jsou řídké). Ono je to vlastně tak, že na závady v obvodech spojených se sítí odpovídá zdroj nulovým výstupním napětím (prostě přestane kmitat měnič a je po žouželkách).