BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Vytáhnout USB z mobilu a pak nabíječku z elektriky, ale při odpojování to není až nutné. Horší je to při zapojování. Tam nejprve nabíječku do elektřiny a až pak připojit k mobilu.
Je to uplne jedno aj pri strkani. (nepredpokladam ze by ten zdroj robil az taky dement ze by tam bol overshoot ktory by nieco odpalil)
Kdyz vidim, jak to obcas pri strceni do zasuvky jiskri, tak raději malá prevence. Jestli to shoří, tak raději s odpojeným mobilem
U spínaného zdroje nelze očekávat přepětí z důvodu "právě jsem to strčil do zdi". Pravda, lze vykonstruovat závady, které vedou k přepětí, ale ty nesouvisí s jevy při náběhu a lze je vlastně očekávat kdykoliv (naštěstí jsou řídké). Ono je to vlastně tak, že na závady v obvodech spojených se sítí odpovídá zdroj nulovým výstupním napětím (prostě přestane kmitat měnič a je po žouželkách).
Nemyslel jsem, že by na výstupu vzniklo po zapnutí přepětí, ale že by se tím strčením do zásuvky mohl zdroj odpálit.
Je to jen taková malá prevence, která mě nic nestojí
Naprosto zbytečná, něco jako mýtus. Věř mi.