Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dá se PC připojit přes WIFI?

Ahoj, mám notebook a teď si chci koupit herní počítač místo notebooku.. nevíte jestli se dá PC připojit přes WIFI? nebo musí být připojený ten kabel k pc abych rozjel internet?
Změna předmětu, původně: NOVÝ HERNÍ POČÍTAČ
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Internet a wifi su 2 rozdielne veci, predstavte si internet jako privod vody a wifi ako odtok, ked mate viac odtokovych rur, potrebujete viac privodov? (Výnimka je ak nestiha odtekať je potreba vätší odtok, tzv ak mate Internetove pripojenie 500Mbps ale router ma priepustnosť 150 Mbps tak Vám to spomalí internet, je to zriedkavé lebo málo ktorý poskytovatel dava tak rychle internety, dnes kupite (alebo Vám pri kupe internetu pribalia) casto routre aj s 10x väčšou priepustnosťou než je rychlosť internetového pripojenia)) Internetové pripojenie je od poskytovatela po router a wifi od routera ku klientom (sietovim kartam). Wifi je WLAN teda Wirelles (bezdrôtová) LAN. LAN je Local Area Network (lokálna sieť). Internet je WAN.

Jinak pre laika receno Internet a WiFi su 2 rozdielne siete, WiFi Vám môže ist aj bez internetu a naopak... to pre Vás znamená že okrem sieťovej karty (mini PCIe X1) nepotrebujete nič viac. Jinak USBčkový wifi príjmač neodporúčam.

Jak píšou kolegové přede mnou, tak PC můžeš, po doplnění wifi kartou (ať interní, tak externí do USB) připojit do wifi sítě. Uvědom si ale jednu věc: Wifi má jednu, jedinou výhodu: Můžeš se v rámci jejího dosahu volně pohybovat (v praxi je to zhruba v rámci bytu, někdy ani to ne), což v případě stolního PC je jaksi k ničemu. Ostatní výhody jsou potom na straně připojením kabelem: rychlost, spolehlivost, bezpečnost (nemožnost odposlechu) a v neposlední řadě i nízké náklady (nepotřebuješ extra kartu).
Proto zvaž, jestli by nebylo vhodnější natáhnout jednou pro vždy ten kabel. Nemusíš se potom starat o dosah wifi (což někdy může být problém), získáš větší rychlost připojení a větší spolehlivost. Je to na tobě.